30/12/07

Gezuar vitin e ri 2008 !
Urimet e mia me te mira per te gjithe, dhe veçanerisht per disa miqte e mi te mrekullueshem!

Faqet

Tashme eshte lajm zyrtar. www.faqet.com nuk ekzistojne me sipas nje shpalljeje te pakuptueshme qe lexova atje. Ndodhi krejt papritur dhe nderkohe qe ishte shpallur versioni i ri modern per FAQET. Me vjen keq sepse kam ca foto dhe shkrime atje, te cilat i humba pergjithmone. Njoftimi eshte krejtesisht i paqarte. "Faqet tani jane bere pjese e rrjetit nderkombetar face2page.com" Pra duhet rifilluar gjithçka nga e para me sa kuptohet. Po shkrimet tona te vjetra??

Po e modifikoj kete shkrim sepse kam lajme te reja !

Administratori zyrtar i FAQET.COM thote se do t'ju krijoj mundesine anetareve te marrin shkrimet e vjetra. Une personalisht kam atje disa shkrime qe nuk i kam konservuar dhe me sa po kuptoj do te mund ti kem serisht.
Ndoshta u tregova pak i nxituar me shkrimin e meparshem, por gjithashtu " Gorani Studio " do te kishte vepruar me mire te sqaronte te interesuarit nepermjet nje e-maili apo njoftimi te detajuar, pa u krijuar keqkuptime.

23/12/07

Kristo Hyka foto

Me pelqejne shume fotografite e tij ne Flickr. Kristo Hyka jeton ne Athine dhe eshte nje nga personat qe te bejne krenar te jesh shqiptar. Serioz, zemermire dhe plot klas. Miremban edhe nje blog ne gjuhen greke. Faleminderit per gjithçka Kristo, je shume i mire !!! Shikoni fotot e tij KETU:

15/12/07

Fund 2007


Me pelqenin festat kur isha i vogel. Tani e kane humbur pak lezetin e dikurshem, por sidoqofte duhet festuar. Dikur ishte çdo gje me e bukur dhe njerezit qene me te mire. Sot ne nje bote perhere e me teper te pushtuar nga egoizmi dhe zilia apo te tjera si keto s'ka shume mundesi per te shijuar gjerat siç duam dhe meritojme. Edhe kur shkoj ne Shqiperi asgje nuk eshte si me pare, aq sa ka raste qe me duket vetja si i huaj ne shtepine time. Duhet te jete nje pershtypja ime, ndoshta e kam gabim por njekohesisht kam ndergjegjen e qete. Ngaqe nuk i kam borxh askujt.
Pas viteve jete jashte shtetit ndryshon pak mentaliteti, megjithese kam njohur edhe njerez te pandryshueshem. Kam nje avantazh: Une s'kam zili askend. Zilia eshte nje ndjenje e panjohur per mua.
Viti 2007 qe goxha i suksesshem per mua dhe me vjen pak keq qe perfundoj. Me vjen keq qe po e mbyll disi ne vetmi duke mirembajtur nje blog pa komente, por shoh qe ndihem mire pa komente keshtu i zhytur ne mendimet e mia pa degjuar askend. Ndihem disi me i lire pa komente vizitoresh, megjithese s'kam asgje kunder jush. Eshte vetem nje zgjedhja ime personale.
Ju uroj te gjitheve Gezuar Krishtlindjet dhe vitin e ri !
Sinqerisht
Erion

12/12/07

Kopertina e re


Libri im ka kopertine te re. U perpoqa t'i jap nje pamje me dinjitoze, sipas mundesive te mia.
Kjo vlen vetem per librin e shtypur ne leter, ndersa e-book ka ende kopertinen fillestare.
Po te deshironi mund ta blini tek Lulu.com . Portali funksionon ne gjuhet kryesore te botes, e cila mund te ndryshohet sipas deshires ne pjesen e poshtme te faqes.
Kete roman mund edhe t'ja beni dhurate dikujt tjeter me rastin e festave.
Tashme ky liber s'ka nevoje per publicitet. Reklama me e mire jeni ju mijera lexuesit e tij qe e keni shkarkuar ne internet apo e keni blere ne librari. Ju kujtoj se vetem brenda nje jave, komuniteti shqiptar i Italise qendrore bleu 150 kopje dhe rreth 100 kopje te shitura ne Vlore.
Ne qofte se ndonjeri prej jush nuk ka mundesi teknike apo financiare ta blej une jam i gatshem t'i dhuroj versionin e-book ne PDF, mjafton te me kontaktoni me e-mail . Ne fund te fundit jam mesuar te bej sevap. Sidomos ne prag festave.;))
Ne rast se nuk shkruaj ne ditet e ardhshme ju uroj te gjithe vizitoreve GEZUAR FESTAT.
Falenderoj per vemendjen vizitoret e rregullt te ketij blogu. Po shoh nga statistikat se kryesisht ju jeni nga Shqiperia, Kosova dhe Italia apo SHBA etj., etj.
Ju pershendes perzemersisht !
Erion

09/12/07

Duke enderruar pranveren


Ben shume ftohte dhe filloi debora. Debora eshte romantike per mua, kurse ngrica e akulli s'me pelqejne. Do te doja ta shkrija akullin me sy dhe te ngrohja shtepine time, por nuk kam kaq forca te mbinatyrshme.:)
Dielli i pranveres se ardhshme do te ngrohi gjithçka, dhe do te na largoj kujtimet e dimrit te ftohte.
Mire u lexofshim ne te ardhmen !

Dhuratat e fundvitit


Ah sa te veshtire e kam per te zgjedhur dhuratat ! Keto dite duhet te blej ca dhurata per festat e fundvitit. Mbase do me bejne edhe mua ndonje peshqesh te bukur ?!
Nuk eshte kollaj t'i kenaqesh njerezit me ate qe u dhuron. Ata pretendojne shume dhe japin shume pak!
Secili prej nesh do harxhoj shume te holla me shpresen qe t'ja kalojme sa me mire.
Kam qejf t'i bej pak reklame librit tim te ri. Une vdes per nje çike reklame ;)))
Per ata qe nuk e kane lexuar romanin, do ta gjejne edhe ketu.

06/12/07

Dashuri midis trendafilash te kuqTrendafilat e kuq me kercell te gjate kishin pushtuar kater kendet e dhomes. Mbi tavoline ajo pa nje vazo me karafila dhe kjo e joshi me teper. Nuk foli asnjeri nga te dy gjate kohes qe ajo admironte lulet me sy. Ne heshtje ajo mori nder duar nje buqete me trendafila te fresket dhe u drejtua tek dhoma e gjumit. I dashuri e ndoqi nga prapa me karafila ne dore dhe shikonte sesi ajo po shperndante mbi krevat petalet e luleve. çarçafi i bardhe u mbush me pika te kuqe nga petalet e luleve. - Pak muzike e dashur ? pyeti me drojtje ai. Femra pohoi me krye dhe dhoma u mbush me tinguj muzike te amerikes latine. Muzika shoqeroj zhveshjen e saj delikate dhe shtrirjen mbi kervatin plot petale trendafili. Vithet e saj te vogla dukeshin shume here me te bukura para se ajo te hiqte mbathjet, ndersa kofshet qene me te vertete forma te bukura. - Eja.- tha ajo duke i ngulur syte plot egersi. Ka raste qe prej epshit syte e njerezve shfaqin pak egersi nga mungesa e durimit. Gjoksi i saj i madh e humbi pak formen joshese kur femra u shtri. Sikur te donte te zbukuronte vajzen ai i hodhi petale karafili te tjera ne bark dhe kraharor. Ajo qendronte e mpire dhe vetem kur e pa qe ai po e zgjaste shume me lulet e preku tek xhinset duke e ledhatuar ne pjesen me te ndjeshme mashkullore. - Kjo ishte deshira me e madhe per mua, te te shihja midis lulesh e dashur. Me shpejtesi ai u zhvesh dhe u shtri prane saj pa harruar ti puthte floket e zi.- Dua per pak çaste te jem si femija yt dhe te thith gjirin tend .- Ajo pa folur ndryshoj pozicionin ne krevat dhe ai vendosi kryet mbi prehrin e saj per t'i thithur gjoksin si bebe. Thithja e gjoksit e ndezi krejt vajzen. Me sy gjysme te mbyllur ajo dukej e perhumbur ne kenaqesi. Pas pak ai u ngrit nga shtrati dhe i vuri penisin e tendosur ne mes te gjirit duke e ditur qe ajo do t'ja shtrengonte penisin me cicat e saj. Shume femra eksitoheshin nga ky gjest erotik, pasi i bente te ndiheshin pronare te mashkullit te bllokuar atje ne mes te kraharorit midis dy cicave. Ledhatimet e tyre vazhduan dhe ajo zoteronte nder duar organin gjenital. Ajo e preku me te dyja duart sikur donte te ngopej me mashkull, derisa ai krejt padurim u shtri prane saj pa nguruar te hipte mbi vajzen. Siper saj ajo ndjeu krejt peshen e trupit mashkullor mbi te. Kjo gje e beri te ndihej e deshiruar, ose thene ndryshe, e ngopur me mashkull. Po vononte penetrimi i tij. Djali po i puthte syte asaj derisa ajo me syte e mbyllur i tha:- Dua nje femije nga ty. - Po. Do ta doja edhe une keshtu midis lulesh, sikur te mos mjaftonte kjo lulja jote mahnitese! Pas kesaj penisi depertoj brenda seksit femeror. Ajo qe vertet mahnitese dhe ashtu midis shtytjesh, shtrengimesh e puthjesh bene dashuri me nje zjarr te papare. Ne momentet e fundit ai mori disa petale lulesh nga krevati dhe ja vendosi mbi fytyre. U perqafuan perseri, nderkohe qe ai po derdhte "nektarin" brenda goces se etur per dashuri. Ishte nje derdhje marramendese, e bukur dhe e nevojshme. Madje shume e veçante midis trendafilave te kuq te bashkuar me ndjenjat, dashurine dhe kenaqesine totale !..
E.Selmani

04/12/07

E mrekullueshmja Gishteza

Ka njerez qe me miresine tyre duken si yje te larget dhe te pakapshem ! S'keni nevoje te shkoni larg per te gjetur kenaqesine ne boten virtuale . Portali qe miremban e mirenjohura Gishteza eshte nje "ishull" i vogel ku te krijohet pershtypja se edhe po te mungonte dielli, buzeqeshja e asaj do te ngrohte secilin prej nesh.
Nuk do te pendoheni. Vizitoni Portalin e bukur
BOTA JUAJ

02/12/07

E ardhmja e librit

Ne nje bote gjithnje e me teper skllave e teknologjise edhe libri s'mund te bej perjashtime.
Ai eshte perhere e me teper eletronik veçanerisht ne vendet me te zhvilluara. Nuk eshte e njejta gje kur lexon e-book me librin tradicional. Libri i shtypur ne leter ka tjeter shije, por edhe kjo varet nga cilesia, bukuria e asaj qe po lexojme.
E bukura, e mrekullueshmja e librit eletronik eshte se brenda pak ditesh mberrin tek qindra lexues ne kontinente te ndryshem pa dale nga shtepia jote. Tregu i librit tradicional eshte i kontrolluar kryesisht nga autoret e famshem, te cilet ne nje menyre ose tjeter nuk u japin hapesire autoreve te rinj, sepse per te qene dhe mbetur autor i famshem duhet edhe te shkelesh mbi te drejtat apo endrrat e autoreve te rinj. Ne raftet e librarise s'para gjejne vend librat me poezi. Librashitesit kane alergji nga poezia e cila shitet shume pak ose aspak. Deri diku me mire proza.
Autori i ri me nje treg libri te kontrolluar nga Masoneria apo klane te ndryshem, gjen vetem pak hapesire ne internet.
Jam i lumtur qe librin tim "Endrrat e thyera" e kane lexuar qindra e qindra, ndoshta mijera persona ne kontinente te ndryshem. Kam statistika vetem te pjesshme per kete, por jane shifra qe do te gezonin ç'do autor.
E gjithe kjo vetem me promovimin qe i bera une ne dy blogje dhe disa link qe vendosen ne faqet e tyre miqte e mi virtual arrita te gjeja lexuesin tim. Do u jem mirenjohes perjetesisht atyre qe me thane nje fjale te mire. Une ju njoh se kush jeni por s'po permend emra.
Deri diku jam mjaft i vetmuar ne promovimin e ketij libri, por çdo gje eshte reciproke.

e-book ka avantazhin qe gjendet edhe falas ose me çmim te lire. Une kam dhuruar qindra e qindra e-book megjithese 90 % e lexuesve nuk me thane as faleminderit. Prandaj sinqerisht s'kam me asnje deshire te bej dhurata.
Si perfundim libri tradicional nuk do te vdesi kurre por edhe ai eletronik do te gjej shume hapesire ne te ardhmen. Per autoret e rinj e ardhmja e librit eshte dhe do te jete gjithmone e me teper eletronike. Keto jane kushtet e tregut.