27/09/12

Bukuria shpirtërore nuk mbetet kurrë jetime

TREGIM i ri nga Erion Selmani 
Me fustanin ngjyre te kalter ashtu siç eshte ngjyra e Princit te endrrave ajo erdhi ne lokalin ku kemi lene takim. Me supet e zbuluara, floket ngjyre kafe e sy te bukur ajo me sjell ndermendje Perendeshat e Greqise se lashte, per arsye se fustani veror i prere sipas stilit antik greko-romak, mbulonte trupin qe nga pamja e jashtme  u bente konkurrence yjeve. 
Ndodhem ne kafe me vajzen qe per te mposhtur pak ndrojtjen me perserit nje bresheri me:”ç’kemi?, ç’kemi?”E kuptoj se ndodhet pak ne siklet. Po s’kam durim te degjoj nje tjeter “ç’kemi?” ndaj hapa gojen.-Nuk e mendoja se fustani yt, pamja jote do me nxirrte nga arkivi i kujteses sime, Helenen e Trojes, dhe buzeqeshja jote Kleopatren. - I thashe duke e pare me respekt, po jo tjeter. Po une vazhdova per ta inkurajuar:- Le te fiken gjithe dritat e qytetit, ti do ta ndriçoje lokalin me buzeqeshjen tende.
 -Hahaha, te pelqeka fustani im,- foli ajo e lumtur. Tashme akulli i bisedes po fillonte te shkrihej ndaj e parashikova qe ajo s’do ta perseriste me fjalen “ç’kemi?”. Ajo tha tjeter gje sapo u ul ne kolltukun e kafenese se bukur, thuajse luksoze.

LEXO ME TEPER......

13/08/12

Mbrëmja thuajse perverse


Rrëfim i pazakonshëm nga Erion Selmani

Me hapa tejet të sigurtë ajo po i afrohej një ëndrre që zgjaste njëzet muajt e fundit, qysh kur ai qe fejuar zyrtarisht me një vajzë të së njëjtës lagjes. Po i qasej një dëshire të shndërruar në tundim, mbase edhe në vuajtje. Ecte dhe ripërsëriste me vete fjalët që do i thoshte, fjalë që i kishin kushtuar shumë mundim, krenari e dinjitet femëror.
   Ajo e donte atë me me çdo kusht. Pa pasur frikë nga rrethanat, pa u merakosur për pasojat.
Enisa, 28 vjeçare kërkonte “idhullin” e saj, për të qenë më në fund femër e devotshme, ndoshta e “skllavëruar”. Pavarësisht nga epitetet ajo donte vetëm atë, me të cilin kishin shkëmbyer veç disa puthje mjaft kohë më parë, në korridoret dhe banjot e diskotekës në qëndër të qytetit.
Hapat e saj po bëheshin disi të pasigurt për shkak të kujtimeve që i vinin nëpër mendje me shpejtësi të rrufeshme. Iu kujtua shkëputja e tyre pas asaj nate së kërcimit dhe puthjeve, kur ajo ajo si vajzë plot virtyte nuk i kishte dhënë asgjë...  më tepër, për ta kënaqur,  për ta qetësuar. Madje pushtuar krejt. Fundja s’mund t’ia jepte të gjitha... në takimin e parë, dhe këtë do bënte shumica e vajzave. Për fat të keq ajo tjetra.. qe treguar më e shkathët dhe qe fejuar me djalin brenda pak ditësh duke fituar sfidën ndaj gocave të lagjes që ja kishin vënë syrin.
Dhe, ai atë natë të largët i “torturuar” nga prekjet intime e puthjet eksituese, pa rezultatet e dëshiruara i kishte thënë vetëm pak fjalë:........ VIJO Leximin e tregimit.....

08/08/12

Gjurmët e dashurisë nëpër perëndim

Dyshimi për ndjenjat e saj i lindi për herë të parë kur ajo i kishte thënë në telefon: “Për ditëlindjen time ti nuk ndodheshe në qytet dhe unë fjeta... gjumë... me bashkëshortin tim”.
Tregim i ri nga ERION SELMANI
– Ashtu he!? A të pëlqeu? - e kishte pyetur ai me ironi të përzier me dozë xhelozie.
Ai qe një njëzet vjeçar i dashuruar me femrën e jetës së tij... siç po i dukej atij në gjashtë muajt e fundit. E dashuronte me gjithë shpirt, paçka se e dinte se ajo histori nuk do të kishte të ardhme...
  Qysh?! Fjeti me të shoqin sepse i dashuri sekret nuk ndodhej në qytet? E ku qëndronte çudia se një grua flinte... me bashkëshortin?! Mbase çudia e madhe qe se ajo e kishte prekur një temë për të cilën s’duhet ta hapte gojën... pasi heshtja ndonëse të bluante përbrenda, të paktën nuk të hapte plagë të reja.
Por lotët e saj qenë kthyer thuajse në kuje kur kohë më pas ajo tentoi të hidhej midis shinave të trenit për të qenë e shtypur nga treni, për t’u flijuar për dashurinë e tyre të pamundur, të paligjshme. Ai e shtrëngoi fort dhe e tërhoqi dhunshëm duke e nxjerrë nga stacioni i vogël periferik në jug të qytetit të madh gjerman. E pikërisht atje ajo pa i ndërprerë lotët i kishte thënë
- Jam shtatzënë me ty pasi me burrin nuk kam fjetur qysh prej datëlindjes para tre muajsh, kurse mjeku më tha se jam shtatzënë prej 6 javësh, domethënë është fëmija yt!......................VIJON

24/07/12

Takim me një vajzë thuajse "jashtëtokesore"

  Komentet e djemve nuk kishin të sosur e pasioni i tyre ngjante si zjarret gjatë stinës së verës, kur sapo fikej një vatër zjarri, merrte flakë pylli tjetër... 
    Edlira i kishte quajtur me mendjen e saj “Pylli i meshkujve” ato mesazhet e ftesat e panumërta të miqësisë on-line. Ajo as që do ta kishte hapur më postën eletronike tek profili i saj në internet sikur midis morisë të komenteve të mos spikaste një i panjohur i pazakonshëm.
Kur djemtë e tjerë komentonin fotot e saj në plazh në mënyrën sikur do ta “mbysnin në det” ose do t’i merrnin frymën...  po t’u binte ndër duar, i panjohuri... jo vetëm që nuk përzihej në atë lëmsh po edhe e ledhatonte me fjalë. Në fakt ai “përkëdhelte” pamjen në foto, pozicionin e saj, shprehjen e syve duke i bërë krahasime me figura mitologjike, ose me yje, ende të pazbuluar...  E kjo e bënte komentuesin enigmatik tepër interesant për Edlirën.
   Shkencëtarët janë  vazhdimësisht në kërkim të yjeve, eksplorimit të universit, pa iu shkëputur shpresës së zbulimit të ndonjë planeti të ri, të ngjashëm me tokën, po ata nuk patën fatin të zbulonin të vetmen vajzë "jashtëtokësore" që ka ardhur nga qielli midis nesh. Janë sytë e tu që vërtetojnë preardhjen tënde nga një botë tjetër, mbase e shpikur nga fantazia ime, po meqë s’kam parë kurrë më parë një ikonë bukurie si ty, detyrimisht të përulem, të respektoj, e do të mbroj, ashtu siç mbrohen sytë e ballit....  Ky  qe njëri nga komentet e djalit të panjohur dhe natyrisht Edlira kishte buzëqeshur, qe kënaqur dhe, e kishte mësuar përmendsh.

I egzagjeruar, i veçantë dhe ka llafe të lezetshme, u kishte thënë më pas mikeshave. – Po pse mua nuk më shkruan asnjëri  kësi  gjërash?! Hi,hi,hi  Jepi dhe adresën e profilit tim! I kishte thënë një shoqe buzagaz.
Edlira u kishte treguar disa hollësira shoqeve; Ai nuk shton foto të vetat, nuk më nis foto në privat, flet për gjithçka po jo për veten e tij. Kjo gjë e bën edhe të “urryer” po edhe tundues. Jam kureshtare... dua ta njoh!...
VIJO LEXIMIN... lexoje të gjithë tregimin.....

11/07/12

Pusulla e nxehtë/ Tregim nga Erion Selmani

    Që pusulla e nxehtë do bënte namin, kjo ishte e padiskutueshme. Në dyshim të madh qenë ngjarjet që do vijonin, pas leximit të letrës nga drejtoresha.
Në kursin për patentën e lundrimit detar drejtoresha qe një grua me sharm të madh e njëkohësisht sundimtare, nga ato që të kallnin datën vetëm t’i shikoje në rrugë, pale të dilje me atë shëtitje në mbrëmje. Kishte të ngjarë që mbrëmja të kthehej në festë dashurie, po ky opsion i ëmbël mund të shndërrohej në llahtarë sikur ajo të ndërronte mendje e përveç ëmbëlsisë t’i shkonte mendja edhe për dajak… se siç u theksua drejtoresha e shkollës për patentën e lundrimit qe e aftë edhe të të thyente brinjët… Jo më kot burrat nuk i vardiseshin kurrë. Ata e shikonin, e shijonin me fantazinë e tyre e iknin të lemerisur. LEXOJE të gjithë tregimin... 

Pusulla e nxehtë * pjesa e dytë, tregim për qejf

Po kur degjoj zërin tënd atëherë duket sikur ke përdorur shkrepse për të ndezur zjarrin në mendjen time. Ti nuk mund ta dish se sa efekt joshës më bën zëri yt, i cili i kapërcen kufinjtë e njerëzores për tu krahasuar me disa sinfoni dashurie, biles i tejkalon ato.
-          Po tani më kujtohen lëvizjet e duarve të tua. Sa herë që i lëviz më duket sikur po më përkëdhel dhe më rrënqethet mishtë pa e kuptuar atë që do të ndodhte sikur të më prekje vertet.
Dhe erdhi çasti kur ti ecën në rrugë: janë ato hapat e tu që me ndezin fantazinë për tu shtrirë përtokë vetëm për të qenë i shtypur nga këmbët e tua. Të më shkelësh për triumfin tënd të mohuar për një kohë të pallogaritshme. E ku e dinë njerëzit se të jesh poshtë këmbëve të tua, pakësohet burrëria po shtohet kënaqesia hahaha
Kujdes!! S’dua taka të larta se do ma bësh kurrizin copë, copë me vrima nga takat e këpucëve.. hihihi
Ti e ke kuptuar se jam tip delikat... e do të doja me atlete sportive me qëllim që shtypja të bëhet me lezet aq sa të quhet ndrysje, thuajse masazh për kurrizin tim. 
Po i kam inat femrat që u mbajnë këmbët era... prandaj mos i hiq atletet se e kam hundën të ndjeshme..:D

Se mos më harron mbi trotuar, më ngri më pas, domethënë pas shkeljes në formë masazhi se unë nga “qejfi” do përgjumen e rrezikoj të digjem nga dielli. Biles ja marrin dorën edhe të tjerat dhe më shtypin gjithë gratë kalimtare.:-) ...LEXOJE Tërësisht tregimin...

20/05/12

Qëndrim të këndshëm në këtë faqe!


Tundimi Blog! Tregime, romane, e shumë gjëra të tjera tunduese... 
Mirëserdhe! N.q.s ke dëshirë të argëtohesh  lexo tregimet e mia të reja!
Ky blog është i tejmbushur me material për të gjitha shijet.
Natyrisht ja vlen edhe t'i kushtosh pak vëmendje librave të mi. Përzgjidh një nga romanet që kam botuar.
Për t'u njohur me krijimet e mia, shiko prezantimet, reklamat e librave në këtë blog. Kalofsh sa më bukur !!
  Përshëndetje nga Erion SelmaniFantazi erotike. Argetim

         Enderr erotike + 18 vjeç

Ne te dy qendrojme te ulur mbi divanin e dhomes se hotelit. Jemi te perqafuar dhe ledhatohemi me butesi, ashtu siç me pèlqen mua, pa e ditur se si i deshiron ti ledhatimet ?! Ngase nuk mesohen kurre te gjitha...
 -Jam i yti,- te thashe me ze te bute ndersa te puthja floket.
"kjo eshte faza e pare, prekjet duhet te jene te buta, e pastaj ne momentin e duhur duhet ta prek me duar te sigurta ta bej te ndihet femer, jo vetem hyjneshe..:)). Tek e fundit edhe hyjnesha... ka nevoje per mashkull :-) keto gjera po mendoja ndersa te puthja ne faqe dhe po behesha gati te te vidhja puthjen ne buze.
Ne fakt puthja ne buze u krye me nje shpejtesi te rrufeshme. Me teper se puthje ishte nje thithje, ndoshta kafshim buzesh paksa e djegese e perveç djegies edhe dhimbje.:-)
Vura re qe ishim te uritur... sidomos kur ti u ule me kembe te hapura mbi prehrin tim.
  - sa keq keto pantallonat e tua, - te thashe nderkohe qe ti po me puthje mjekren e me pas gushen. Natyrisht qe me pelqeje me teper pa pantallona... minifundi do te kishte qene shume hot....
te mora ne krahe dhe te shtriva mbi divan. Po me shikoje me sy te frikshem, nuk po parashikoje dot ate qe do te shpikja...
  - Mos !! bertite ti .
Po te hiqja kepucet dhe te perkedhela kembet, dhe kjo te shkaktoi gudulisje.:-))
Isha une ai qe u zhvesha i pari nen veshtrimin tend te pakuptueshem. Nuk dihej nese pamja e trupit tim te qetesoj shpirtin, te ngriti nervat apo thjesht ta embelsoj situaten.
Po mua me interesonte diçka tjeter prandaj te hoqa dhunshem pantallonat xhins,
madje te shqyeva bluzen e holle verore Jo keq edhe sytjenat, mendova ndersa ti shkulja dhunshem, krejt ndryshe nga natyra ime e bute...

E ndiej se kam epsh per trupin tend. Prandaj puthjet zgjasin pak, ngaqe une dua te thith gjirin tend. Kesaj here jam delikat dhe e thith, lepij, duke shfaqur ate pak pervojen time....
Eshte kjo pevoje e vockel qe mbase nuk me lejon te gaboj:
Te them te me prekesh, kraharorin, e me pas duart e tua lidhen rreth qafes time . Ti me shtrengon fort, me shume endje, ashtu siç po enderroje prej kohesh. Dhe eshte kjo pritje e sterzgjatur kur e trembur me the
  -Aman, mos me detyro te bej dush ashtu siç e ke zakon.- Biles me mire keshtu se edhe une dua te ndiej aromen e lekures tende - me the ti , dhe e eksituar ndryshove pozicion.
Une i shtrire ndersa ti siper me puthje kraharorin e me pas me preke poshte per te matur tensionin tim erotik... VIJO leximin

19/05/12

Refuzime ndjenjash


  E provove ne kurrizin tend kur ajo te tha "Jo". U merzite shume po ti nuk u dorezove. Rifillove nga e para e perseri vajzat te thoshin "jo". Tashme i lodhur t'i hoqe dore, se dihet s'kishe me force:-))
Pikerisht kur u terhoqe, ato erdhen pothuajse vete, por kishin kaluar vite e ti djale i mbare ishe rritur, kishe mesuar gjera te reja, e i qendroje besnik strategjise tende... e cila me teper se taktike ishte thjesht sjellja jote natyrale.
    Ndodhi çudia e madhe !! Ato po te pranonin njera pas tjetres dhe u bere pak mendjemadh.:-):D Vetekuptohet.
 Po ti s'kishe kohe per te gjitha.. ndaj ashtu siç erdhen te gjitha bashke po ashtu u detyrove ti largoje... pa perjashtim, thuajse pa meshire.
    Kjo qe "hakmarrja" jote per vitet e tua te vetmise, te pritjes se gjate.... asokohe kur asnjera s'pati meshire per ty, per ndjenjat e tua.
Me vone ti fillove te perzgjedhesh e me nje ekuiliber thuajse te eger, perzgjodhe njeren, duke qene i detyruar edhe te refuzosh ndonjeren. Tek e fundit edhe vajzat qene te "etura" per te provuar Shijen e te qenit te refuzuara.... madje ato, disa prej tyre jane ende kurioze te degjojne "Jo" nga mashkulli.

Gjithçka qenka reciproke. Perfshi refuzimet.

http://erisel10.blogspot.com/

Rrefim shumë i nxehtë. Për zbavitje

Femrat dëshirojnë edhe egërsisht...:-)   + 18 vjeç

Sa e bukur qenka bërë sonte, mendoj sapo ti hyn në zyrën time. E ka fajin minifundi xhins, thashë me vete kur hape shalët dhe u ule mbi prehrin tim.
Jam ende i ulur në karrige dhe ti u ule mbi mua me këmbë ta hapura... : Shoh se nuk paske të brendshme. Je gati..
 –S’dua puthje, të dua të egër... tregohu i dhunshëm, sa më i ashpër- the ti duke më çuditur.
Më sheh në sy me shprehjen e asaj që po pret... e unë s’të lë të vuash me pritje... paçka se po e vuaj unë mungesën e puthjes, po vuaj peshën tënde ne prehër:((
Të fus dorën poshtë atje ku mungojnë të brendshmet dhe minifundi i ngritur e fsheh disi pamjen po i lë kofshët e zbuluara.
Po të prek kofshët me një dorë e me tjetrën të përkedhel pubisin. Më bezdisin pak qimet.. e tua intime... por rezistoj:)))
Gishtërinjtë e mi të prekin me aq sa di unë, pa e ditur nëse të pëlqen ty...
Reziston pa më puthur, e nuk më lejon të prek gjinjtë, ndaj dora ime drejtohet nga të pasmet.. ehhh sa tule të bukura, sa prekje e ëmbël, po edhe një çjerrje me thonj, se ty të eksitojne thonjtë që të çjerrin prapanicën:DD
Po i pëlqen, mendoj kur ti fillon të njomesh tek seksi, e vendos të të fus pak gishtin... oooohhh, jo nuk e prisja që ti do lëvizje aq shumë sa të më shtrëmbëroje... gishtin e dorës.:D
Ti shtrihesh mbi skrivani se do ta bëjmë sipër tryezës së punës. – jo mbi skrivani moj shpirt, se ti jo vetëm që me thyeve gishtin, po do të më djegësh dokumentat me të prapsmet e tua të nxehta, do më thyesh kompjuterin kur të përdridhesh nga qejfi.- të them me atë maninë time për të mos mi prekur askush letrat mbi tryezë.
Zhvishem dhe të shqyej me dhëmbë bluzën e bardhë. Të kap për flokësh e të heq me dhëmbë sytjenat. Marrë rripin e pantallonave dhe të lidh duart. Dua të veproj si i ashpër, sipas porosisë tënde..

18/05/12

Rrëfim argëtues

   Takimi i nxehtë. +18 vjeç !!

Mezi po e prisje kete moment  djeges.... e kjo kuptohet ne drojtjen tende disi ne lufte me epshin tend sekret, per t'iu afruar shtratit.
Me ngul syte dhe digjesh nga afshi kur me sheh te zhveshur... Syte e tu pushtojne trupin tim mashkullor e buzet e tua duket sikur do te thithin gjithçka, pa harruar hunden tende e cila do te nuhasi trupin per te kenaqur trurin tend, per te te pregatitur per kete "gosti" erotike.
  Ti hedh dy hapa drejt meje dhe heq rrufeshem fustanin. Ketu s'ka nevoje per fustane, mjafton manikyri yt, e tepron krehja e flokeve, madje i permbledh te gjitha buzeqeshja jote..:))pa harrur kepucet e kuqe me taka te larta:)
Ti kercen mbi krevat dhe mbeshtet koken mbi gjoksin tim.
E prek kraharorin, nuhat lekuren time e pendohem qe jam i lare. " me mire nje ere e qelbur per kete hahahahaha"
Filloj me fjalet e mia: - ne e meritonin kete takim, neve e deshironin kete tundim, biles kemi qejf te madh per kete argetim,-:)).DD
- Mbylle gojen o poet se ma bere mendjen çorap,- thua ti e me puth gushen. Po ti nuk ngopesh kollaj...
Ndihesh e lire, e per here te pare ne jeten tende ben ate qe do... pa asnje kundershtim per meje, ndiej gishterinjte e duarve te tua qe me eksplorojne trupin... ndiej puthjet e tua qe me "pickojne" kudo.
   Dhe ja duart e tua qe tani pushtojne seksin tim, .
Ti e prek, e mat e ledhaton, madje perkul koken per ta puthur, por nuk e lepin, e shtrengon me buze por nuk e thith.. ti ke turp... per diçka me teper... dhe eshte e natyrshme.

Për të stolisur jetën.

 Sapo kam hapur rubrikën e re "Letra dashurie". Shkrime qejfi, thjesht argëtim, pa asnjë paragjykim..!

 Letër qejfi për një bukuroshe! 

Nesër do takohemi. Ta dish sa të kam deshiruar, sa herë të kam ëndërruar, sa shpesh të kam përkëdhelur me fjalë... të ëmbla.
Po tashmë ti je e velur me fjalë e të pëlqen ndonjë gjë konkrete..:-))
 Ahh sa më gëzove në telefon kur me the “Eja, të pres në shtëpi”. -Bëhu gati bukuroshe! S’kemi kohë për muhabete. Po afron momenti ynë.
Kur të hyj në shtëpi do të doja të të shihja të veshur si në atë foton tënde mbi krevat. Të brendshme sexy e taka të larta. Unë s’kam durim të pres sa të zhvishesh ti ;)) prandaj drejt e në temë, kësaj here plot zjarr e le ta harrojmë paralojën e nxehtë, sepse edhe stili herë-herë ja vlen të ndryshohet, me shpresëm se jeta do zbukurohet:))
   Edhe ti zemër, prej kohësh nuk ke pasur rast të ndihesh femër... ose je ndierë përherë e tillë, po çdo ditë ndryshon gjendja jonë shpirtërore. Kësaj here do ndryshojmë stil.... Sapo të takohemi, do të dashurohemi. Porsa të puthemi do të eksitohemi.
E kur të ledhatohemi, do të “masakrohemi”, nga qejfi:DD
Po kaq nuk na mjafton pasi epshi na tundon. Nuk do të jetë tmerr, dhe as paturpësi, ngase gjëra të tilla e kanë emrin dashuri.
I bindur se ti do të më mposhtësh, do shtrihem mbi krevat. E kush mund ta përballoj pasionin tënd, ndjenjat e tua, fantazinë tënde gjatë marrëdhënieve...
I ke mbledhur të gjitha fantazitë e tua të fshehta për këtë takim, pasi edhe ti ke të drejtën tënde për realizim, e ndoshta fitore.
  Por, unë dua “lavdinë” time mashkullore. Ndaj edhe nëse nuk do të sulmoj i pari, do të kundërsulmoj i dyti, pas teje......

Artikull per librin tim nga agjencia Albania Observer

"Rikthimi i dashurisë", sepse çdo gjë është e mundur!

Rikthimi i dashurisë” është libri më i ri i autorit Erion Selmani. Është një roman i mbushur me dritë dhe shpresë. Aty trajtohen problemet sociale të rinisë së sotshme dhe ndërthuret mjaft bukur bota e brendshme shpirtërore me realitetin e jetuar.
“Rikthimi i dashurisë” do të zgjojë ndjenjat e kujtimet tuaja. Dikush mund të ndjejë nostalgji për të kaluarën, dikush tjetër do të gjejë besim për të rifituar një dashuri të humbur.
Mesazhet që ofron ky roman, janë mjaft pozitive dhe plot optimizëm.

Subjekti
Romani fillon me historinë e një shërbyesi të trishtuar restoranti, të cilit i kujtohen disa vuajtje e shfrytëzim në punë. Tradhti gjatë jetës por, jo hakmarrje. Më pas rrëfimi shkon drejt një vajze spektakolare, ekzibicioniste në web kamera e cila ka frikë të dashurohet… Përse vallë? Ç’ka i ka ndodhur asaj?
Do të hyjë në skenë një autor tregimesh i cili shfaqet herë i guximshëm, interesant dhe herë gënjeshtar. Ngjarja rrjedh me dyshimin se ai mund të jetë edhe Donzhuan. Por ky nuk mbetet as misteri e as personazhi i fundit.
Ngjarjet janë të shumta dhe të dendura. Dialogët dhe monologët vijojnë pa lënë anash komplotet. E përveç këtyre s’do mungojnë propozimet dhe sulmet e pamëshirshme të cilët e bëjnë këtë roman edhe më të paparashikuar nga ajo që mendon lexuesi.
Libri është i rrjedhshëm, plot ritëm, emocione. Argëtues e qetësues. Joshës dhe, me disa episode… ndryshe nga e kaluara.
Dhe lind pyetja: Pse dhe si u rikthye dashuria?...

17/05/12

Shija e lumturise

Lumturia perbehet nga çaste magjike qe nderpriten dhe rifillojne.
Edhe pse keto çaste zgjasin pak, shijen e kane te gjate...
  E.S

Letra dashurie... per qejf

Do te jene keto paragrafe qe do te detyrojne per nje dush te ftohte:-))
Dhe ja vjen çasti i fjaleve te cilat do te ngrohin zemren.
Uji i dushit qenka vertet i ftohte.. dhe une po te mbeshtjelle me fjalet e mia, sikur te doja te te ngrohja....
Po lahesh per te freskuar idete, per te shplodhur muskujt e lodhur nga "perleshja..." me fjalet e mia.ha,ha,ha,
Jane germat e mia ato qe te bejne surprizen. Pikerisht shkronjat po behen pika uji te ngrohte...
Ti lahesh me germat qe po te shkruaj, je e mbuluar me mijera germa/shkronja... te cilat fillojne te rreshqasin mbi trupin tend. Eshte njefare masazhi... i saposhpikur prej meje. Ha, ha, ha.  Po pse nuk e shpika me pare... Kaq vite te "humbura"...:-)

  Je ende e mahnitur nga kenaqesia e masazhit i cili prej disa minutash po qeteson trupin tend. ja goditja e pare:
Shenjat e pikesimit rrjedhin mbi kraharorin tend. Tashme ti mbyll syte e nuk te ben pershtypje asgje.
 Je e lumtur qe po perjeton kete dush unik, i krijuar enkas per ty Lartmadheri... Princeshe!!!!!!
Ndoshta ti me sy mbyllur po imagjinon shenjat e pikesimit, sikur te qene gishterinjte e duarve te mia... e ndjesia mbi gjoks behet me e embel... po te "ledhatoj" me shenja pikesimi...:-))
-E keto shenja nuk ndalen... rrjedhin poshte trupit tend mbi bark e akoma me poshte... e njekohesisht disa togfjalesha duken sikur te ferkojne prapa, tek tulet.. pa harraur edhe nje masazh shpine. 
   O Zot sa e qete, sa e kenaqur qe je brenda ne kabinen e dushit!
Dhe te lidhin ato fjalite e mia, qe te kam shkruar deri sot. Ato jane te shumta dhe si Zinxhira te lidhin trupin tend, i cili i ben te enderrojne meshkujt kur ti ecen krenare ne rruge, kur ti hyn si menefregiste neper klube.
--Ata enderrojne trupin tend, ndersa une po e mbeshtjell bukurine tende me fjalite e mia, me zinxhiret e mi, kunder prangave te tua... te dashurise tende wow!!
Dhe tani duhet masazhi total: Je e lumtur kur mijera germa te “ledhatojne”… butesisht, embelsisht.
Ty te duket sikur po te puthin qafen.. sikur te ledhatojne kurrizin, sikur po te rrembejne parajsen.. e fshehur tek ty......

Duke menduar..

Pendimi ne dashuri eshte jo rralle "virtyt" i atyre qe nuk perfitojne nga rasti. Ka disa gjera qe nuk kthehen mbrapsht...
- Per shembull s'duhet te jemi te penduar kur kemi dhene maksimumin tone, sipas karakterit tone. Ne dashurojme me aq force shpirterore sa kemi, e s'mund te themi "si s'te desha pak me teper" pasi aq ishte kapaciteti yne i ndjenjave.
Dhe eshte kjo pak force e aftesi jona qe na dhuroi dikur suksese e sot deshtime.. por s'duhen harruar sukseset pasi kjo do te thote se suksesi do te perseritet. 
S'ka pse te ndodhi ndryshe!! Askush deri sot nuk ka qene pergjithmone deshtak. Secili ka diten e tij te Triumfit... edhe ne dashuri.

28/03/12

Fragment libri

    Pjesëz nga "Rikthimi i dashurisë"

Me shumë mundim goja iu zgjidh e bashkë me të iku edhe e skuqja nga fytyra.
Pa droje, biles me pak egërsi ai tha:
“Është pikërisht rasti i takimit fatlum që ndryshon stilin tonë për të dashuruar. Ja po marrë shkas nga parafolësja” Të gjithë mysafirët po kërkonin me sy Alesian. “Tha se gjatë një takimi  ndryshoi mentalitetin e saj. Për çudi edhe një masazh mund ta ndryshoj stilin tonë e të zbukuroj jetën e secilit. Janë ato prekjet, fërkimet e ndonjë fjalë e mirë që na bëjnë të ndihemi mirë e duke qenë mirë me vetveten ne bëjmë të kënaqur edhe personin që kemi pranë. Krijohet kështu një zinxhir kënaqësie i cili është në gjendje të stolisi ditët tona.
Të gjithë neve kemi përjetuar plot ditë të trishtuara për të cilat s’besoj se kemi nostalgji.

   Të nderuar miq! Jemi këtu në këtë kështjellë me qëllim që të bëjmë dashuri si njerëz të lirë, të emancipuar. Ky është rasti jonë i madh. Prej shekujsh popuj e individë janë përpjekur të realizojnë kryevepra artistike e shkencore.
   Neve këtu s’bëjmë as art e as shkencë. Vetëm një gjë është në duart tona. Të bëjmë dashuri artistike, për të rifituar vitet e humbura. Qenë ato vite kur secili prej nesh ka pyetur vetveten: Ku ka shtegtuar dashuria? Kush e ka detyruar për këtë shtegtim?
Kohëzgjatja e shtegtimit qe tejet e padurueshme derisa lindi dyshimi i arratisjes së ndjenjave. Ikjes së pasionit. Largimit të shpresës: Thyerjes së ëndrrave. Shpartallimit të njeriut. Humbjes së dinjitetit. Triumfit të bujshëm të Djallit.
Po Djalli nuk arriti ta fitoi betejën. Neve jemi këtu për të deklaruar e konfirmuar fitoren tonë të vonuar e, të
pashmangshme, mbase të bujshme, kundër paragjykimeve, injorancës seksuale e dhunës së përditshme.

Ja këtu një kështjellë e vogël me një Princeshë madhështore është foleja e parë ku u rikthye ndjenja. S’ka më arratisje e shtegtime.
  Dashuria u rikthye !

  Nga Erion Selmani