20/04/08

Pjesa e dyte

Pjesen e pare mund ta lexoni me poshteAjo s'me kthen pergjigje dhe nisemi drejt shtepise se saj. Gjate rruges se kthimit ajo s'flet fare dhe s'kam guxim te thyej heshtjen e t'i tregoja sesa rastesisht jeta ime u lidh pazgjidhmerisht me ate province monotone, ku gjerat e rralla si kjo shetitja e mesnates jane bere tashme deri diku te papranueshme per mua. Me sa duket po ndryshoj me kalimin e viteve ashtu sikurse shoh se po ndryshojne edhe gjerat apo njerezit rreth meje. Kisha shume qejf t'i thoshja se me dukej pak vulgare dhe mungese respekti per vetveten menyra sesi ne te dy u ngaterruam ashtu... mbrapa stadiumit. Une isha padyshim fajtori kryesor i asaj ngjarjeje por edhe ajo luajti rolin e saj. Si t'ja them asaj se s'kam asgje kunder erotizmit, por sipas meje nevojitet edhe pak ndjenje, respekt per vetveten, ndofta edhe pak klas dhe jo doemos dashuri e perjetshme.
Ajo ishte ndihmesja ime ne punen qe beja prej 3 ditesh. Une beja pica ndersa ajo duhet te me ndihmonte dhe te pastronte kuzhinen tone te ngushte me muret e palyer prej vitesh, dhe jo fort e paster. Ajo jo vetem qe nuk me ndihmoj tre ditet e para , perkundrazi isha une ai qe ndihmoja ate per te lare enet etj. Kolegia ime ishte e ngathet dhe kalonte ore te tera duke biseduar ne telefon e pire cigare ne tarrace.
Punedhenesi jone nje aventurier i divorcuar nga gruaja e mendonte per te pire e per t'u vardisur femrave duke perfshire edhe ndihmesen time. Shihej qarte se drejtori dashuronte me kamarieren 19 vjeçare, ndersa ai ishte 46 vjeç dhe babai i nje goce 25 vjeçe, lindur nga martesa me ish- gruan e tij. Kjo ishte piceria me e rralle ku pata punuar ndonjehere.:) U grinda qysh diten e pare me kamarieren e paafte per punen e saj, te dashuren e punedhenesit, e cila perpiqej te komandonte. Natyrisht se ajo duke qene dashnorja e Atij kishte marre nder duar komanden supreme.
E pata ndihmesen time ne dore dhe s'doja te perfitoja nga rasti, sepse ende mbetej pa pergjigje pyetja: çfare donte ajo prej meje?! Siç duket ne pamundesi per te zgjidhur kete nyje, pa u lodhur me tej une kisha nderprere ledhatimet... Ajo ishte vertet shume terheqese, shtatlarte me bel te ngushte, syte e vegjel dhe buzet e bukura.
Nuk e di pse nuk bej asnje perpjekje tjeter per ta "pushtuar" vajzen rumune. Ka te ngjare qe per mua te kete perenduar nje tjeter epoke e rinise time. Vitet e vrrullit dhe ritmi i atyre pak dashurive kalimtare apo takimeve te zjarrta pa shume dashuri. Mbase jam bere pak monoton si provinca ku jetoj?!
Po. Duhet te kete perfunduar brenda meje periudha e mendjelehtesise rinore, dhe s'jam as i pari e as i fundit, them me vete ne momentin kur ajo zbret nga makina poshte shtepise. Si çdo gje tjeter ne jete edhe mbyllja e nje periudhe shkakton pak nostalgji, por jo dhimbje. Kishte qene ajo provokuese gjate punes dhe m'u lut ta shoqeroja pas pune ne shtepi. S'kisha arsye pse te bija ne gracken e saj gjer ne fyt. Ndonese deri te kofshet e saj kisha rene, humbur kontrollin, dhe pa kryer ndonje akt final. Ditet e mia pa dashuri kishin qene te here te gjata e here te shkurtra, ashtu sikurse per miliona njerez te tjere, ndaj duhej vetem te prisja çastin tim. Duke u vajtur ne banesen time ne mendje shkruajta njefare tregimi, plot me diell, hotele, plazhe e pishina etj, gjera per te cilat kam dobesi te tepruar.
Te nesermen ishte dite e shtune. Lokali ishte plot me mysafire dhe une isha ne " perleshje " e siper me picat dhe furren me dru. Ndihmesja ime s'behej e gjalle. Shkruante SMS dilte ne tarrace, hynte, pergatiti kater antipaste e doli prape nga kuzhina.
Drejtori ishte gjysem i dehur si zakonisht, e hyri ne kuzhine dhe beri ca antipaste per klientet e sapoardhur pa i thene gje ndihmeses qe pi duhan ne tarrace.
Ne fund te mbremjes ajo vendos me ne fund te laj pjatat por papritur e pakuptueshem filloj te qante me te madhe.
Ne kuzhine erdhen punedhenesi me dashnoren e tij kamariere. - ç'pate? e pyesin.
Pa i nderprere lotet ajo thote me fjale te copetuara nga lotet se une jam djale i keq dhe nuk e ndihmoj per te lare pjatat. Shqyeva syte nga habia. Ne fakt e kam ndihmuar ne tre ditet e meparshme por te shtunen duke qene shume i zene me punet e mia s'mund ta ndihmoj. - Ej, pse per te lare pjata kam ardhur ketu?!!U thashe me ze te larte. - Kjo jo vetem qe nuk po me ndihmon
por pretendon te bej edhe punet e saj. Do te ishte me mire te gjeni ndonje tjeter ne vendim tim.- i thashe pundhenesit i cili s'dinte çfare te thoshte e filloj te shtremberoj buzet e me pas provon te me bindi.- jo, s'ke pse iken, po duhet ta ndihmosh pak kete vajzen.
- Ti duhet ta ndihmosh kete dhe mos e diskuto! me thote e dashura e punedhenesit, ajo "komandantja Supreme".
- Ok. dua rrogen per keto kater dite pune dhe beni çfare te doni. Ju uroj suksese!. U thashe me vendosmeri.
Perfundoj keshtu mbremja ime e fundit ne ate piceri
Ja pra pse gjithe ato ledhatime, thithje gishti ne mbremjen e kaluar, mendova me trishtim.
Siç dukej kolegia ime kerkonte ndonje mik qe i lante pjatat...

13/04/08

Dite pa dashuri...

Ate nate te nxehte vere do te ishte shume e lehte per kedo te behej pre e ndjenjave dhe eksitimi mund te shnderrohej lehtesisht ne ekstaze, por ndoshta edhe ne torture.

Mesnate. Dora ime e djathte qendron e palevizshme mbi kofshen e saj te majte. Ajo s'ben asgje per te me larguar doren dhe kjo eshte ftesa e pare qe ajo me ben terthorazi per te vazhduar me tej.
S'kam force te leviz doren time te mpire, thuajse te ngrire nga ndjesia qe me shkakton kontakti me lekuren e kofshes se asaj. Gjithashtu truri im eshte i mpire ndersa ajo flet parreshtur per gjera pa lidhje me kofshet, duart e mpira, trurin dhe valen eksituese qe po me pushton te terin.
Ajo ma prek doren embelsisht sikur te donte te ma shkrinte doren e palevizshme. Dora ime fillon levizjet e saj te ngadalta dhe per dreq kesaj here pa pike mjeshterie dhe aspak talent. Jam i pavendosur, aq sa dora ime pa ditur se ku te drejtohet ngrihet lart per t'i prekur floket e gjata bjonde. Vetura ime ndodhet poshte shtepise se saj dhe ndalojme. - Jo. Dua te bej nje xhiro me ty sepse po me pelqen kjo muzika e radios. Thote ajo me vendosmeri jo vetem te paturpshme por mbase edhe te dhunshme.
E shoh drejt e ne sy pa hequr doren nga floket e femres 20 vjeçare, dua te kuptoj nese ajo shpreh nje deshire apo provokim. Dhe siç ndodh gjithmone me femrat nuk arrij te marre vesh asgje.... Bej çfare te duash, ato s'kuptohen asnjehere krejtesisht. Eshte pikerisht dyshimi i kuptimit apo keqkuptimit qe i ngaterron pafundesisht njerezit, gjerat, apo jeten e gjithkujt, pa arritur te kuptojme asnjehere kurrgje perfundimtare. Dhe shume pabesueshem vjen dita kur nxjerr konkluzionin s' e vetmja gje e cila kupton nga jeta eshte pikerisht ajo qe s'ke kuptuar asgje me teper perveçse minimumit te saj, i cili ka mjaftuar disi edhe per paraardhesit tane, dhe do te jene te detyruar te kenaqen me kaq edhe pasardhesit tane. Krejt pak, por jemi te detyruar te gezohemi me kaq, fatkeqesisht.
Rifilloj t'i jap gaz vetures pa ditur se ku te drejtohem. - Shkojme andej nga stadiumi. Thote ajo me ze te prere.
I bindem pa patur force kundershtuese . Tashme eshte ajo qe kontrollon situaten e sidomos doren time te djathte e cila pa e ditur sesi ka perfunduar perseri mbi kofshet e saj te zbuluara pjeserisht nga minifundi xhins. I shoh kofshet dhe ajo e shoqeron veshtrimin tim me ngritjen e minifundit me lart deri ne piken kur i shihen edhe te brendshmet e bardha.
Dora ime vazhdon te levizi pa shume art erotik mbi kofshet femerore derisa preka te brendshmet e saj te mendafshta. Gishtat e mi levizin instiktivisht tek fundi i barkut femeror siper mbathjeve. e papritur ajo me urdheron te ndaloj prapa stadiumit te ketij qyteti te huaj per ne te dy. Jemi dy ballkanas ( ajo rumune ) prane njeri-tjetrit, une me gishtat e dores te perhumbur midis kofsheve dhe mbathjeve te saj, ndersa ajo qendron ne pritje... Nuk jam ne gjendje te kuptoj nese prekja ime eshte delikate apo e ashper, pasi kesaj here nuk ndihem i sigurt ne ate qe bej. çuditerisht sado qe te jesh i bindur se posedon eksperience dashurie, jo rralle perballe ndonje femre mund dukesh si fillestar. S'ka dy vajza njesoj . Ato kane nje talent te mbinatyrshem per te te nderlikuar jeten dhe te flakin ne det apo lume ate pervojen tende qe te jep vetesiguri, qofte kjo pervoja jote nderkombetare apo provinciale.
Shohim njeri tjetrin ne sy dhe dora ime ledhaton faqet dhe mjekren e saj te vogel. Nuk e di se çfare dua e çka duhet te bej?? Me shpejtesi mahnitese me vjen ndermend se femrat ballkanase qe kam njohur s'para jane te mesuara me situata romantike apo fjale te perzgjedhura, te pakten nga aq sa kam pare une. Dhe sikur te donte te me largonte çdo hije dyshimi, Ajo me rremben midis dhembeve gishtin tregues dhe e thith dhe lepin me endje. S'kam guxim ta puth apo perqafoj. Eksitimi me ka bllokuar krejt dhe syte e mi nguliten serish tek kofshet dhe te brendshmet e saj te mendafshta. Kam pershtypjen se po te mbeshtes kryet tek kofshet e saj do te rrezikoja t'i kafshoja jo vetem kofshet por edhe mbathjet, aq sa kishte rrezik te gelltisja edhe ndonje cope mendafshi.;))
Pa me dhene kohe te meditoj ajo afron koken me ate gjestin klasik kur kerkohen buzet e tjetrit. Ne fakt puthja ndodh por, jo ne buze. Ne çastin e fundit ajo nderron drejtim dhe me puth ne faqe. Te njejten gje bej edhe une.Vala e eksitimit po me bie dhe tashme jam ne gjendje te permbahem. Me sa duket qe thjesht deshire e çastit dhe jo dashuri.
Ne te dy njihemi shume pak dhe pa dyshim qe nuk jemi te dashuruar. Ne fund te fundit nuk kam ndonje arsye te dukshme per te qene i babezitur per ate femer. Prandaj pergatis goditjen time te pameshirshme. E preka perseri atje.. me gishtat e mi tashme disi te shmpire pas drojtjes fillestare dhe ende me teper nga surpriza qe me solli mesnata. Ka te ngjare qe shmpirja e gishtave permireson disi ledhatimet e mia, por ato me duken perhere shume modeste dhe aspak "artistike "-;)) E çfare arti? ky eshte kaos erotik! Prane nje femre te huaj me nje emer i cili ose nuk me kujtohet ose une nuk arrij ta shqiptoj mire, prane femres per te cilen nuk kam bere asnje perpjekje per ta mposhtur e akoma me çuditerisht per ate s'kam bere asnje mundim per t'i thene kater fjale vardisese, apo shkruar tre rreshta sensual, nga ato rreshta qe ne disa raste me kane dhene suksesin, apo fatkeqesisht edhe deshtimin. Me shume mundim ja dale mbane qe mos ta tejkaloj kufirin, mburojen e krijuar nga mendafshi i mbathjeve me lekuren apo buzet delikate femerore. Ato me te fshehtat.

Perseri nuk jam ne gjendje te kuptoj nese ajo po kenaqet apo po vuan nga prekjet e mia , sepse perveç ndonje perjashtimi per femrat keto dy ndjesi jane te pandashme dhe shpeshhere mbase te pashmangshme. Renkimi dhe dy pasthirrmat qe ajo leshoj, shenje kjo se po fillonte t'i pelqente prekjet e mia ( ose shtirej se i pelqente ), me lehtesuan. Por s'dua t'i jap kenaqesi prandaj pa e pritur pasthirrmen e saj te trete, e cila mund te ndodhte ne çastin final, i nderpreva ledhatimet e mia te pasigurta ate nate, ndofta edhe te panevojshme. Sidomos per mua.
- A ikim tashti? i peshperis me gjakftohtesi tek veshi ne momentin vemdimtar.
VIJON ne ditet e ardhshme
E. Selmani
Mars 2008