15/12/08

Fragment nga "Anija e dashurisë"

Anija e dashurisë (fragment)

Buzët bashkohen për një puthje paralizuese. Mbetën pa frymë nga emocioni që vetëm ndjenjat, zemrat e dashuruara dinë të dhurojnë, e shijojnë deri në ekstazë. Pas mpirjes fillestare, buzët e të dyve u çliruan nga "prangat", duke thithur në mënyrë të ethshme, thuajse të dhunshme gjuhën dhe buzët. "MË pëlqejnë buzët e tua dhe aroma e trupit tënd," i thotë ai me zë të ulët. Eshtë ajo kësaj here që fillon ta preki gjithandej nëpër trup. Në heshtje, e nxehtë dhe disi agresive. Thonjtë e saj çjerrin dhunshëm gjoksin e tij dhe më pas ajo afron gjinjtë sërisht pranë buzëve të tij, buzë të etura për qumështin ..... por, nuk ka mbaruar me kaq. Nata sapo ka filluar dhe mund të

shndërrohet në një koktej dashurie... Atë më të shijshmin

Koktej... që mund të shijohet në jetë.

Ju ftoj ta lexoni falas librin e vogël eletronik; "Anija e dashurisë"këtu.: http://www.mediafire.com/file/cdmwe2ntzg2/anija_e_dashurise.pdf

Përndryshe shkarkojeni këtu. http://www.lulu.com/content/4944035 ky version ka më pak imazhe.

Ju uroj të gjithë vizitorëve ; Gëzuar festat e fundvitit!

17/11/08

Anija e dashurisë- Ebook shqip falas


Krijimi im më romantik deri më sot:)
Ju këshilloj ta lexoni gjatë fundjavës, për qejf dhe mos paragjykoni.

E shkruajta me shumë nxitim ashtu siç ndodh me gjërat jashtë programit. Ky libër i vockël (46 faqe) lindi në një moment frymëzimi të paparashikuar dhe me një stil krejtësisht të papërcaktuar mirë. Stil i cili e bën këtë krijim disi të veçantë, larg çdo monotonie të përditshme.
Një anije madhështore plot me turista në kërkim të dashurisë.
Disa vajza që trajtohen si princesha.
Dhe shumë çuna të ëmbël paksa aventuriera...
Krijim tejet modest por, edhe mjaft i larmishëm.

Lejohet leximi vetëm për persona romantik:)
Ky është linku që sajova shpejt e shpejt: http://www.lulu.com/content/4944035 ose kliko këtu.

E-book dhe muzikë

Duke qenë një nga postimet e mia të fundit në këtë blog, mendova t'ju përshëndes me këtë këngë e cila mua më pëlqen shumë. Për ju Anastacia "Sick And Tired".

Pas disa orësh këtu do të gjeni librin e vockël "Anija e dashurisë"
Në njëfarë mënyre aventura ime në blogosferë po përfundon.

Faleminderit për vëmendjen!

31/10/08

Se shpejti e-book i ri

Të nderuar vizitorë!

Ju njoftoj se së shpejti këtu do të gjeni një e-book të ri.
Bëhet fjalë për diçka argëtuese, plot aventura dhe jo më tepër. Do të jetë plot surpriza të rralla dhe ndoshta lexuesit që më njohin, do të çuditen më shumë se kurrë ndonjëherë.

Ejani këtu pas dy-tre javësh dhe do ta gjeni librin Falas.
Ose mund ta prenotoni librin tim të ardhshëm eletronik me e-mail këtu : Infolibri.erion@gmail.com
Kur të jem gati do t'jua postoj.
Ju premtoj se kësaj here do të argëtoheni shumë gjatë leximit. Të paktëm ata më romantikët!

Përshëndetje
Erioni

21/10/08

Si kenaqen femrat


Kohë më parë diskutova me miqtë  nëpër forume në lidhje me kënaqësinë e femrave.

Pas shumë replikash arritëm njëfarë konkluzioni Jo shkencor! Më tepër sesa konkluzion është vetëm opinion.

Tregohu xhentil!Bëji komplimente!
Tregohu Bujar, jepi dhurata!Respektoje!

Jepi kohë kur ajo nuk është gati për marrëdhënieThuaj fjalë të ëmbla!
Përkëdhele femrën, Admiroje, Dashuroje,
Mos harro ti blesh herë pas here lule .

Eshtë shumë e thjeshtë, mjafton të keni dëshirën e mirë për ta kenaqur të dashurën tuaj.:)

12/10/08

Shtëpia e librit

Edhe pse jeta jonë është e tejmbushur me Google, Msn etj, dashamirësit e librit janë ende të shumtë.

Më në fund edhe unë kam gjetur librarinë time online. Kam ngelur mjaft i kënaqur nga shërbimi dhe mirësjellja e drejtuesve të librarisë "Shtëpia e librit". Porosita disa libra atje dhe më erdhën me postë. Ata janë shumë të përpiktë në punën e tyre.
Ky website është një mundësi e mirë sidomos për ne që jetojmë jashtë shtetit, për të lexuar letërsi shqiptare dhe të huaj. Shume nga kryeveprat e letërsisë mund t'i gjeni atje. Ndërkohë që edhe Blogu i librarisë ka recensione dhe lajme interesante nga bota letrare.
Në qoftë se jeni në kërkim të librave në gjuhën shqipe, atëherë klikoni këtu te Shtepia e librit.

Gjthçka është kalimtare, veç librat janë të përjetshëm.

30/09/08

Sa kohe zgjat dashuria?

Orgazma dihet se zgjat pak sekonda, por secili prej nesh të paktën njëherë në jetë ka bërë pyetjen: Sa kohë zgjat dashuria midis dy partnerëveNjerëzit janë të aftë të dashurojnë më tepër se një herë në jetë. Atëherë do të thotë që dashuria mund të ketë edhe fund.

Ka të ngjarë që të zgjasi përjetësisht ndonëse ende nuk kemi mjaft prova për këtë. Mund të zgjasi edhe 2-3 vite pas martese, ndoshta edhe 15 vjet por prapëseprapë asgjë nuk është e sigurt. Thonë se me kalimin e kohës dashuria kthehet në dhembshuri ose miqësi midis partnerëve. Mbase do të ishte më bukur që partnerët të kishin qenë miq para se të zbehej dashuria. Pra sipas mendimit tim modest kur një çift arrin të krijoj edhe miqësi me partnerin ka shumë gjasa që dashuria të jetë e gjatë. Nuk ka rregulla dhe as teorema bindëse në dashuri prandaj gjithçka që themi janë veç hipoteza.

Ka diçka që e shkurton dashurinë. Mania dhe nepsi për të provuar gjëra të reja. Për të provuar diçka të re, njerëzit tradhëtojnë partnerët ndër shekuj. Tradhëtia herë të shkakton ndarje nga partneri ose në rast tjetër sjell dëshirën për të braktisur partneren/in. Në këtë rast tradhëtia e shkurton dashurinë, biles e mbyt krejt!
Në rastin e dytë kur pas tradhëtisë ndodh Çudia e madhe, pra rikthimi tek partneri/ja akoma më i dashuruar se më parë. Shkurt muhabeti sapo kemi zbuluar se edhe ai/ajo tjetra nuk ka asgjë më shumë nga bashkëshorti/ja jonë . Njëfarësoj kjo mund ta zgjasi dashurinë. Orgazma e tradhëtisë zgjati pak dhe mbase e imagjinonim më bukur. Kurse dashuria me partnerin është matematikisht më e gjatë se ato sekondat tradhëtare....

Nuk ka receta për zgjatjen e dashurisë dhe kur biem në dashuri na duket se do zgjas përgjithmonë. Me kalimin e kohës e kuptojmë se përveç dashurisë partneri ynë ka nevoje sidomos për dhembshuri, respekt, dhe një fjalë të mirë
Kohëzgjatja e dashurisë varet nga shumë faktor, dhe për të qenë e gjatë ose e përjetshme, ajo kërkon përkushtim dhe sakrifica. Duhet ta meritojmë dashurinë, dhe jo ta presim të vij nga qielli.

Atëherë sa kohë zgjat? Secili prej nesh ka të gjitha mundësitë të dashuroj përgjithmonë, varet nëse ka dëshirë..:)

Erion Selmani

12/09/08

Fotografitë e miaKëto janë dy fotografitë e mia të thjeshta. I solla këtu thjesht për qejf.Kliko mbi foto për ta zmadhuar.


16/08/08

Kush e shijon më shumë s....?

Dhe lind pyetja "fatale". Madje përtej fatales sepse këto ditë po bëhet në dhjetèra Forume njëkohësisht, që do të thotë se po bëhet nami-:))
Kush e shijon më shumë seksin? Meshkujt apo femrat.
Përgjigjen e kësaj pyetjeje, vështirë se mund ta jepte edhe shkenca. Prandaj në mungesë të përgjigjes së madhe, mund të behet një arsyetim i thjeshtë, ndonëse gjatë marrëdhënieve seksuale njerëzit kanë dëshirë, epsh apo tjetër por arsyeja zhduket. Të paktën në sekondat finale.

Ja replika ime në një Forum :- Ky faktor nuk varet nga gjinia femerore apo mashkullore. Varet nga personi. Ka njerez qe dijne te dhurojne e marrin kenaqesi, ashtu sikurse per fat keq ka edhe disa persona te pakte ne numer qe vetem japin vuajtje dhe dhimbje:Kryesorja eshte qe te bejme perzgjedhjen tone, ne trurin tone. Te japim kenaqesi apo dhimbje.? Te marrim si kompensim te njejten gje apo jo? Kenaqesia e seksit nuk lind tek penisi apo klitori. Kenaqesia totale apo orgazma sublime lind se pari brenda zemres se te dashuruarve dhe brenda mendjes se tyre.GJITHÇKA qe mbetet eshte veç një detaj i paperfillshem!
-----
Kuptohet që në mungesë të një prove apo spjegimi shkencor edhe unë mund t'ja kem futur kot.
Në këtë temë secili prej nesh mund të ketë të drejtë, po aq sa në të njëjtën kohë bën vaki të jetë në gabim.
Kam përshtypjen se rashë pre i të përgjithshmes duke folur për këtë temë të kudondodhur. Por, më bërën përshtypje disa replika banale kur e krahasonin dashurinë dhe ndjenjat e çifteve me "krruajtje veshi" e disa të tjera krahasime banale. Dhe dua të theksoj se penetrimi brenda asaj nuk është thjesht "krruarje", por një akt madhështor dashurie, respekti, besnikërie, dhe ledhatimesh të përjetshme. Pse jo!?

07/08/08

Dy poeta që admiroj në blogosferë

U dashurova përfundimisht me poezinë kur lexova të mrekullueshmit Adem Berisha dhe Përparim Hysi.

Ai është poeti i dashurisë njerëzore dhe paqes.
Baca i nderuar Adem Berisha ka botuar përmbledhjen e bukur me poezi "Krenaria dhe pikëllimi".
Kushtuar vendlindjes së tij të dashur Kosovës dhe mbesës së tij, vogëlushes së artë Diellza e cila për fat të keq ka humbur jetën në mënyrë tragjike.
Bacë Ademi me vargjet e tij e prek lexuesin thellë në zemër, e trishton lexuesin, e gëzon dhe njëkohësisht i jep kurajo për të përballuar vështirësitë e jetës. Kur lexova biografine e tij të shkurtër e kuptova që vetëm vullneti, forca shpirtërore dhe dashuria për jetën të jep mundësinë për të fituar betejat e panumërta dhe shpeshherë të pamëshirshme, fatkeqësisht.! . Ai me familjen e tij ka patur forcë dhe kurajo mahnitëse, madje edhe Zemër fisnike, e madhështore për të fituar betejat e jetës dhe për te qenë përherë Zotni i nderuar, sot edhe krijues i pëlqyer.
Poeti shqiptar nga Republika e Kosovës, xhaxhi Ademi rrëfen këtu me pak rreshta jetën e tij
-----
I preferuari im Z. Përparim Hysi është poeti i rimës, dhe tregimtar që përcjellë qetësi shpirtërore tek lexuesit.
Ndërkohë që poezia e tij është plot rimë dhe art, proza e tij është e thjeshtë e këndshme, artistike dhe shumë njerëzore.
I nderuari miku im Z. Hysi admiron gjërat e bukura të jetës, ka gusto dhe ndjenja. Poezia e tij është sidomos triumf i ndjenjave dhe dashurisë.
Në disa raste kam lexuar mallin e tij të madh për Shqipërinë e largët, atdheun që shumëkujt prej nesh situata, tranzicioni, çmenduria e politikanëve na e mohoj, ose largoi, ndoshta për shumë kohë, fatkeqësisht.
Poeti Përparim Hysi jeton në SHBA dhe është vazhdimisht i vëmendshëm dhe inkurajues ndaj talenteve të reja në blogosferën tonë. Ai është miku i gjthë autorëve të rinj. Ka botuar katër libra me poezi dhe prozë. Krejt natyrshëm të gjithë neve admiruesit e tij po presim me kënaqësi dhe durim librin e tij të pestë. Atë më të bukurin! Po të dëshironi mund të njiheni më mirë me poetin këtu
Një poet i madh ka thënë "Kombin e bëjnë poetët"

27/07/08

Muaji i mjaltit / Tregim
Kurorezimi i dashurise se tyre meritonte edhe shijimin e muajit te mjaltit. Larg nga Evropa udhetuan drejt ishullit plot me palma e gjelberim. Mund te ndodhte qe deti, dielli dhe palmat ta benin ate muaj mjalti akoma me te embel, ndoshta edhe me dehes.Ashtu si dehja qe shkakton alkooli, me te vetmin ndryshim se ne kete rast dehja mund te shkaktohej edhe me nje puthje apo ledhatime te panumerta. Nga ato te cilat çdonjeri meritonte t'i perjetonte sipas qejfit. Pa harruar asnje çast se puthjet dhe dehja kane gjera te perbashketa per te gjithe njerezit, si pershembull;ekstazen?? ose me mire te themi marramendjen.;)) Shtepia ku pushonte çifti, e marre me qera per ate periudhe ishte e rrethuar me palma e lule shumengjyreshe, nga ato lule qe duket sikur u zbukurojne jeten njerezve.Gjate paradites ai i lyeu asaj shpinen me krem solar, derisa ferkimi i lekures u shnderrua ne masazh shplodhes qetesues dhe, qetesia e tepruar dalngadale ne disa raste mund te kthehet ne eksitim. - Wow, ku i ke gjetur gjithe keto lule?!- e pyeti ajo kur pa vasken e banjes te tejmbushur me petale te kuqe trendafilash.- I kam blere e dashur, ku mund t'i gjeja tjeterkund? - Paske harxhuar shume leke!? tha ajo me instiktin e femres kursimtare. - Ok, kam shpenzuar por, heres tjeter do te shkoj t'i vjedh lulet. hahahahahhaaha - do dal per "vjedhje" lulesh, biles do t'i grabis me dhune hahahahaha


Ajo u fut ne vaske ku gjeti me shume petale te kuqe sesa uje.Trupi i saj u fundos brenda ngjyres se kuqe dhe gjinjte humben midis petaleve, e jo pa qellim ajo beri disa levizje per te ngritur lart gjoksin duke nxjerre ne pah kontrastin e luleve me lekuren e bardhe te gjirit. çdo mashkulli qe do ta shihte ne ate pozicion mund t'i lindte deshira te puthte gjinjte e saj, madje rrezikonte edhe t'ia kafshonte ;) - Paske filluar te kursesh shampon! Tha ajo kur vuri re se mungonte shampoja brenda ujit me petale. - Ne fakt une doja qe trupi yt te merrte aromen, ndoshta edhe shijen e trendafilave.Pra, diçka speciale! u pergjigj ai thuajse i trembur nga ekzagjerimi i tij. - Mire, eja i dashur edhe ti ketu brenda, prane meje ne lundrimin tone te perbashket brenda vaskes se dashurise.Ai pa u ngutur u zhvesh e hyri ne vaske. Pa humbur kohe ajo u afrua duke qeshur dhe hedhur petale mbi fytyre per ta puthur e para, here tek syte, here tek faqet derisa kur e puthi ne buze perveç buzeve gjeti edhe petale te kuqe. Ndodhi nje puthje e vrrullshme me kafshime te buta buzesh, thithje gjuhe e te pandashmet petale u ngelen neper dhembe e gjuhe. Dolen nga vaska dhe u shtrine mbi nje peshqir. Dyshemeja krijoj njefare zhurrme nga levizjet e tyre ritmike, aq sa mund te krijohej pershtypja edhe e nje termeti te lehte i cili me pas mund edhe te quhej si "orteku i dashurise", mbase nga afshi i madh, zerat e tyre ne forme ulerime dikujt tjeter qe rastesisht do i degjonte, do t'i ngjanin edhe me "masaker" kenaqesie.))


I perveluar nga deshira, i djegur nga epshi ai e puthi me neps, dhe ndjenje. E ulur siper mashkullit me pamjen e Sundimtares ajo rrembeu me shkathtesi midis kofsheve ate qe i pelqente me teper.... Organi gjenital mashkullor humbi atje midis kofsheve dhe femra me levizjet e saj here e shtrengonte, thithte ne brendesi derisa shtytja e saj me ritem te qete u kthye ne vallezim. Beli i saj levizi sikur te donte te shoqeronte tundjen e gjoksit mbi te cilin ende shiheshin dy petale trendafili te ngjitura me lekuren siper dy gjinjve, pikerisht mbi thithat, atje ku gjithkush do te donte te afronte buzet plot etje.... Kishte ne zerin e tyre shenja qe deshmonin ndjenje, pasion, deshire dhe mirenjohje per delikatesen dhe kujdesin ndaj njeri - tjetrit.Ne ato çaste ai e rrembeu dhe e vendosi poshte, tashme ishte rradha asaj per te ndjere peshen e trupit te atij, shtypjen, kontaktin me lekuren, dhe aromen e lehte qe petalet ende kishin lene neper trup .... - M'u duk Paksa e lodhshme dhe derrmuese mbi dysheme. tha ai me pas kur gjthçka qe kryer dhe ashtu te shtrire ajo kishte vendosur koken mbi kraharorin e atij. - Jo, nuk eshte keq.- u pergjigj ajo duke qeshur- po me keto lulet ç'pate ti? Si e mendove kete gje? - Doja te ndryshoja diçka per ne te dy, per te sjelle dhe dhuruar njeri-tjetrit emocione te reja. Per te qene te sinqerte duhet thene se edhe kafshet bejne seks, por ne njerezit kemi aftesine edhe te dashurojme.Ndoshta mund ta quajme edhe Dashuri Artistike! Shpjegoi ai me qetesi. - Aman me keto llafet e tua. E ke gabim edhe kafshet dashurohen!hahahaha Provoi perseri ta ngacmonte ajo. - Jo e dashur,- foli ai me seriozitet - kafshet e bejne per natyre, per instikt, dhe jo per tjeter. Ndersa njeriu dashuron, krijon e nderton dashuri dhe dashuria mund te meritoj edhe pak spektakel siç ndodhi ne vasken tone. Apo jo? - Prape ti?! per mua qe mjaft bukur por do te kenaqesha me shume tani sikur te pija nje gote shampanje te ftohte mbi divan prane teje dhe te benin prape ashtu... Tha ajo -Ok shpirt e kuptova, ti do qe spektakli te perseritet.;))) Ti deshiron nje sherbim Princeror ;)))Nuk na mungon as divani dhe as shampanja-Mos valle duhet te dal per te blere ose "grabitur" lule te tjera....??hahahaha - Jo s'ka nevoje per lule te tjera i dashur, sepse me pas do futem prape ne vaske. tha ajo dhe filloi t'i puthte atij mjekren, pas pak gushen, me syte e mbyllur i puthi gjoksin dhe e ledhatoj ne pjeset intime... me shume endje. Qenë ditë të ëmbla pushimesh dhe dashuria e shtoi mjaltin e atij muaji.E.S

Korrik 2008

20/07/08

Ditëlindja ime

Sot (20 korrik) kam datëlindjen dhe në shtëpinë time po përgatitemi për darkën pasi kemi disa mysafirë. Thënë ndryshe, festë e vogël në familje.
Nuk e di nëse do më bejnë dhurata, dhe ju vizitorë mos u trembni se nuk ju kërkoj dhurata;-)))
Përkundrazi, çuditërisht me rastin e ditëlindjes jam unë ai që ju bëj një dhuratë të vogël e modeste.;)
Lexo më poshtë.
------------
Një udhëtim i ndërprerë dhunshëm e rifilluar plot shpresë.
Disa ëndrra të thyera në mes, pa mëshirë.
Identiteti i humbur dhe rifituar.
Zbulimi i një dashurie të përjetshme
Ndoshta edhe një përvojë e çmuar !


Për ata që akoma nuk e kanë lexuar këtë librin tim (mikroroman, i thjeshtë dhe i këndshëm) i ftoj ta lexojnë këtë e-book me titull ENDRRAT E THYERA. Eshtë gratis.!!http://www.albemigrant.com/endrrat_e_thyera.pdf
JU UROJ LEXIM TE KENDSHEM DHE PUSHIME TE MBARA
Përzemërsisht
Erioni

28/06/08

Ethet e Finales


Ja pra, po afron momenti i triumfit!
Ndeshja finale Euro 2008 Gjermani-Spanjè do të jetë sigurisht një "Betejë" sportive dhe lind pyetja se cila skuadër do të fitojë? Spektakli i skuadrës spanjolle apo organizimi dhe gjakftohtësia gjermane. Finalet e mëdhaja kërkojnë sidomos tepër gjakftohtësi për të dalë fitues.
Nesër Europa do të ketë kampionen e saj të re dhe tifozat presin me padurim e ankth të shohin ndeshjen.
Nuk e di pse jam i bindur se triumfi i madh u përket gjermanëve. Ka shumë mundësi që të fitoj Gjermania. Përse Jo?! -:)))

21/06/08

Çmenduria Turke

Përsëri Ai, i madhi Fatih Terim. Sot të gjithë flasin për fitoren e pabesueshme Turke kundër Kroatëve me penallti. Kroacia meritonte fitoren sepse luajti më bukur, por futbolli ka surprizat e tij. Ka patur shumë fat Turqia në Euro 2008 aq sa mund të duket edhe si përrallë apo skena të shkëputura nga ndonjë film. Megjithatë po afron momenti i gjysëmfinales Turqi - Gjermani, dhe kundrejt seriozitetit, organizimit të skuadrës gjermane "përralla" Turke apo siç e quajnë ndryshe gazetarët; Çmenduria Turke, mund të përfundoi. Të gjitha parashikimet flasin për një fitore Gjermane, ndonëse s'mund të harrojmë se Turqia i ka dhënë të gjitha provat se "çmenduria" ka të ngjarë të përsëritet. Mbase Perandori Terim do të na bëjë surpriza të reja... Kam përshtypjen se do të fitoj Gjermania.;))

11/06/08

Futboll

Dihet se futbolli transmeton emocione të rralla. Të gëzon apo trishton, të rrëmben, të përpin kokë e këmbë deri në sekondën e fundit. Spektakli sapo ka filluar për neve sportdashësit. Ndoshta do e fitoj EURO 2008 ndonjë skuadër surprizë siç ndodhi para 4 vjetësh.
Natyrisht që edhe unë kam skuadrën time të zemrës në këtë kampionat. Por kësaj here do të doja të qëndroja disi neutral për të shijuar sa më tepër ndeshjet. Nuk e di sesa do arrij të mbetem neutral.... Kuptohet që në rast fitoreje të skuadrës sime të zemrës do të postoj plot eufori në blog.
Le të fitoj skuadra më e mirë.
Për çudi sporti gjatë ndeshjes ka aftësinë të të largoj nga mendja hallet e telashet. Prandaj sporti e veçanërisht futbolli janë aq tërheqës, marramendës dhe të nevojshëm.

18/05/08

Gruaja ne ankandHistoria e njerëzimit është e mbushur me tradhëti të panumërta. Gjithashtu të shumëllojshme dhe të panumërta janë teknikat e hakmarrjes.

Ndoshta imagjinonte një hakmarrje të rrallë Paul Osbon kur publikoj lajmërimin te eBay.

" Shes gruan time 24 vjeçe atij që bën ofertën më të mirë". Ka arritur çmimin 500 sterlina, por ka rënë në sy të administratorëve ebay, të cilët kanë lajmëruar policinë për këtë shitje të paligjshme.
Bashkëshortja e tradhëtonte burrin me punëdhenësin e saj. Pas disa dyshimesh Pauli ka bërë kontrolle në postën eletronike të gruas ku gjeti email të ndryshme me fjalor që mund të përdoret vetëm midis dy personash të dashuruar.
Ndodh edhe kështu në ditët tona kur përditë jemi të spiunuar nga telekamerat, apo na shkatërrojnë imazhin me fallsifikime e-mail etj,. Po sikur ato e-mail ti ketë krijuar vetë burri për të hequr qafe gruan e tij?!
Në qoftë se gruaja tradhëtonte vërtetë, sigurisht që ai ka zgjedhur rrugën më të habitshme, më të paligjshme por, mbase edhe atë më të tmerrshmen. Njerëzit nuk shiten...

20/04/08

Pjesa e dyte

Pjesen e pare mund ta lexoni me poshteAjo s'me kthen pergjigje dhe nisemi drejt shtepise se saj. Gjate rruges se kthimit ajo s'flet fare dhe s'kam guxim te thyej heshtjen e t'i tregoja sesa rastesisht jeta ime u lidh pazgjidhmerisht me ate province monotone, ku gjerat e rralla si kjo shetitja e mesnates jane bere tashme deri diku te papranueshme per mua. Me sa duket po ndryshoj me kalimin e viteve ashtu sikurse shoh se po ndryshojne edhe gjerat apo njerezit rreth meje. Kisha shume qejf t'i thoshja se me dukej pak vulgare dhe mungese respekti per vetveten menyra sesi ne te dy u ngaterruam ashtu... mbrapa stadiumit. Une isha padyshim fajtori kryesor i asaj ngjarjeje por edhe ajo luajti rolin e saj. Si t'ja them asaj se s'kam asgje kunder erotizmit, por sipas meje nevojitet edhe pak ndjenje, respekt per vetveten, ndofta edhe pak klas dhe jo doemos dashuri e perjetshme.
Ajo ishte ndihmesja ime ne punen qe beja prej 3 ditesh. Une beja pica ndersa ajo duhet te me ndihmonte dhe te pastronte kuzhinen tone te ngushte me muret e palyer prej vitesh, dhe jo fort e paster. Ajo jo vetem qe nuk me ndihmoj tre ditet e para , perkundrazi isha une ai qe ndihmoja ate per te lare enet etj. Kolegia ime ishte e ngathet dhe kalonte ore te tera duke biseduar ne telefon e pire cigare ne tarrace.
Punedhenesi jone nje aventurier i divorcuar nga gruaja e mendonte per te pire e per t'u vardisur femrave duke perfshire edhe ndihmesen time. Shihej qarte se drejtori dashuronte me kamarieren 19 vjeçare, ndersa ai ishte 46 vjeç dhe babai i nje goce 25 vjeçe, lindur nga martesa me ish- gruan e tij. Kjo ishte piceria me e rralle ku pata punuar ndonjehere.:) U grinda qysh diten e pare me kamarieren e paafte per punen e saj, te dashuren e punedhenesit, e cila perpiqej te komandonte. Natyrisht se ajo duke qene dashnorja e Atij kishte marre nder duar komanden supreme.
E pata ndihmesen time ne dore dhe s'doja te perfitoja nga rasti, sepse ende mbetej pa pergjigje pyetja: çfare donte ajo prej meje?! Siç duket ne pamundesi per te zgjidhur kete nyje, pa u lodhur me tej une kisha nderprere ledhatimet... Ajo ishte vertet shume terheqese, shtatlarte me bel te ngushte, syte e vegjel dhe buzet e bukura.
Nuk e di pse nuk bej asnje perpjekje tjeter per ta "pushtuar" vajzen rumune. Ka te ngjare qe per mua te kete perenduar nje tjeter epoke e rinise time. Vitet e vrrullit dhe ritmi i atyre pak dashurive kalimtare apo takimeve te zjarrta pa shume dashuri. Mbase jam bere pak monoton si provinca ku jetoj?!
Po. Duhet te kete perfunduar brenda meje periudha e mendjelehtesise rinore, dhe s'jam as i pari e as i fundit, them me vete ne momentin kur ajo zbret nga makina poshte shtepise. Si çdo gje tjeter ne jete edhe mbyllja e nje periudhe shkakton pak nostalgji, por jo dhimbje. Kishte qene ajo provokuese gjate punes dhe m'u lut ta shoqeroja pas pune ne shtepi. S'kisha arsye pse te bija ne gracken e saj gjer ne fyt. Ndonese deri te kofshet e saj kisha rene, humbur kontrollin, dhe pa kryer ndonje akt final. Ditet e mia pa dashuri kishin qene te here te gjata e here te shkurtra, ashtu sikurse per miliona njerez te tjere, ndaj duhej vetem te prisja çastin tim. Duke u vajtur ne banesen time ne mendje shkruajta njefare tregimi, plot me diell, hotele, plazhe e pishina etj, gjera per te cilat kam dobesi te tepruar.
Te nesermen ishte dite e shtune. Lokali ishte plot me mysafire dhe une isha ne " perleshje " e siper me picat dhe furren me dru. Ndihmesja ime s'behej e gjalle. Shkruante SMS dilte ne tarrace, hynte, pergatiti kater antipaste e doli prape nga kuzhina.
Drejtori ishte gjysem i dehur si zakonisht, e hyri ne kuzhine dhe beri ca antipaste per klientet e sapoardhur pa i thene gje ndihmeses qe pi duhan ne tarrace.
Ne fund te mbremjes ajo vendos me ne fund te laj pjatat por papritur e pakuptueshem filloj te qante me te madhe.
Ne kuzhine erdhen punedhenesi me dashnoren e tij kamariere. - ç'pate? e pyesin.
Pa i nderprere lotet ajo thote me fjale te copetuara nga lotet se une jam djale i keq dhe nuk e ndihmoj per te lare pjatat. Shqyeva syte nga habia. Ne fakt e kam ndihmuar ne tre ditet e meparshme por te shtunen duke qene shume i zene me punet e mia s'mund ta ndihmoj. - Ej, pse per te lare pjata kam ardhur ketu?!!U thashe me ze te larte. - Kjo jo vetem qe nuk po me ndihmon
por pretendon te bej edhe punet e saj. Do te ishte me mire te gjeni ndonje tjeter ne vendim tim.- i thashe pundhenesit i cili s'dinte çfare te thoshte e filloj te shtremberoj buzet e me pas provon te me bindi.- jo, s'ke pse iken, po duhet ta ndihmosh pak kete vajzen.
- Ti duhet ta ndihmosh kete dhe mos e diskuto! me thote e dashura e punedhenesit, ajo "komandantja Supreme".
- Ok. dua rrogen per keto kater dite pune dhe beni çfare te doni. Ju uroj suksese!. U thashe me vendosmeri.
Perfundoj keshtu mbremja ime e fundit ne ate piceri
Ja pra pse gjithe ato ledhatime, thithje gishti ne mbremjen e kaluar, mendova me trishtim.
Siç dukej kolegia ime kerkonte ndonje mik qe i lante pjatat...

13/04/08

Dite pa dashuri...

Ate nate te nxehte vere do te ishte shume e lehte per kedo te behej pre e ndjenjave dhe eksitimi mund te shnderrohej lehtesisht ne ekstaze, por ndoshta edhe ne torture.

Mesnate. Dora ime e djathte qendron e palevizshme mbi kofshen e saj te majte. Ajo s'ben asgje per te me larguar doren dhe kjo eshte ftesa e pare qe ajo me ben terthorazi per te vazhduar me tej.
S'kam force te leviz doren time te mpire, thuajse te ngrire nga ndjesia qe me shkakton kontakti me lekuren e kofshes se asaj. Gjithashtu truri im eshte i mpire ndersa ajo flet parreshtur per gjera pa lidhje me kofshet, duart e mpira, trurin dhe valen eksituese qe po me pushton te terin.
Ajo ma prek doren embelsisht sikur te donte te ma shkrinte doren e palevizshme. Dora ime fillon levizjet e saj te ngadalta dhe per dreq kesaj here pa pike mjeshterie dhe aspak talent. Jam i pavendosur, aq sa dora ime pa ditur se ku te drejtohet ngrihet lart per t'i prekur floket e gjata bjonde. Vetura ime ndodhet poshte shtepise se saj dhe ndalojme. - Jo. Dua te bej nje xhiro me ty sepse po me pelqen kjo muzika e radios. Thote ajo me vendosmeri jo vetem te paturpshme por mbase edhe te dhunshme.
E shoh drejt e ne sy pa hequr doren nga floket e femres 20 vjeçare, dua te kuptoj nese ajo shpreh nje deshire apo provokim. Dhe siç ndodh gjithmone me femrat nuk arrij te marre vesh asgje.... Bej çfare te duash, ato s'kuptohen asnjehere krejtesisht. Eshte pikerisht dyshimi i kuptimit apo keqkuptimit qe i ngaterron pafundesisht njerezit, gjerat, apo jeten e gjithkujt, pa arritur te kuptojme asnjehere kurrgje perfundimtare. Dhe shume pabesueshem vjen dita kur nxjerr konkluzionin s' e vetmja gje e cila kupton nga jeta eshte pikerisht ajo qe s'ke kuptuar asgje me teper perveçse minimumit te saj, i cili ka mjaftuar disi edhe per paraardhesit tane, dhe do te jene te detyruar te kenaqen me kaq edhe pasardhesit tane. Krejt pak, por jemi te detyruar te gezohemi me kaq, fatkeqesisht.
Rifilloj t'i jap gaz vetures pa ditur se ku te drejtohem. - Shkojme andej nga stadiumi. Thote ajo me ze te prere.
I bindem pa patur force kundershtuese . Tashme eshte ajo qe kontrollon situaten e sidomos doren time te djathte e cila pa e ditur sesi ka perfunduar perseri mbi kofshet e saj te zbuluara pjeserisht nga minifundi xhins. I shoh kofshet dhe ajo e shoqeron veshtrimin tim me ngritjen e minifundit me lart deri ne piken kur i shihen edhe te brendshmet e bardha.
Dora ime vazhdon te levizi pa shume art erotik mbi kofshet femerore derisa preka te brendshmet e saj te mendafshta. Gishtat e mi levizin instiktivisht tek fundi i barkut femeror siper mbathjeve. e papritur ajo me urdheron te ndaloj prapa stadiumit te ketij qyteti te huaj per ne te dy. Jemi dy ballkanas ( ajo rumune ) prane njeri-tjetrit, une me gishtat e dores te perhumbur midis kofsheve dhe mbathjeve te saj, ndersa ajo qendron ne pritje... Nuk jam ne gjendje te kuptoj nese prekja ime eshte delikate apo e ashper, pasi kesaj here nuk ndihem i sigurt ne ate qe bej. çuditerisht sado qe te jesh i bindur se posedon eksperience dashurie, jo rralle perballe ndonje femre mund dukesh si fillestar. S'ka dy vajza njesoj . Ato kane nje talent te mbinatyrshem per te te nderlikuar jeten dhe te flakin ne det apo lume ate pervojen tende qe te jep vetesiguri, qofte kjo pervoja jote nderkombetare apo provinciale.
Shohim njeri tjetrin ne sy dhe dora ime ledhaton faqet dhe mjekren e saj te vogel. Nuk e di se çfare dua e çka duhet te bej?? Me shpejtesi mahnitese me vjen ndermend se femrat ballkanase qe kam njohur s'para jane te mesuara me situata romantike apo fjale te perzgjedhura, te pakten nga aq sa kam pare une. Dhe sikur te donte te me largonte çdo hije dyshimi, Ajo me rremben midis dhembeve gishtin tregues dhe e thith dhe lepin me endje. S'kam guxim ta puth apo perqafoj. Eksitimi me ka bllokuar krejt dhe syte e mi nguliten serish tek kofshet dhe te brendshmet e saj te mendafshta. Kam pershtypjen se po te mbeshtes kryet tek kofshet e saj do te rrezikoja t'i kafshoja jo vetem kofshet por edhe mbathjet, aq sa kishte rrezik te gelltisja edhe ndonje cope mendafshi.;))
Pa me dhene kohe te meditoj ajo afron koken me ate gjestin klasik kur kerkohen buzet e tjetrit. Ne fakt puthja ndodh por, jo ne buze. Ne çastin e fundit ajo nderron drejtim dhe me puth ne faqe. Te njejten gje bej edhe une.Vala e eksitimit po me bie dhe tashme jam ne gjendje te permbahem. Me sa duket qe thjesht deshire e çastit dhe jo dashuri.
Ne te dy njihemi shume pak dhe pa dyshim qe nuk jemi te dashuruar. Ne fund te fundit nuk kam ndonje arsye te dukshme per te qene i babezitur per ate femer. Prandaj pergatis goditjen time te pameshirshme. E preka perseri atje.. me gishtat e mi tashme disi te shmpire pas drojtjes fillestare dhe ende me teper nga surpriza qe me solli mesnata. Ka te ngjare qe shmpirja e gishtave permireson disi ledhatimet e mia, por ato me duken perhere shume modeste dhe aspak "artistike "-;)) E çfare arti? ky eshte kaos erotik! Prane nje femre te huaj me nje emer i cili ose nuk me kujtohet ose une nuk arrij ta shqiptoj mire, prane femres per te cilen nuk kam bere asnje perpjekje per ta mposhtur e akoma me çuditerisht per ate s'kam bere asnje mundim per t'i thene kater fjale vardisese, apo shkruar tre rreshta sensual, nga ato rreshta qe ne disa raste me kane dhene suksesin, apo fatkeqesisht edhe deshtimin. Me shume mundim ja dale mbane qe mos ta tejkaloj kufirin, mburojen e krijuar nga mendafshi i mbathjeve me lekuren apo buzet delikate femerore. Ato me te fshehtat.

Perseri nuk jam ne gjendje te kuptoj nese ajo po kenaqet apo po vuan nga prekjet e mia , sepse perveç ndonje perjashtimi per femrat keto dy ndjesi jane te pandashme dhe shpeshhere mbase te pashmangshme. Renkimi dhe dy pasthirrmat qe ajo leshoj, shenje kjo se po fillonte t'i pelqente prekjet e mia ( ose shtirej se i pelqente ), me lehtesuan. Por s'dua t'i jap kenaqesi prandaj pa e pritur pasthirrmen e saj te trete, e cila mund te ndodhte ne çastin final, i nderpreva ledhatimet e mia te pasigurta ate nate, ndofta edhe te panevojshme. Sidomos per mua.
- A ikim tashti? i peshperis me gjakftohtesi tek veshi ne momentin vemdimtar.
VIJON ne ditet e ardhshme
E. Selmani
Mars 2008

14/03/08

Dëshira ime

Sapo të gjej kohë të lirë do të më pëlqente të botoja një libër me tregime.
Kam plot material dhe nuk do të ishte shumë e mundimshme për mua të përgatisja këtë përmbledhje me tregime te reja. Nga shkrimet e vjetra do të ketë vetëm një tregim i ripunuar me kujdes.
S'dua të nxitohem aspak për këtë. Me thënë të drejtën kur shkruaj prozë të shkurtër jo vetëm që nuk lodhem por argëtohem. Si t'jua them më qartë; më pëlqen, kënaqem!!
Dua të jem i sinqertë me ju vizitorë.
Nuk e di se kur do te jem gati për botimin e ri. Sapo të kem përfunduar punën do t'ju njoftoj.
Sinqerisht nuk mendoj se do të krijoj e-book të ri për ta përhapur falas në internet.
Populli i web-it tashmë ka lexuar lloj-lloj shkrimesh prej meje.
Gjithashtu po ju them një "sekret" ;)) Për mua do të ishte tejet e lodhshme të publikoja e-book të ri falas dhe ta reklamoja i vetmuar siç ndodhi me Ëndrrat e thyera ( përveç ndihmës së 3-4 miqve të dashur ).
Shkurt muhabeti do të isha sërish i detyruar të humbas ekuilibrin dhe modestinë duke mburrur librin tim e ftuar lexuesit ta lexojnë gratis. Pra, s'kam shumë zgjedhje në këtë rast, por njekohesisht s'kam frike apo droje te jem i sinqerte.
Libri tradicional nga ana tjetër ka vështirësitë e tij të panumërta për të mbërritur në duart e lexuesit, sepse tregu i librit është i egër për shumicën e autorëve, veçanërisht për ata që krijojnë në gjuhë të vogla si gjuha shqipe.

Mos harroni ju lutem se une s'jam Doktor i shkencave, keshtu që krijimet e mia të ardhshme do të jenë vazhdimisht të thjeshta e njerëzore. Do të vazhdoj t'i bindem zemrës time dhe asgjë tjetër. Mbase do i pelqej edhe ndonjerit prej jush!? Nuk e di!
Faleminderit për vizitën!
Erion

22/02/08

Perleshjet ne Beograd, video

Protestat e ultranacionalistave serb jane turp i madh per Beogradin e asgje me teper.
Tashme Kosova eshte e pavarur dhe asgje nuk do te mund ta pengoje per ndertimin e shtetit demokratik te Kosoves.
Shikoni videon e deshperimit serb. Duhet te jene tifozet ultras te Partizanit dhe Yllit te kuq te Beogradit, te nxitur nga qeveria. http://dailymotion.alice.it/video/x4gldv_la-rivolta-antiusa-di-belgrado_news

17/02/08

Urime per Kosoven
Urime Kosovë!
Kjo ditë do të mbetet përgjithmonë në kujtesën e popullit shqiptar.
Shpallja e pavarësisë së Kosovës është realizimi i aspiratave, betejave për liri, të drejtave të popullit shqiptar në Kosovë. Sot, të gjithë ne shqiptarët jemi pjesë e festës së madhe të pavarësisë. Pritja e gjatë e shqiptarëve u kurorëzua me lindjen e shtetit më të ri në botë.
Natyrisht sot më shumë se kurrë përkujtojmë heronjtë tanë që derdhën gjakun për liri.
Pa luftën e komandantit legjendar Adem Jashari dhe luftëtarët e UÇK-së ndoshta s'do të ishim sot duke festuar, e gjithashtu s'mund të harrojme punën e ish- presidentit Ibrahim Rugova.
Vëllezër dhe motra kudo që jeni: Gëzuar pavarësinë dhe Zoti e bekoftë Kosovën dhe krejt shqiptarët!
Urime, Urime, Republika e Kosovës!

10/02/08

Per fat te keq s'kam kohe per blog. Shpresoj ne te ardhmen te gjej pak kohe te lire per te shkruar.
Mire u lexofshim!

25/01/08

Kohe me pare nje grua braziliane denoncoi burrin per mungese kenaqesie ne shtrat. Per shkak te paaftesise se tij seksuale, bashkeshorti perfundoj ne gjykate. Lajmin e publikova edhe ne Forum ku ngjalli diskutime.
Keto jane gjera te njohura ne jeten bashkeshortore, pasi dihet qe nuk eshte aq e thjeshte te kenaqesh femrat, sidomos pas disa viteve martese kur deshira dobesohet...
Ka ardhur momenti te meditojme pak. Mos valle ne rastin kur Ajo/Ai kenaqen shume gjate dashurise kane te drejten te denoncojne partnerin per kenaqesi te tepruar?! ;)
Po sikur kenaqesia e madhe te shnderrohet ne vuajtje per ndonjerin? ;)

21/01/08

Izolimi turistik 2

PJESEN E PARE DO E GJENI ME POSHTE
Moti u permiresua pak dhe dola vetem rreth e rrotull kampit. Doja te shihja çdo kend dhe te gjithe personat. Disa prej atyre pak pushues kishin dale te pragu i shtepive dhe fillova te buzeqesh e pershendes te gjithe. Doja te shihja se çfare do te ndodhte. Te gjithe me pershendeten me edukate e ne te njejten kohe ftohtesisht, siç bejne pergjithesisht evropianet veri-perendimore.
Shkova te porti i liqenit dhe s'pashe kembe njeriu. Shetita anes liqenit dhe hasa dy femra ne shetitje me qente e tyre te dashur.Hyra tek klubi i portit per te pire kafe, dhe u informova per nje salle vallezimi prane nesh, pasi doja te vallezoja me çdo kusht. Ne mbremje shkuam per vallezim. Muzika ishte me teper per mosha te thyera e aspak per te rinj. Dukeshim si dy qyqar midis dhjetera te moshuarve. Na shihnin te gjithe pa u kuptuar mire se çka donin prej nesh. Dy-tre burra pleq i kishin ngulur syte bjondes time. E ftova per vallezim bjonden time por ajo refuzoj. Me pas shkova ne wc dhe kur u ktheva pashe tek tavolina nje burre rreth 60 vjeç qe po ngacmonte bjonden time.
Ne krahasim me ato plakat e tjera ne sallen e vallezimit, ajo ishte me e bukura ate mbremje.
Me ngrihen nervat dhe e kap nga mbrapa per kemishe plakun e huaj.- Ka ikur koha e klasit dhe e miresjelljes i dashur plako, ndaj duhet te paguash pijet tona per ngacmimin.Perfito nga rasti qe jam zemermire dhe po e mbyll me kaq- I thashe me ze te larte.
-Si? pse?- thote ai i trembur. E mberthej tek mjekra dhe i them se deri sa te jem gjalle s'lejoj njeri ta ngacmoj bjonden para syve te mi. Ka perfunduar periudha e tolerances per mua. Toleranca e miresjellja tepruar me ka shkaktuar perhere vetem dhimbje. E ç'do gje ka kufi.
Para se te ikim nga lokali i them kamarierit se pijet tona i paguan ai plaku qe s'po na i ndante syte.
Nuk e di nese ai pagoj me pas!?
Shkojme ne shtepine tone te pushimeve ne heshtje. Para se te fleme une i ngjitem asaj dhe i propozoj. -Shpirti, a bejme dashuri?
- Shyqyr qe e kuptove, me ne fund! thote ajo duke qeshur. Qeshim te dy me te madhe e pastaj perqafohemi. Jemi turista te izoluar si shume te tjere, por te dashuruar me teper se zakonisht, ndoshta perjetesisht!
E.Selmani
P.S ne foto liqeni i Trazimenos (PG)
20/01/08

Izolimi turistik
Kesaj here une dhe ajo kemi zgjedhur te pushojme anes liqenit te madh Trasimeno (Perugia).
E njohim mire zonen, teper romantike per te mos e vizituar. Krahina e gjelbert e Umbria-s eshte me te vertete nje parajse e vogel nga natyra. Zgjedhim per pushimet tona nje kamping (fshat turistik) me shtepi kryesisht prej druri por edhe me te tjera materiale ndertimi.
Diten e pare dielli shkelqen fuqishem dhe fshati turistik eshte plot me turista. Para se te pergatisim darken bejme dush ne shtepine tone turistike pjeserisht prej druri e pjeserisht me alumin etj.
Jo rralle ne keto raste pushimesh gatuaj une ( me shume kenaqesi), ndersa ajo lan pjatat, tenxheret e rregullon krevatin.
Kuzhina eshte teper komode dhe ushqimet e kemi blere para se te mberrinin ne fshat.
Diten e dyte dielli e humbet shkelqimin dhe ben pak fresket. Gjithsesi duam te shkojme me anije tek ishulli me i madh i liqenit ku ka edhe disa shtepi, restorante e nje keshtjelle te lashte.
Ne tragetin e vogel jemi dy çifte te rinjsh qe zbresim ne ishull. Ndryshe nga hera e kaluar kur kishte qindra turista,kesaj here ne ishull jemi pak njerez dhe kamarieri i nje restoranti qendron tek dera e lokalit dhe me nje buzeqeshje te shtirur na fton brenda lokalit. E di nga pervoja e jetes time se kamarieret profesionist jane pak aktor.
Fillojme te shetisim perreth ishullit dhe shohim perseri çiftin qe udhetoj me ne ne tragetin e vogel. Ata po puthen anes liqenit per qejf, ndoshta edhe per paksa ekzibicion.
Kthehemi ne kamping me tragetin e mbremjes, ndersa bie shi dhe ne shtratin e drunjte i ngjitemi njeri-tjetrit tere naten per t'u ngrohur. Diten e trete dhe te katert fshati turistik zbrazet nga pushuesit. Duke shetitur verdalle shohim se kane ngelur vetem disa familje holandeze e gjermane. " Kur isha e vogel ne fshatrat turistike te gjithe ishin shume te dashur" Me thote ajo. " Prinderit e mi lidhnin miqesi me te gjithe dhe shkembenin vizita me banoret e kampit turistik. Nuk u besoj syve, sepse kur mberritem ketu fqinjet tane duhet te vinin te na pershendesnin. Te pakten keshtu ndodhte dikur ne kampet anes detit Adriatik" vazhdon ajo duke dashur te me bindi qe s'eshte faji i saj nese te tjeret na pershendesin ftohte. E vetmja shume e edukuar eshte pronarja e kampit. Ajo me dha disa libra per lexim nga biblioteka e saj dhe me qerasi me kafe ne klubin e vogel te kampingut.
Une pyes per se ku mund te gjej kompjuter dhe pronarja me shoqeron ne kafene per te me dhene kompjuterin e saj. "Zakonisht u kerkoj klienteve 5 euro ne ore per internetin, por ty sot ta jap falas" me thote ajo me nje embelsi prinderore.Une s'mund te heq dore nga kontrolli i postes eletronike dhe blogu im, ndaj "fundosem" ne web per me teper se 1 ore.
Jam i bindur qe drejtoresha e kampit kerkon te kenaqi ata pak turista qe i kane mbetur ne kamp.
Moti vazhdon te jete i keq dhe ne vendosim te shkojme te hame nje pice ne Perugia (qyteti i pare i madh prane nesh). Peruxha eshte edhe inati im si shofer. Qyteti ndodhet pjeserisht ne koder dhe eshte pak i merzitshem me veture, sepse ne disa rruge nuk i lejohet hyrja askujt perveç banoreve rezident.
Pas darke ikim nga Peruxha disi te merzitur. Ajo do qe te kthehet ne shtepi sepse prej ditesh nuk shkemben dy fjale me asnjeri tjeter perveç meje. Keto dite pushimesh nuk flet askush. Te gjithe heshtin e askush nuk afrohet as ne kamp e as neper fshatrat e zones.
Te nesermen tek nje supermarket i zones te gjithe na shohin me kureshtje. Jemi fytyra te panjohura nga ato ane dhe eshte e natyrshme te ngjallim pak kureshtje. Une here ul syte pertoke e here buzeqesh majtas-djathtas kur ndesh shikimin me dike. Perballe meje personi tjeter qendron i ngrire, dhe as buzeqesh dhe as qan;)
VIJON

18/01/08

Tregim 2

Botimi i dyte (e publikoj per here te pare ne kete blog, per ata qe se kane lexuar)

Profesoreshe Klara

Shetitja dhe biseda e tyre ishte e gjate ashtu si dikur ne vitet e gjimnazit ose edhe ne ato takimet e rralla kur shkolla nuk i lidhte mè.
- Disa here gjate shetitjeve tona te dikurshme me lindte deshira per te te puthur, por nuk e jepja veten – tha Klara duke e befasuar djalin.
Rudi buzeqeshi i lumtur dhe e pa drejte e ne sy. – E imagjinoja edhe une deri diku por une e pata kuptuar qe ti kishe nevoje per kohe. Ishim te dy shume te rinj. Me mire qe ndodhi keshtu sepse tani do ta shijosh me teper “embelsine” e buzeve te mia- tha Rudi.
Qeshën qe te dy me fjalet “embelsine e buzeve” e pastaj u perqafuan.
Ai perfitoj nga rasti dhe e puthi tek floket e me pas tek supet e poshte mjekres, derisa ajo shume natyrshem bashkoj buzet e saj me ato te djalit.
Takoheshin pas 6 vjetesh dhe te dy ishin tashme ne moshe te pjekur. Klara kishte mbaruar shkollen e larte dhe punonte mesuese, ndersa Rudi punonte jashte shtetit ashtu si shumica e djemve te brezit te tij. Brezi i tij shumica djem te larguar nga atdheu ne moshe 18-20 vjeçare kishin perjetuar zakonisht dashurine me femra te kombesive te ndryshme, vetem se jo rralle u mungonte emocioni i dashurise qe mund te provohet me vajza te vendlindjes. Ky emocion mund te mos jete aspak me i ndryshem me ato qe perjetohet me te huajat, por gjithsesi tundimi, kureshtja eshte e paperballueshme.
Shkuan ne nje restorant per te ngrene dreken dhe nuk pushonin se foluri. Ata ishin mbi te gjitha shoke te mire pavaresisht se ne disa raste shoqeria mund te shnderrohet ne dashuri apo urrejtje.
Ne kete rast fjala urrejtje nuk kishte aspak vend, pekundrazi dukej sikur po kalohej nga shoqeria e sinqerte ne dashuri.
- çfare ke bere gjithe kete kohe andej? Po femrat a ta varin ndopak?- Pyeti ajo plot djallezi , ne trajtè shakaje.
O perendi edhe kjo me duhet tani, te hap plaget e se kaluares. Mendoi Rudi duke filluar te rendiste ne mendje dashurite e tij ne perendim.
Ishte i pavendosur se per cilen histori dashurie duhej te rrefente dhe qendroi pafolur per shume kohe derisa ajo e rifilloj biseden sikur ta kishte kuptuar veshtiresine e djalit.
- Po mua a me ke kujtuar ngadonjehere?
- Si jo? Apo harrove qe te dergoja letra ne Fakultet, kur une isha jashte shtetit?!
- Po. Ke te drejte. Ti ke qene gjithmone shoku im me i mire.
- A e di çfare Klara? Me gocat qe kam patur marredhenie keto vite nuk me ka munguar asgje, vetem se nuk arrita kurre te behesha edhe shok i tyre. Mbeta perhere dashnor i asaj, pa arritur ne nje lidhje shoqerore. Si te them, e kisha te pamundur te beja te ndihej i lumtur truri im, ngaqe seksi edhe pse eshte i kendshem, ka edhe me bukuri sikur çifti te jetè jo shok shkolle siç jemi neve, por shok te nje qellimi, ose jo vetem qellimi, por mirekuptimi. Bie fjala nese ke nje shok qe eshte tifoz i nje skuadre tjeter futbolli ti do te grindesh me ate, ndersa me nje tjeter qe eshte tifoz i skuadres tende te zemres, bisedat jane deri diku te rrjedhshme.
- E kuptoj, ti e ke fjalen te dialogu, mirekuptimi njerezor midis dy te rinjve, jo te “Bèmat” seksuale .- tha ajo
-Eshte pikerisht ashtu. Dukesh qe je profesore e mire.-ia tha fjalen “profesore” plot perkedhelje.Nuk e ledhatoj me duar por me fjale, prandaj vazhdoi akoma me guximshem.
- Nxenesit e tu duhet te jene te lumtur qe kane mesuesen me te bukur te qytetit.
-Mos e ekzagjero tani , te lutem!- tha ajo plot qejf.
- Po ti, a je ende e virgjer? Pyeti paturpesisht ai.E dinte qe ajo nuk do e merrte si fyerje pyetjen, sepse miqesia e tyre ishte e veçante, dhe ajo duhej te ishte nga te paktat femra qe nuk do t’ia merrte per ters pyetjen e rralle. Ashtu siç mund t’i jepte nje shpulle te dhunshme fytyres duke i thene: kush je ti qe ben keto pyetje?
- Jo. Sepse ……. Ne universitet ……u njoha me nje djale ….
-Me ne fund- tha ai duke buzeqeshur miqesisht.- Une nuk do te pranoja te shoqerohesha me nje vajze ne moshen tende ende te ……. ,s’do te ishte normale . Ajo fluturoi nga gezimi.
Te nesermen ata shetiten perseri se bashku dhe ajo nuk beri asnje kundershtim kur ai drejtoj makinen jashte qytetit. Rudi morri guxim nga heshtja e saj dhe filloj te kerkonte me sy nje vend te fshehte derisa e gjeti.E njihte mire qytetin e tij dhe me teper sesa nje kerkim me sy po perpiqej te kuptonte reagimin e femres. Ndaloj veturen tek vendi qe e kishte menduar me pare dhe nuk u pendua kur pa qe Ajo pranoi ne heshtje puthjet dhe ledhatimet e djalit derisa ishte femra qe morri krejt kontrollin ne dore.
- Sa shume qe zgjat!- tha Klara me habi. Ai u perqendrua i teri dhe kerkoj te pershpejtonte derdhjen ……
Klara e kuptoj nxitimin e tij dhe ne ato çaste dha maksimumin e saj duke e shtrenguar dhe thithur mjeshterisht organin mashkullor me buzet e saj te poshtme.
Rallehere ai kishte zgjatur aq shume kohe. Ne disa raste vajzat ankoheshin qe djemte arrinin ne orgazem shume shpejt, ndersa kjo ankohej qe ai po vononte.Ne fund te fundit ai s’ngutej aspak. E kishte pritur prej vitesh ate moment dhe ai kishte te drejten e tij te voneses, ngadhnjimit , por jo te turpit qe perjetoj ne sekondat e fundit. Ato qe zakonisht jane me te kendshmet.
S’ishte aspak bukur per ate, ose ashtu iu duk atij. E kishte bllokuar ndrojtja e shkaktuar nga shoqja e tij, tashme e dashura e tij. I vinte pak turp.
I ishin shmangur per vite te tere kesaj skene dhe ja papritur ishin shfaqur kundruall njeri-tjetrit paturpesisht te zhveshur. Kishin realizuar me ne fund nje enderr te vjeter e cila nga kohezgjatja e tepruar, dukej sikur ishte vyshkur ose edhe “ndryshkur”.
Ne takimin e fundit ajo dukej shume e dashuruar. Te dua shume! I thoshte ajo here pas here ne Kafene. Edhe atij i vinte keq qe po ndaheshin dhe per here te pare iu kujtua se ne gjuhen shqipe ndofta do te ishte me bukur te shprehej dashuria midis partnereve me fjalet: Te dashuroj shume! E jo, te dua shume.
Femrat, atij ia kishin thene ato fjale ne gjuhe te ndryshme, dhe ne shqip kishin nje tjeter shije.
Projekti i saj ishte madheshtor. Ato dite ajo kishte menduar qe do te ishte ideale te krijonte familjen me ate, shokun e saj me te mire.Natyrisht qe ky nuk ishte projekti i Rudit, ngaqe ai ishte ende shume i ri per projekte te ketij niveli.
Per mua nuk ka asnje rendesi qe ti s’ke kryer shkollen e larte. Nuk jam mendjemadhe.
Kuptohej qe i interesonte vetem ai si njeri, te cilin e kishte pare rastesisht ne rruge pas 6 vjetesh mungese. Ne keto raste mungesa nuk eshte gjithnje, harresè..
- Vetem se ne jemi larg dhe s’do te mundemi te ndertojme asgje serioze bashke.Po sikur une te te kthehem pergjithmone ketu.- Tha Rudi plot dinakeri. Ai donte te degjonte mendimin e saj. Nuk shquhej per dinakeri por kesaj here e sidomos perballe nje femre atij i nevojitej te shfaqte ndofta jo dinakerine qe zakonisht i mungonte por zgjuarsine. Ndofta edhe zgjuarsia nuk i mjaftonte vetem se pervoja e tij prej dashnori tashme mund te shnderrohej ne vendimtare.
-Pse do kthehesh ketu ti. Mund te me marresh mua andej dhe zgjidhet çdo gje.- Tha Klara, profesorja.
Ti mund te jesh edhe nje gjeni por nuk ma fut dot. Kur une te lutesha per te bere dashuri ne vitin e fundit te gjimnazit,madje deri dy vite me pas, me thoshje se doje te mberrije e virgjer tek burri yt i ardhshem, ndersa tani pasi ja ke dhuruar virgjerine nje tjetri deshiron te vish me mua ne perendim. Sikur te me kishe pranuar kur une te lutesha e pergjerohesha ndryshonte çeshtja, qofte dhe sikur te kishe fjetur me 5-6 djem te tjere ne universitet. Nuk ka rendesi virgjeria jote por u tregove zemerngushte me mua, gjate vuajtjes time te dikurshme. Mendoi ai ndersa asaj i tha krejt ndryshe.
-Po mire, me kalimin e kohes do i bejme letrat edhe per ty, keshtu qe do te jemi se bashku, pergjithmone! Apo jo ?- po tregohej shume genjeshtar, vetem se nuk dinte ç’te bente me ate. Ajo e kishte befasuar shume. “ Si ka mundesi qe edhe njerez me shkolle kerkojne te ikin nga ky vend, madje edhe me nje njeri jo te nivelit te tyre.Dikur keta profesoret zakonisht martoheshin me njerez te rangut te tyre, ndersa tani u mjafton edhe nje punetor ne emigracion ….. “Thoshte me vete ai.
Ne vitet e fundit ndodhte gjithçka, ndaj s’kishte shume per t’u çuditur.
U pendua qe kishte bere dashuri me ate. Sikur te mos e kishin kapercyer kufirin qe ndan shoket nga dashnoret, ai do te ndihmonte me gjithe qejf qe ajo te shkonte dhe sistemohej ne perendim.
Ndersa keshtu ajo do te ngelej deri diku e dashura e tij, qofte edhe pjeserisht
Ai u largua nga vendlindja me ide te turbullta. Endrra e tij per nje vajze shqiptare tashme ishte thyer perkohesisht. Do ti duhej te degjonte per nje kohe te papercaktuar fjale dashurie ne gjuhe te huaja; Ich liebe dich! Ti amo! I love you e keshtu me rradhe, por shprehja me e bukur per mendjen e tij; TE DASHUROJ, do te vazhdonte t’i qendronte larg, akoma me larg sesa atdheu.
E rendesishmja eshte te gjej njeriun e duhur. Tha me vete ai.
Dhe kjo nuk ishte aq e lehte.
Erion Selmani
Prill 2007

Tregim

E kam Botuar per here te pare tek Faqet.com.

PUTHJE SUBLIME

Ishte hera e pare qe ai shkonte ne ate lagje periferike. Zbriti nga tramvaj dhe filloj te kerkonte adresen e gruas qe e kishte ftuar ne shtepine e saj. Ajo plot miresjellje i kishte thene qe te shkonte ta ndihmonte per te bere disa pastrime, rregullime ne shtepine e saj.
Patjeter qe do i thoshte ashtu sepse nje grua s’mund te thote “ Eja ne shtepine time per te bere dashuri”. Kishte kaluar nje mbremje te kendshme me ate ne PUB dhe kur ajo I kishte thene “ naten e mire” e kishte puthur lehte te buzet. Ai ishte vetem 20 vjeç ndersa gruaja ishte rreth te dyzetave, pikerisht ne moshen kur femrat jane shume joshese, dhe nje 20 vjeçari mund t’i duken, magjike.
Ai e gjeti adresen pa veshtiresi. Hyri brenda dhe ajo e priti me nje buzeqeshje te embel.
“Duket qe mezi po me priste” mendoi ai plot krenari.
Pse nuk i ke marre teshat e punes?pyeti ajo.-Une te tregova qarte qe do punojme.
Diku djaloshi kishte lexuar se ne keto raste femrat me pervoje donin te thoshin “ Eja neser nga une po sill me vete edhe prezervative”, prandaj ajo jo rastesisht e kishte porositur te merrte teshat e punes.
- I kam marre te gjitha masat- u pergjigj djaloshi
- Cfarè masash ke marre ti? Ke ardhur me pantallona te zeza e me kemishe te kalter.- Do behesh me pluhur.- tha ajo
Ai shtangu. “Pluhur? Çfare thote kjo?”mendoi.
Meqenese nuk po me beson ja tek i kam ato qe i quan “Tesha”, te cilat une zakonisht i quaj “Arme”.
Ai nxorri nga xhepi dy kondom dhe ja tregoj.
Ore po ti paske ikur nga mendja e kokes! tha ajo me habi.- Une te them qe do pastrojme shtepine dhe ti ke mbushur xhepat me prezervative!
Pse jo? Çfare jam une pastrues apo bojaxhi?!- Degjo zonje ose i japim drejtim muhabetit ose perndryshe une po largohem.

- Dakort.- tha ajo.- Fillimisht bejme pastrimet dhe do me lyesh me boje deren e jashtme, pastaj bejme çfare te duash.-
- Jo. Tani bejme çfare dua une e pastaj ate qe do ti, megjithese te them te drejten, tashme nuk kam deshire as te pastroj dhe as te “bombardoj” ty. Ai e kuptoj qe pasi te kishte perfunduar pastrimet ajo mund edhe ta nxirrte nga shtepia ose te telefononte policine.
Vazhdoj keshtu per disa minuta ne mes te sallonit te shtepise, derisa djaloshi iku i inatosur.
“ç’mu desh mua qe e kruajta me kete” mendonte ndersa po kthehej ne qender te qytetit ku duhet te takohej me shokun e tij Andin.
E dinte qe duhej t’i telefononte para se te shkonte ne Hotelin ku Andi ishte mbyllur prej dy ditesh me ate dashnoren e tij te saponjohur.
- Hajde lart ne dhome- i tha Andi ne telefon.
Kishte rastisur edhe ai kur Andi kishte njohur te dashuren e tij. Po hanin Kebab tek nje lokal turk kur Erika me shoqen e saj u kishin terhequr vemendjen. Erika i kishte ngulur syte bukuroshit Andi dhe me pas Andi i kishte pyetur. – Kam pershtypjen se ju punoni ne televizion. Duhet te jeni ose aktore ose fotomodelle?! Dy vajzat kishin qeshur me te madhe, te lumtura per komplimentin qe u beri Andi.
- jo nuk jemi aktore dhe as fotomodele- thane vajzat
- Po juve nga jeni me origjine? -pyeten ato.
- Jemi nga Shqiperia.
- Cfare? A ka djem shqiptar bjond? -Kishte pyetur Erika pa ndare syte nga floket e gjate bjond te Andit.
- Sigurisht qe edhe midis shqiptareve ka bjonda- ishte pergjigjur Andi.
Me teper se nje pyetje i perngjante nje komplimenti per floket e bukur te djaloshit.
Ai e gjeti çiftin e ri gjysem lakuriq ne dhomen e Hotelit.
Erika pasi e pershendeti shkoj te bente nje dush dhe i la dy djemte vetem.
- Me trego ndonje gje. Je mbyllur ketu prej dy ditesh dhe nuk i dihet se kur do dalesh .
- jam mire ketu brenda, ajo eshte nje femer e rralle. Nuk e imagjinon dot sesa mire ben seks. Eshte shume e kompletuar dhe me morri frymen- tha Andi.
Shihej qarte qe Andi ishte i dehur ose nga pijet alkoolike ose nga dehja e dashurise.
Ajo po vononte te dilte nga dushi dhe papritur Andi i tha.
- Po te duash ta jap edhe ty.
- çfare do me japesh? pyeti ai pa kuptuar asgje.
- Si te them, po te kesh deshire mund te besh seks me Eriken- tha duke qeshur Andi.
- Po tallesh?
-Jo nuk tallem. Ajo eshte shume e zjarrte dhe ka per te te pelqyer. Une e di qe te pelqejne vajzat, pastaj si kjo s’do te kesh patur rast. Ndoshta t’a ka qejfi!?
- Andi, çfare thua keshtu?- M’a ka qejfi mua apo ia ka qejfi asaj, apo ju te dyve se bashku?
- Ajo tha qe i pelqejne bjondet dhe jo flokezinjt si puna ime.- Tha ai
- Erika me tha qe edhe ti je shume i bukur- tha Andi dhe filloj te pinte cigare.
- Edhe une qenkam i bukur! Çdomethene? kjo eshte dashnorja jote. Ka shume djem te tjere te pashem por kjo s’do te thote qe t’i perkasin asaj.
Ajo doli nga banja e mbuluar me nje peshqir dhe pastaj e hodhi peshqirin mbi karrige duke treguar trupin e saj nudo perpara dy djemve.
---
Ju kerkoj ndjese por une duhet te iki- Tha ai ndersa po shikonte trupin e bukur te asaj. Ishte i turbulluar. Erika ishte me te vertete e bukur.
- Si te duash- tha Andi- ik te ajo Manuela jote, sepse ajo ben puthje te paperseritshme, siç quan ti Puthje Sublime!
Andi dukej vertete i inatosur.
-ç’ke me Manuelen ti? Ajo histori ka marre fund. Ta kam treguar qe eshte e martuar dhe per mua ishte vetem nje loje.- u pergjigj ai dhe doli nga dhoma e hotelit.
Ai doli te shetiste ne sheshin kryesor te qytetit. Parade-Platz ishte e tejmbushur me njerez ne ate ore te mbasdites . Ky qytet me germen e pare M ishte i rendesishem per ate dhe aty kishte njohur edhe bukuroshet Martina e Manuela. Kjo germe ishte shume fatale per ate ngaqe edhe te dashures se tij te pare ne Shqiperi, emri i fillonte çuditerisht me shkronjen M. Po ecte drejt shtepise me nxitim dhe plot mendime. Pse gjithe keto shkronja M ne jeten time, biles edhe ky qytet qe me pelqen shume I fillon emri pikerisht me germen M.
Mendoi se ishte nje rastesi e rralle dhe sigurisht qe ne ate qytet do te perjetonte ngjarje te rralla, aq sa te shnderroheshin vendimtare per te ardhmen e tij, ne disa aspekte.
“ ky eshte qyteti qe do me ndryshoj jeten. Nuk i dihet se çfare ndryshimi do te jetè, por patjeter qe do ndodhin shume gjera”me keto mendime po kalonte uren mbi lumin Rhein ( REN), perkundrazi duhet te ishte ende lumi Neckar qe bashkohej disa km me tej me lumin e madh Rhein (Ren)..
Asnjehere se kishte kuptuar mire se ne çfare zone kryqezoheshin te dy lumenjte por kjo nuk ndryshonte asgje.
“Pse ma kujtoj Manuelen, Andi?” mendonte ne shtepi.
“po sikur t’a telefonoj Manuelen, ndoshta pranon te bej prape dashuri me mua”
Ishin dy jave qe nuk e takonte ish te dashuren e tij. Ajo ishte 28 Vjeçe dhe e martuar .Dikur ai ishte lodhur me nje grua qe mbushte boshlleqet qe i linte bashkeshorti me ate ,20 vjeçarin e zjarrte.
Ai donte nje femer te gjithen per vete dhe jo grate ose dashnoret e te tjereve. Iu kujtua prap Andi dhe Erika. Ishte eksituar kur kishte pare vajzen te zhveshur, por propozimi i Andit ishte krejt i paparishikuar, prandaj ai s’dinte ç’te bente. Ndoshta ishte femra e huaj qe e kishte shtyre Andin!?
Patjeter qe ishte keshtu , sepse ajo dukej shume e pergatitur, madje e kishte provokuar duke u shfaqur lakuriq. Ka te ngjare qe ajo perveç dashnorit te saj me floke te verdha, donte nje tjeter me floke te zinj, me qellim qe te krijonte nje “Koktej” erotik.
Sigurisht qe Andi ishte i lodhur pas dy ditesh izolim ne hotel dhe ajo kishte ndjere nevojen per forca te reja, “perforcime”. Donte nje tjeter mashkull te fresket per te mbushur boshllekun qe tashme Andi siç duket po i krijonte. Ose kishte te ngjare qe t’i donte te dy djemte Njekohesisht dhe te pandare. Keshtu do ta shuante deri diku zjarrin e saj te pazakonshem.
- Po flisnim per ty, pikerisht ne kete çast- i tha Manuela ne telefon.- Jam te shtepia e Anès dhe po benin muhabet per ty.
- Me behet qejfi. Te kam menduar çdo minute, dhe te kam deshiruar çdo sekonde.- genjeu ai
Ai po digjej nga deshira per te fjetur me nje femer prandaj duhet te tregonte gjithe talentin e tij.
- Wow, a shihemi neser?- Pyeti ajo
-Natyrisht e dashur, ku?
-Ne Berliner Platz- Tha Ajo- Shkojme per dreke nga Ana.

Ana gatuante shume keq dhe ai po gelltiste me veshtiresi ushqimin. E njihte mire apartamentin e vogel ku Ana i kishte lejuar disa here te benin dashuri ne shtepine e saj.
Shoqja e Manueles ishte nje femer e stermadhe, ajo duhet te peshonte te pakten 95 kg.
Si zakonisht pas drekes ai dhe Manuela shkuan ne dhomen e gjumit per te kryer marredhenie.
- ta dish sesa me ke munguar? Keto dite e kuptova qe te dua me teper se asnjehere me pare- filloj te fliste Ai duke e mbuluar me puthje. Filluan te zhvisheshin dhe u shtrine ne shtrat, kur papritur hyri Ana me gjoksin e zbuluar . Nje gjoks i atyre permasave mund te frikesonte çdo mashkull ose t’ia hiqte perfundimisht deshiren per seks.
Ajo duke qeshur iu bashkua çiftit ne shtrat dhe ai ngeli ne mes te dy femrave te zhveshura.
Dy femrat sikur ta kishin bere me fjale u puthen me njera -tjetren per pak çaste dhe i drejtuan djalit.
veshtrimin. – Hiqi te brendshmet- I tha Ana. –Po I dashur zhvishu dhe shiko lojen tone. A te pelqejne puthjet tona sublime ? I tha Manuela dhe filloj te puthej me shoqen e saj. Kesaj here filluan edhe te renkonin per te krijuar nje situate sa me teper erotike.
Ai ngeli pa fjale. Nuk dinte çfare te bente dhe terhoqi kembet duke u lene sa me teper hapesire dy femrave mbi shtrat. Ato e nderprene lojen dhe Ana i tha:- Hajde, zhvishu. Ne duam te te shohim sesi ti eksitohesh.- Duam qe ti te masturbosh para syve tane.
- Fillo i dashur , merr pjese ne loje- tha Manuela dhe e puthi.
Atij i erdhi per te vjelle nga puthja, biles edhe nga loja e papare .
-çfare mendoni ju bukuroshe se une jam ne shtrat me dy femra dhe duhet te vetekenaqem?
- Eshte vetem nje loje, por ju andej nga Ballkani as qe e keni idene se çfare eshte seksi i vertete- tha Ana me inat dhe pa e vazhduar lojen me vajzen tjeter kembenguli.- Masturbo para syve te mi!
Ai brofi nga krevati dhe filloj te vishej.- Me falni zonja por nuk mundem. Asnje mashkull normal ne bote nuk do te bente ate qe thoni juve, duke patur dy femra ne krevat. Nuk ka kuptim.
S’mund te jete llogjike, por ne keto puthjet tuaja “sublime” gjithçka mund te ndodhi, vetem se une nuk kam asnje deshire te marre pjese. I tha fjalet I bindur qe kishte te drejte, ndonese kishte lexuar ne nje liber, qe e drejta nuk eshte e pandryshueshme. E drejta mund zhvendoset nga njera palè tek tjetra.
Pati heshtje te thelle e ishte ai qe thyeu heshtjen.
- Une ju falenderoj per gjithçka por kjo ishte e tepert-
U largua nga shtepia e “lojes sublime” pa u penduar aspak. Ai kishte nevoje te bente diçka me teper njerezore. Natyrisht qe seksi ishte nje spektakel i pafund por edhe ne çdo spektakel ne bote, gjithsesi rregullat ekzistonin.
Po mendonte se sikur ai t’ia kishte bere kete “loje” atyre te dyjave ato do e denonconin per dhune, fyerje etj etj. Ndersa ajo qe i bene dy femrat atij, asnje ligj ne bote nuk e kishte parashikuar …….
“Nuk mundesha ta beja. Se ndjeva veten ne gjendje per ta bere. Loja ka nje kufi apo jo? Po te ishte me e bukur ajo Ana, deri diku do e kisha pranuar lojen, por gjithsesi nuk mund te masturboja. Ato donin te me poshteronin. Ne ballkanasit qenkemi te prapambetur? Mund te jete e vertete, por kete çmenduri qe me propozuan ato nuk do e kishte pranuar askush, qofte nga Ballkani apo Parisi .”
Me keto mendime ne koke hyri ne Birrari dhe piu disa birra njera pas tjetres.
Erion Selmani
Mars 2007

14/01/08

Platforme e re per blog-e Shqip

Sapo eshte themeluar platforma e re www.face2page.com . Atje mund te krijoni blogun tuaj te ri ne gjuhen shqipe apo gjuhe te huaja. Siç me thane, anetaret kane mundesi te publikojne edhe video personale apo te tjera video. Gjithashtu do te kete duele profilesh midis anetareve.
Ky projekt i ri i realizuar nga Adion Gorani eshte mjaft ambicioz dhe synon te krijoj nje komunitet te gjere nderkombetar. Face2page.com punon ne gjuhet Shqip, Anglisht dhe Italisht.
Personalisht mendoj te krijoj atje nje faqe. Pse jo?!

12/01/08

Qetesi shpirterore

Keto dite po i bej qejfin vetes si rrallehere ne jeten time. Jane dite te embla dhe pa stres. Dua te shplodhem pak, te qetesoj shpirtin , e do me pelqente te botoja ketu disa nga shkrimet e mia te meparshme , me qellim qe vizitoret e rinj te njihen me shkrimet e mia. Jam i detyruar te bej nje ribotim te krijimeve te mia, sepse blog-u im i vjeter tek Faqet.com nuk ekziston me, per fat te keq! Ju kerkoj ndjese atyre qe me lexojne prej kohesh, te cilet ndoshta i bezdis disi me ribotime.
Nderkohe pushoj pak kohe dhe me pas rikthehem ne blog. Kam pershtypjen se duhet t'i kushtoj me teper vemendje vetvetes .
Po perjetoj dite te qeta, te bukura dhe plot kenaqesi.
Po te me lejoni, deshiroj te perqafoj perzemersisht te gjithe dashamiresit e mi.

05/01/08

Pas botimit te librit

Sapo kisha perfunduar librin tim dhe duhej te zgjidhja lexuesin e pare. U mendova pak dhe vendosa te zgjdhja dike qe nuk do te me fyente apo lendonte, sido qe te ishte libri. E dija qe Edrus nuk do te me lendonte, madje qeshe krejt i bindur qe meritonte te ishte i pari ( edhe per kenaqesine time ) dhe ja dergova. Ai me nje shpejtesi mahnitese e lexoi dhe me falenderoj ne blogun e tij ( s'do ta harroj kurre). Keshtu u çlirova pak nga ankthi dhe nisa te perhapja e-book ne blogosfere. U treguan pothuaj te gjithe shume te sjellshem dhe me derguan komente e falenderime.
Vazhdoja te isha i drojtur dhe i pavendosur me menyren e perhapjes se librit ne internet. Ftova vizitoret te me dergonin e-mail nese u interesonte e-book. Kjo ishte edhe nje prove e madhe per mua, pasi doja te shihja se sa u interesoja ne te vertete vizitoreve. Mund te kishte qene edhe nje shuplake per mua nese askush s' do me shkruante. Per fat te madh mora dhjetera e-mail me kerkesa per e-book midis te cileve edhe emra te njohur ne web. Kjo me inkurajoj se tepermi.Vazhdova perseri te ftoja te lexonin librin falas te interesuarit. Ne kete blog e bera disi me droje, kurse tek blogu i vjeter andej nga FAQET ftesa ime per lexim qe thuajse arrogante per te mos thene e dhunshme :)))
Tek blogu i vjeter kisha edhe arsye te shprehesha dhe ndihesha i sigurt. Kisha plot vizitore te rregullt te cilet admironin deri diku shkrimet e mia.
Me idene dhe bindjen se barazimin e kisha ne xhep, vazhdoj rrugetimi i shperndarjes se librit tradicional dhe atij eletronik. Filluan te me dergonin mesazhe me komplimente lexuesit, dhe u gezova pamase . Libri s'ka reklame te madhe perveç ndonje linku ne forumet e blog-et e disa miqve qe u treguan te mrekullueshem. Une jam autor i nje libri pa reklame ! Duke qene se librin eletronik po e jepja Falas nuk shihja asnje arsye llogjike te paguaja ndonje website per promovimin.
Po te jepja te holla mund te bente vaki qe barazimi i garantuar te kthehej ne humbje. Ne fakt asnjeri nuk me kerkoj leke perveç dy websites qe botojne Lajmerime-Njoftime.
Po behen gati 3 muaj nga publikimi i librit " Endrrat e thyera " dhe duke lene menjane modestine e panevojshme ne disa raste, mund te them pa frike se ka patur sukses te bujshem. Reklama me e mire per kete krijim jane lexuesit e tij. Sipas disa njoftimeve ka patur nje perhapje te madhe via e-mail midis lexuesve. Pra, ja kane derguar njeri - tjetrit siç po me thone disa dhjetera prej atyre mijera lexuesve te mi. Keshtu pra, ne nje fare menyre me ndihmen e Zotit, endrrat e personazhit kryesor te librit tim qene realizuar. Me ne fund dhe pergjithmone!
Shpresoj se ky sukses eshte vetem fillimi. Jam ende shume i ri per t'u kenaqur me kaq.
Faleminderit per vemendjen !
E. Selmani
p.s Suksesin e deritanishem te librit ja dedikoj emigranteve shqiptare kudo qe jane.

02/01/08

Rifillim

Rifillojme nga e para. Per çudi gjeta forcen per t'u rikthyer ne blog kete vit te ri. Mendoj se duhet edhe force per te braktisur apo rifilluar gjerat. Pyetja eshte vetem nje ; Frymezimi ?
A do te kem frymezim per blog kete vit ? Rregulli kryesor ne blog eshte : MOS shkruaj kur nuk ke deshire !
Frymezimi here vjen e here iken per jave te tera, ndaj duhet pritur vetem momenti pershtatshem. S'kam asnje arsye perse te ngutem.