25/01/08

Kohe me pare nje grua braziliane denoncoi burrin per mungese kenaqesie ne shtrat. Per shkak te paaftesise se tij seksuale, bashkeshorti perfundoj ne gjykate. Lajmin e publikova edhe ne Forum ku ngjalli diskutime.
Keto jane gjera te njohura ne jeten bashkeshortore, pasi dihet qe nuk eshte aq e thjeshte te kenaqesh femrat, sidomos pas disa viteve martese kur deshira dobesohet...
Ka ardhur momenti te meditojme pak. Mos valle ne rastin kur Ajo/Ai kenaqen shume gjate dashurise kane te drejten te denoncojne partnerin per kenaqesi te tepruar?! ;)
Po sikur kenaqesia e madhe te shnderrohet ne vuajtje per ndonjerin? ;)

21/01/08

Izolimi turistik 2

PJESEN E PARE DO E GJENI ME POSHTE
Moti u permiresua pak dhe dola vetem rreth e rrotull kampit. Doja te shihja çdo kend dhe te gjithe personat. Disa prej atyre pak pushues kishin dale te pragu i shtepive dhe fillova te buzeqesh e pershendes te gjithe. Doja te shihja se çfare do te ndodhte. Te gjithe me pershendeten me edukate e ne te njejten kohe ftohtesisht, siç bejne pergjithesisht evropianet veri-perendimore.
Shkova te porti i liqenit dhe s'pashe kembe njeriu. Shetita anes liqenit dhe hasa dy femra ne shetitje me qente e tyre te dashur.Hyra tek klubi i portit per te pire kafe, dhe u informova per nje salle vallezimi prane nesh, pasi doja te vallezoja me çdo kusht. Ne mbremje shkuam per vallezim. Muzika ishte me teper per mosha te thyera e aspak per te rinj. Dukeshim si dy qyqar midis dhjetera te moshuarve. Na shihnin te gjithe pa u kuptuar mire se çka donin prej nesh. Dy-tre burra pleq i kishin ngulur syte bjondes time. E ftova per vallezim bjonden time por ajo refuzoj. Me pas shkova ne wc dhe kur u ktheva pashe tek tavolina nje burre rreth 60 vjeç qe po ngacmonte bjonden time.
Ne krahasim me ato plakat e tjera ne sallen e vallezimit, ajo ishte me e bukura ate mbremje.
Me ngrihen nervat dhe e kap nga mbrapa per kemishe plakun e huaj.- Ka ikur koha e klasit dhe e miresjelljes i dashur plako, ndaj duhet te paguash pijet tona per ngacmimin.Perfito nga rasti qe jam zemermire dhe po e mbyll me kaq- I thashe me ze te larte.
-Si? pse?- thote ai i trembur. E mberthej tek mjekra dhe i them se deri sa te jem gjalle s'lejoj njeri ta ngacmoj bjonden para syve te mi. Ka perfunduar periudha e tolerances per mua. Toleranca e miresjellja tepruar me ka shkaktuar perhere vetem dhimbje. E ç'do gje ka kufi.
Para se te ikim nga lokali i them kamarierit se pijet tona i paguan ai plaku qe s'po na i ndante syte.
Nuk e di nese ai pagoj me pas!?
Shkojme ne shtepine tone te pushimeve ne heshtje. Para se te fleme une i ngjitem asaj dhe i propozoj. -Shpirti, a bejme dashuri?
- Shyqyr qe e kuptove, me ne fund! thote ajo duke qeshur. Qeshim te dy me te madhe e pastaj perqafohemi. Jemi turista te izoluar si shume te tjere, por te dashuruar me teper se zakonisht, ndoshta perjetesisht!
E.Selmani
P.S ne foto liqeni i Trazimenos (PG)
20/01/08

Izolimi turistik
Kesaj here une dhe ajo kemi zgjedhur te pushojme anes liqenit te madh Trasimeno (Perugia).
E njohim mire zonen, teper romantike per te mos e vizituar. Krahina e gjelbert e Umbria-s eshte me te vertete nje parajse e vogel nga natyra. Zgjedhim per pushimet tona nje kamping (fshat turistik) me shtepi kryesisht prej druri por edhe me te tjera materiale ndertimi.
Diten e pare dielli shkelqen fuqishem dhe fshati turistik eshte plot me turista. Para se te pergatisim darken bejme dush ne shtepine tone turistike pjeserisht prej druri e pjeserisht me alumin etj.
Jo rralle ne keto raste pushimesh gatuaj une ( me shume kenaqesi), ndersa ajo lan pjatat, tenxheret e rregullon krevatin.
Kuzhina eshte teper komode dhe ushqimet e kemi blere para se te mberrinin ne fshat.
Diten e dyte dielli e humbet shkelqimin dhe ben pak fresket. Gjithsesi duam te shkojme me anije tek ishulli me i madh i liqenit ku ka edhe disa shtepi, restorante e nje keshtjelle te lashte.
Ne tragetin e vogel jemi dy çifte te rinjsh qe zbresim ne ishull. Ndryshe nga hera e kaluar kur kishte qindra turista,kesaj here ne ishull jemi pak njerez dhe kamarieri i nje restoranti qendron tek dera e lokalit dhe me nje buzeqeshje te shtirur na fton brenda lokalit. E di nga pervoja e jetes time se kamarieret profesionist jane pak aktor.
Fillojme te shetisim perreth ishullit dhe shohim perseri çiftin qe udhetoj me ne ne tragetin e vogel. Ata po puthen anes liqenit per qejf, ndoshta edhe per paksa ekzibicion.
Kthehemi ne kamping me tragetin e mbremjes, ndersa bie shi dhe ne shtratin e drunjte i ngjitemi njeri-tjetrit tere naten per t'u ngrohur. Diten e trete dhe te katert fshati turistik zbrazet nga pushuesit. Duke shetitur verdalle shohim se kane ngelur vetem disa familje holandeze e gjermane. " Kur isha e vogel ne fshatrat turistike te gjithe ishin shume te dashur" Me thote ajo. " Prinderit e mi lidhnin miqesi me te gjithe dhe shkembenin vizita me banoret e kampit turistik. Nuk u besoj syve, sepse kur mberritem ketu fqinjet tane duhet te vinin te na pershendesnin. Te pakten keshtu ndodhte dikur ne kampet anes detit Adriatik" vazhdon ajo duke dashur te me bindi qe s'eshte faji i saj nese te tjeret na pershendesin ftohte. E vetmja shume e edukuar eshte pronarja e kampit. Ajo me dha disa libra per lexim nga biblioteka e saj dhe me qerasi me kafe ne klubin e vogel te kampingut.
Une pyes per se ku mund te gjej kompjuter dhe pronarja me shoqeron ne kafene per te me dhene kompjuterin e saj. "Zakonisht u kerkoj klienteve 5 euro ne ore per internetin, por ty sot ta jap falas" me thote ajo me nje embelsi prinderore.Une s'mund te heq dore nga kontrolli i postes eletronike dhe blogu im, ndaj "fundosem" ne web per me teper se 1 ore.
Jam i bindur qe drejtoresha e kampit kerkon te kenaqi ata pak turista qe i kane mbetur ne kamp.
Moti vazhdon te jete i keq dhe ne vendosim te shkojme te hame nje pice ne Perugia (qyteti i pare i madh prane nesh). Peruxha eshte edhe inati im si shofer. Qyteti ndodhet pjeserisht ne koder dhe eshte pak i merzitshem me veture, sepse ne disa rruge nuk i lejohet hyrja askujt perveç banoreve rezident.
Pas darke ikim nga Peruxha disi te merzitur. Ajo do qe te kthehet ne shtepi sepse prej ditesh nuk shkemben dy fjale me asnjeri tjeter perveç meje. Keto dite pushimesh nuk flet askush. Te gjithe heshtin e askush nuk afrohet as ne kamp e as neper fshatrat e zones.
Te nesermen tek nje supermarket i zones te gjithe na shohin me kureshtje. Jemi fytyra te panjohura nga ato ane dhe eshte e natyrshme te ngjallim pak kureshtje. Une here ul syte pertoke e here buzeqesh majtas-djathtas kur ndesh shikimin me dike. Perballe meje personi tjeter qendron i ngrire, dhe as buzeqesh dhe as qan;)
VIJON

18/01/08

Tregim 2

Botimi i dyte (e publikoj per here te pare ne kete blog, per ata qe se kane lexuar)

Profesoreshe Klara

Shetitja dhe biseda e tyre ishte e gjate ashtu si dikur ne vitet e gjimnazit ose edhe ne ato takimet e rralla kur shkolla nuk i lidhte mè.
- Disa here gjate shetitjeve tona te dikurshme me lindte deshira per te te puthur, por nuk e jepja veten – tha Klara duke e befasuar djalin.
Rudi buzeqeshi i lumtur dhe e pa drejte e ne sy. – E imagjinoja edhe une deri diku por une e pata kuptuar qe ti kishe nevoje per kohe. Ishim te dy shume te rinj. Me mire qe ndodhi keshtu sepse tani do ta shijosh me teper “embelsine” e buzeve te mia- tha Rudi.
Qeshën qe te dy me fjalet “embelsine e buzeve” e pastaj u perqafuan.
Ai perfitoj nga rasti dhe e puthi tek floket e me pas tek supet e poshte mjekres, derisa ajo shume natyrshem bashkoj buzet e saj me ato te djalit.
Takoheshin pas 6 vjetesh dhe te dy ishin tashme ne moshe te pjekur. Klara kishte mbaruar shkollen e larte dhe punonte mesuese, ndersa Rudi punonte jashte shtetit ashtu si shumica e djemve te brezit te tij. Brezi i tij shumica djem te larguar nga atdheu ne moshe 18-20 vjeçare kishin perjetuar zakonisht dashurine me femra te kombesive te ndryshme, vetem se jo rralle u mungonte emocioni i dashurise qe mund te provohet me vajza te vendlindjes. Ky emocion mund te mos jete aspak me i ndryshem me ato qe perjetohet me te huajat, por gjithsesi tundimi, kureshtja eshte e paperballueshme.
Shkuan ne nje restorant per te ngrene dreken dhe nuk pushonin se foluri. Ata ishin mbi te gjitha shoke te mire pavaresisht se ne disa raste shoqeria mund te shnderrohet ne dashuri apo urrejtje.
Ne kete rast fjala urrejtje nuk kishte aspak vend, pekundrazi dukej sikur po kalohej nga shoqeria e sinqerte ne dashuri.
- çfare ke bere gjithe kete kohe andej? Po femrat a ta varin ndopak?- Pyeti ajo plot djallezi , ne trajtè shakaje.
O perendi edhe kjo me duhet tani, te hap plaget e se kaluares. Mendoi Rudi duke filluar te rendiste ne mendje dashurite e tij ne perendim.
Ishte i pavendosur se per cilen histori dashurie duhej te rrefente dhe qendroi pafolur per shume kohe derisa ajo e rifilloj biseden sikur ta kishte kuptuar veshtiresine e djalit.
- Po mua a me ke kujtuar ngadonjehere?
- Si jo? Apo harrove qe te dergoja letra ne Fakultet, kur une isha jashte shtetit?!
- Po. Ke te drejte. Ti ke qene gjithmone shoku im me i mire.
- A e di çfare Klara? Me gocat qe kam patur marredhenie keto vite nuk me ka munguar asgje, vetem se nuk arrita kurre te behesha edhe shok i tyre. Mbeta perhere dashnor i asaj, pa arritur ne nje lidhje shoqerore. Si te them, e kisha te pamundur te beja te ndihej i lumtur truri im, ngaqe seksi edhe pse eshte i kendshem, ka edhe me bukuri sikur çifti te jetè jo shok shkolle siç jemi neve, por shok te nje qellimi, ose jo vetem qellimi, por mirekuptimi. Bie fjala nese ke nje shok qe eshte tifoz i nje skuadre tjeter futbolli ti do te grindesh me ate, ndersa me nje tjeter qe eshte tifoz i skuadres tende te zemres, bisedat jane deri diku te rrjedhshme.
- E kuptoj, ti e ke fjalen te dialogu, mirekuptimi njerezor midis dy te rinjve, jo te “Bèmat” seksuale .- tha ajo
-Eshte pikerisht ashtu. Dukesh qe je profesore e mire.-ia tha fjalen “profesore” plot perkedhelje.Nuk e ledhatoj me duar por me fjale, prandaj vazhdoi akoma me guximshem.
- Nxenesit e tu duhet te jene te lumtur qe kane mesuesen me te bukur te qytetit.
-Mos e ekzagjero tani , te lutem!- tha ajo plot qejf.
- Po ti, a je ende e virgjer? Pyeti paturpesisht ai.E dinte qe ajo nuk do e merrte si fyerje pyetjen, sepse miqesia e tyre ishte e veçante, dhe ajo duhej te ishte nga te paktat femra qe nuk do t’ia merrte per ters pyetjen e rralle. Ashtu siç mund t’i jepte nje shpulle te dhunshme fytyres duke i thene: kush je ti qe ben keto pyetje?
- Jo. Sepse ……. Ne universitet ……u njoha me nje djale ….
-Me ne fund- tha ai duke buzeqeshur miqesisht.- Une nuk do te pranoja te shoqerohesha me nje vajze ne moshen tende ende te ……. ,s’do te ishte normale . Ajo fluturoi nga gezimi.
Te nesermen ata shetiten perseri se bashku dhe ajo nuk beri asnje kundershtim kur ai drejtoj makinen jashte qytetit. Rudi morri guxim nga heshtja e saj dhe filloj te kerkonte me sy nje vend te fshehte derisa e gjeti.E njihte mire qytetin e tij dhe me teper sesa nje kerkim me sy po perpiqej te kuptonte reagimin e femres. Ndaloj veturen tek vendi qe e kishte menduar me pare dhe nuk u pendua kur pa qe Ajo pranoi ne heshtje puthjet dhe ledhatimet e djalit derisa ishte femra qe morri krejt kontrollin ne dore.
- Sa shume qe zgjat!- tha Klara me habi. Ai u perqendrua i teri dhe kerkoj te pershpejtonte derdhjen ……
Klara e kuptoj nxitimin e tij dhe ne ato çaste dha maksimumin e saj duke e shtrenguar dhe thithur mjeshterisht organin mashkullor me buzet e saj te poshtme.
Rallehere ai kishte zgjatur aq shume kohe. Ne disa raste vajzat ankoheshin qe djemte arrinin ne orgazem shume shpejt, ndersa kjo ankohej qe ai po vononte.Ne fund te fundit ai s’ngutej aspak. E kishte pritur prej vitesh ate moment dhe ai kishte te drejten e tij te voneses, ngadhnjimit , por jo te turpit qe perjetoj ne sekondat e fundit. Ato qe zakonisht jane me te kendshmet.
S’ishte aspak bukur per ate, ose ashtu iu duk atij. E kishte bllokuar ndrojtja e shkaktuar nga shoqja e tij, tashme e dashura e tij. I vinte pak turp.
I ishin shmangur per vite te tere kesaj skene dhe ja papritur ishin shfaqur kundruall njeri-tjetrit paturpesisht te zhveshur. Kishin realizuar me ne fund nje enderr te vjeter e cila nga kohezgjatja e tepruar, dukej sikur ishte vyshkur ose edhe “ndryshkur”.
Ne takimin e fundit ajo dukej shume e dashuruar. Te dua shume! I thoshte ajo here pas here ne Kafene. Edhe atij i vinte keq qe po ndaheshin dhe per here te pare iu kujtua se ne gjuhen shqipe ndofta do te ishte me bukur te shprehej dashuria midis partnereve me fjalet: Te dashuroj shume! E jo, te dua shume.
Femrat, atij ia kishin thene ato fjale ne gjuhe te ndryshme, dhe ne shqip kishin nje tjeter shije.
Projekti i saj ishte madheshtor. Ato dite ajo kishte menduar qe do te ishte ideale te krijonte familjen me ate, shokun e saj me te mire.Natyrisht qe ky nuk ishte projekti i Rudit, ngaqe ai ishte ende shume i ri per projekte te ketij niveli.
Per mua nuk ka asnje rendesi qe ti s’ke kryer shkollen e larte. Nuk jam mendjemadhe.
Kuptohej qe i interesonte vetem ai si njeri, te cilin e kishte pare rastesisht ne rruge pas 6 vjetesh mungese. Ne keto raste mungesa nuk eshte gjithnje, harresè..
- Vetem se ne jemi larg dhe s’do te mundemi te ndertojme asgje serioze bashke.Po sikur une te te kthehem pergjithmone ketu.- Tha Rudi plot dinakeri. Ai donte te degjonte mendimin e saj. Nuk shquhej per dinakeri por kesaj here e sidomos perballe nje femre atij i nevojitej te shfaqte ndofta jo dinakerine qe zakonisht i mungonte por zgjuarsine. Ndofta edhe zgjuarsia nuk i mjaftonte vetem se pervoja e tij prej dashnori tashme mund te shnderrohej ne vendimtare.
-Pse do kthehesh ketu ti. Mund te me marresh mua andej dhe zgjidhet çdo gje.- Tha Klara, profesorja.
Ti mund te jesh edhe nje gjeni por nuk ma fut dot. Kur une te lutesha per te bere dashuri ne vitin e fundit te gjimnazit,madje deri dy vite me pas, me thoshje se doje te mberrije e virgjer tek burri yt i ardhshem, ndersa tani pasi ja ke dhuruar virgjerine nje tjetri deshiron te vish me mua ne perendim. Sikur te me kishe pranuar kur une te lutesha e pergjerohesha ndryshonte çeshtja, qofte dhe sikur te kishe fjetur me 5-6 djem te tjere ne universitet. Nuk ka rendesi virgjeria jote por u tregove zemerngushte me mua, gjate vuajtjes time te dikurshme. Mendoi ai ndersa asaj i tha krejt ndryshe.
-Po mire, me kalimin e kohes do i bejme letrat edhe per ty, keshtu qe do te jemi se bashku, pergjithmone! Apo jo ?- po tregohej shume genjeshtar, vetem se nuk dinte ç’te bente me ate. Ajo e kishte befasuar shume. “ Si ka mundesi qe edhe njerez me shkolle kerkojne te ikin nga ky vend, madje edhe me nje njeri jo te nivelit te tyre.Dikur keta profesoret zakonisht martoheshin me njerez te rangut te tyre, ndersa tani u mjafton edhe nje punetor ne emigracion ….. “Thoshte me vete ai.
Ne vitet e fundit ndodhte gjithçka, ndaj s’kishte shume per t’u çuditur.
U pendua qe kishte bere dashuri me ate. Sikur te mos e kishin kapercyer kufirin qe ndan shoket nga dashnoret, ai do te ndihmonte me gjithe qejf qe ajo te shkonte dhe sistemohej ne perendim.
Ndersa keshtu ajo do te ngelej deri diku e dashura e tij, qofte edhe pjeserisht
Ai u largua nga vendlindja me ide te turbullta. Endrra e tij per nje vajze shqiptare tashme ishte thyer perkohesisht. Do ti duhej te degjonte per nje kohe te papercaktuar fjale dashurie ne gjuhe te huaja; Ich liebe dich! Ti amo! I love you e keshtu me rradhe, por shprehja me e bukur per mendjen e tij; TE DASHUROJ, do te vazhdonte t’i qendronte larg, akoma me larg sesa atdheu.
E rendesishmja eshte te gjej njeriun e duhur. Tha me vete ai.
Dhe kjo nuk ishte aq e lehte.
Erion Selmani
Prill 2007

Tregim

E kam Botuar per here te pare tek Faqet.com.

PUTHJE SUBLIME

Ishte hera e pare qe ai shkonte ne ate lagje periferike. Zbriti nga tramvaj dhe filloj te kerkonte adresen e gruas qe e kishte ftuar ne shtepine e saj. Ajo plot miresjellje i kishte thene qe te shkonte ta ndihmonte per te bere disa pastrime, rregullime ne shtepine e saj.
Patjeter qe do i thoshte ashtu sepse nje grua s’mund te thote “ Eja ne shtepine time per te bere dashuri”. Kishte kaluar nje mbremje te kendshme me ate ne PUB dhe kur ajo I kishte thene “ naten e mire” e kishte puthur lehte te buzet. Ai ishte vetem 20 vjeç ndersa gruaja ishte rreth te dyzetave, pikerisht ne moshen kur femrat jane shume joshese, dhe nje 20 vjeçari mund t’i duken, magjike.
Ai e gjeti adresen pa veshtiresi. Hyri brenda dhe ajo e priti me nje buzeqeshje te embel.
“Duket qe mezi po me priste” mendoi ai plot krenari.
Pse nuk i ke marre teshat e punes?pyeti ajo.-Une te tregova qarte qe do punojme.
Diku djaloshi kishte lexuar se ne keto raste femrat me pervoje donin te thoshin “ Eja neser nga une po sill me vete edhe prezervative”, prandaj ajo jo rastesisht e kishte porositur te merrte teshat e punes.
- I kam marre te gjitha masat- u pergjigj djaloshi
- Cfarè masash ke marre ti? Ke ardhur me pantallona te zeza e me kemishe te kalter.- Do behesh me pluhur.- tha ajo
Ai shtangu. “Pluhur? Çfare thote kjo?”mendoi.
Meqenese nuk po me beson ja tek i kam ato qe i quan “Tesha”, te cilat une zakonisht i quaj “Arme”.
Ai nxorri nga xhepi dy kondom dhe ja tregoj.
Ore po ti paske ikur nga mendja e kokes! tha ajo me habi.- Une te them qe do pastrojme shtepine dhe ti ke mbushur xhepat me prezervative!
Pse jo? Çfare jam une pastrues apo bojaxhi?!- Degjo zonje ose i japim drejtim muhabetit ose perndryshe une po largohem.

- Dakort.- tha ajo.- Fillimisht bejme pastrimet dhe do me lyesh me boje deren e jashtme, pastaj bejme çfare te duash.-
- Jo. Tani bejme çfare dua une e pastaj ate qe do ti, megjithese te them te drejten, tashme nuk kam deshire as te pastroj dhe as te “bombardoj” ty. Ai e kuptoj qe pasi te kishte perfunduar pastrimet ajo mund edhe ta nxirrte nga shtepia ose te telefononte policine.
Vazhdoj keshtu per disa minuta ne mes te sallonit te shtepise, derisa djaloshi iku i inatosur.
“ç’mu desh mua qe e kruajta me kete” mendonte ndersa po kthehej ne qender te qytetit ku duhet te takohej me shokun e tij Andin.
E dinte qe duhej t’i telefononte para se te shkonte ne Hotelin ku Andi ishte mbyllur prej dy ditesh me ate dashnoren e tij te saponjohur.
- Hajde lart ne dhome- i tha Andi ne telefon.
Kishte rastisur edhe ai kur Andi kishte njohur te dashuren e tij. Po hanin Kebab tek nje lokal turk kur Erika me shoqen e saj u kishin terhequr vemendjen. Erika i kishte ngulur syte bukuroshit Andi dhe me pas Andi i kishte pyetur. – Kam pershtypjen se ju punoni ne televizion. Duhet te jeni ose aktore ose fotomodelle?! Dy vajzat kishin qeshur me te madhe, te lumtura per komplimentin qe u beri Andi.
- jo nuk jemi aktore dhe as fotomodele- thane vajzat
- Po juve nga jeni me origjine? -pyeten ato.
- Jemi nga Shqiperia.
- Cfare? A ka djem shqiptar bjond? -Kishte pyetur Erika pa ndare syte nga floket e gjate bjond te Andit.
- Sigurisht qe edhe midis shqiptareve ka bjonda- ishte pergjigjur Andi.
Me teper se nje pyetje i perngjante nje komplimenti per floket e bukur te djaloshit.
Ai e gjeti çiftin e ri gjysem lakuriq ne dhomen e Hotelit.
Erika pasi e pershendeti shkoj te bente nje dush dhe i la dy djemte vetem.
- Me trego ndonje gje. Je mbyllur ketu prej dy ditesh dhe nuk i dihet se kur do dalesh .
- jam mire ketu brenda, ajo eshte nje femer e rralle. Nuk e imagjinon dot sesa mire ben seks. Eshte shume e kompletuar dhe me morri frymen- tha Andi.
Shihej qarte qe Andi ishte i dehur ose nga pijet alkoolike ose nga dehja e dashurise.
Ajo po vononte te dilte nga dushi dhe papritur Andi i tha.
- Po te duash ta jap edhe ty.
- çfare do me japesh? pyeti ai pa kuptuar asgje.
- Si te them, po te kesh deshire mund te besh seks me Eriken- tha duke qeshur Andi.
- Po tallesh?
-Jo nuk tallem. Ajo eshte shume e zjarrte dhe ka per te te pelqyer. Une e di qe te pelqejne vajzat, pastaj si kjo s’do te kesh patur rast. Ndoshta t’a ka qejfi!?
- Andi, çfare thua keshtu?- M’a ka qejfi mua apo ia ka qejfi asaj, apo ju te dyve se bashku?
- Ajo tha qe i pelqejne bjondet dhe jo flokezinjt si puna ime.- Tha ai
- Erika me tha qe edhe ti je shume i bukur- tha Andi dhe filloj te pinte cigare.
- Edhe une qenkam i bukur! Çdomethene? kjo eshte dashnorja jote. Ka shume djem te tjere te pashem por kjo s’do te thote qe t’i perkasin asaj.
Ajo doli nga banja e mbuluar me nje peshqir dhe pastaj e hodhi peshqirin mbi karrige duke treguar trupin e saj nudo perpara dy djemve.
---
Ju kerkoj ndjese por une duhet te iki- Tha ai ndersa po shikonte trupin e bukur te asaj. Ishte i turbulluar. Erika ishte me te vertete e bukur.
- Si te duash- tha Andi- ik te ajo Manuela jote, sepse ajo ben puthje te paperseritshme, siç quan ti Puthje Sublime!
Andi dukej vertete i inatosur.
-ç’ke me Manuelen ti? Ajo histori ka marre fund. Ta kam treguar qe eshte e martuar dhe per mua ishte vetem nje loje.- u pergjigj ai dhe doli nga dhoma e hotelit.
Ai doli te shetiste ne sheshin kryesor te qytetit. Parade-Platz ishte e tejmbushur me njerez ne ate ore te mbasdites . Ky qytet me germen e pare M ishte i rendesishem per ate dhe aty kishte njohur edhe bukuroshet Martina e Manuela. Kjo germe ishte shume fatale per ate ngaqe edhe te dashures se tij te pare ne Shqiperi, emri i fillonte çuditerisht me shkronjen M. Po ecte drejt shtepise me nxitim dhe plot mendime. Pse gjithe keto shkronja M ne jeten time, biles edhe ky qytet qe me pelqen shume I fillon emri pikerisht me germen M.
Mendoi se ishte nje rastesi e rralle dhe sigurisht qe ne ate qytet do te perjetonte ngjarje te rralla, aq sa te shnderroheshin vendimtare per te ardhmen e tij, ne disa aspekte.
“ ky eshte qyteti qe do me ndryshoj jeten. Nuk i dihet se çfare ndryshimi do te jetè, por patjeter qe do ndodhin shume gjera”me keto mendime po kalonte uren mbi lumin Rhein ( REN), perkundrazi duhet te ishte ende lumi Neckar qe bashkohej disa km me tej me lumin e madh Rhein (Ren)..
Asnjehere se kishte kuptuar mire se ne çfare zone kryqezoheshin te dy lumenjte por kjo nuk ndryshonte asgje.
“Pse ma kujtoj Manuelen, Andi?” mendonte ne shtepi.
“po sikur t’a telefonoj Manuelen, ndoshta pranon te bej prape dashuri me mua”
Ishin dy jave qe nuk e takonte ish te dashuren e tij. Ajo ishte 28 Vjeçe dhe e martuar .Dikur ai ishte lodhur me nje grua qe mbushte boshlleqet qe i linte bashkeshorti me ate ,20 vjeçarin e zjarrte.
Ai donte nje femer te gjithen per vete dhe jo grate ose dashnoret e te tjereve. Iu kujtua prap Andi dhe Erika. Ishte eksituar kur kishte pare vajzen te zhveshur, por propozimi i Andit ishte krejt i paparishikuar, prandaj ai s’dinte ç’te bente. Ndoshta ishte femra e huaj qe e kishte shtyre Andin!?
Patjeter qe ishte keshtu , sepse ajo dukej shume e pergatitur, madje e kishte provokuar duke u shfaqur lakuriq. Ka te ngjare qe ajo perveç dashnorit te saj me floke te verdha, donte nje tjeter me floke te zinj, me qellim qe te krijonte nje “Koktej” erotik.
Sigurisht qe Andi ishte i lodhur pas dy ditesh izolim ne hotel dhe ajo kishte ndjere nevojen per forca te reja, “perforcime”. Donte nje tjeter mashkull te fresket per te mbushur boshllekun qe tashme Andi siç duket po i krijonte. Ose kishte te ngjare qe t’i donte te dy djemte Njekohesisht dhe te pandare. Keshtu do ta shuante deri diku zjarrin e saj te pazakonshem.
- Po flisnim per ty, pikerisht ne kete çast- i tha Manuela ne telefon.- Jam te shtepia e Anès dhe po benin muhabet per ty.
- Me behet qejfi. Te kam menduar çdo minute, dhe te kam deshiruar çdo sekonde.- genjeu ai
Ai po digjej nga deshira per te fjetur me nje femer prandaj duhet te tregonte gjithe talentin e tij.
- Wow, a shihemi neser?- Pyeti ajo
-Natyrisht e dashur, ku?
-Ne Berliner Platz- Tha Ajo- Shkojme per dreke nga Ana.

Ana gatuante shume keq dhe ai po gelltiste me veshtiresi ushqimin. E njihte mire apartamentin e vogel ku Ana i kishte lejuar disa here te benin dashuri ne shtepine e saj.
Shoqja e Manueles ishte nje femer e stermadhe, ajo duhet te peshonte te pakten 95 kg.
Si zakonisht pas drekes ai dhe Manuela shkuan ne dhomen e gjumit per te kryer marredhenie.
- ta dish sesa me ke munguar? Keto dite e kuptova qe te dua me teper se asnjehere me pare- filloj te fliste Ai duke e mbuluar me puthje. Filluan te zhvisheshin dhe u shtrine ne shtrat, kur papritur hyri Ana me gjoksin e zbuluar . Nje gjoks i atyre permasave mund te frikesonte çdo mashkull ose t’ia hiqte perfundimisht deshiren per seks.
Ajo duke qeshur iu bashkua çiftit ne shtrat dhe ai ngeli ne mes te dy femrave te zhveshura.
Dy femrat sikur ta kishin bere me fjale u puthen me njera -tjetren per pak çaste dhe i drejtuan djalit.
veshtrimin. – Hiqi te brendshmet- I tha Ana. –Po I dashur zhvishu dhe shiko lojen tone. A te pelqejne puthjet tona sublime ? I tha Manuela dhe filloj te puthej me shoqen e saj. Kesaj here filluan edhe te renkonin per te krijuar nje situate sa me teper erotike.
Ai ngeli pa fjale. Nuk dinte çfare te bente dhe terhoqi kembet duke u lene sa me teper hapesire dy femrave mbi shtrat. Ato e nderprene lojen dhe Ana i tha:- Hajde, zhvishu. Ne duam te te shohim sesi ti eksitohesh.- Duam qe ti te masturbosh para syve tane.
- Fillo i dashur , merr pjese ne loje- tha Manuela dhe e puthi.
Atij i erdhi per te vjelle nga puthja, biles edhe nga loja e papare .
-çfare mendoni ju bukuroshe se une jam ne shtrat me dy femra dhe duhet te vetekenaqem?
- Eshte vetem nje loje, por ju andej nga Ballkani as qe e keni idene se çfare eshte seksi i vertete- tha Ana me inat dhe pa e vazhduar lojen me vajzen tjeter kembenguli.- Masturbo para syve te mi!
Ai brofi nga krevati dhe filloj te vishej.- Me falni zonja por nuk mundem. Asnje mashkull normal ne bote nuk do te bente ate qe thoni juve, duke patur dy femra ne krevat. Nuk ka kuptim.
S’mund te jete llogjike, por ne keto puthjet tuaja “sublime” gjithçka mund te ndodhi, vetem se une nuk kam asnje deshire te marre pjese. I tha fjalet I bindur qe kishte te drejte, ndonese kishte lexuar ne nje liber, qe e drejta nuk eshte e pandryshueshme. E drejta mund zhvendoset nga njera palè tek tjetra.
Pati heshtje te thelle e ishte ai qe thyeu heshtjen.
- Une ju falenderoj per gjithçka por kjo ishte e tepert-
U largua nga shtepia e “lojes sublime” pa u penduar aspak. Ai kishte nevoje te bente diçka me teper njerezore. Natyrisht qe seksi ishte nje spektakel i pafund por edhe ne çdo spektakel ne bote, gjithsesi rregullat ekzistonin.
Po mendonte se sikur ai t’ia kishte bere kete “loje” atyre te dyjave ato do e denonconin per dhune, fyerje etj etj. Ndersa ajo qe i bene dy femrat atij, asnje ligj ne bote nuk e kishte parashikuar …….
“Nuk mundesha ta beja. Se ndjeva veten ne gjendje per ta bere. Loja ka nje kufi apo jo? Po te ishte me e bukur ajo Ana, deri diku do e kisha pranuar lojen, por gjithsesi nuk mund te masturboja. Ato donin te me poshteronin. Ne ballkanasit qenkemi te prapambetur? Mund te jete e vertete, por kete çmenduri qe me propozuan ato nuk do e kishte pranuar askush, qofte nga Ballkani apo Parisi .”
Me keto mendime ne koke hyri ne Birrari dhe piu disa birra njera pas tjetres.
Erion Selmani
Mars 2007

14/01/08

Platforme e re per blog-e Shqip

Sapo eshte themeluar platforma e re www.face2page.com . Atje mund te krijoni blogun tuaj te ri ne gjuhen shqipe apo gjuhe te huaja. Siç me thane, anetaret kane mundesi te publikojne edhe video personale apo te tjera video. Gjithashtu do te kete duele profilesh midis anetareve.
Ky projekt i ri i realizuar nga Adion Gorani eshte mjaft ambicioz dhe synon te krijoj nje komunitet te gjere nderkombetar. Face2page.com punon ne gjuhet Shqip, Anglisht dhe Italisht.
Personalisht mendoj te krijoj atje nje faqe. Pse jo?!

12/01/08

Qetesi shpirterore

Keto dite po i bej qejfin vetes si rrallehere ne jeten time. Jane dite te embla dhe pa stres. Dua te shplodhem pak, te qetesoj shpirtin , e do me pelqente te botoja ketu disa nga shkrimet e mia te meparshme , me qellim qe vizitoret e rinj te njihen me shkrimet e mia. Jam i detyruar te bej nje ribotim te krijimeve te mia, sepse blog-u im i vjeter tek Faqet.com nuk ekziston me, per fat te keq! Ju kerkoj ndjese atyre qe me lexojne prej kohesh, te cilet ndoshta i bezdis disi me ribotime.
Nderkohe pushoj pak kohe dhe me pas rikthehem ne blog. Kam pershtypjen se duhet t'i kushtoj me teper vemendje vetvetes .
Po perjetoj dite te qeta, te bukura dhe plot kenaqesi.
Po te me lejoni, deshiroj te perqafoj perzemersisht te gjithe dashamiresit e mi.

05/01/08

Pas botimit te librit

Sapo kisha perfunduar librin tim dhe duhej te zgjidhja lexuesin e pare. U mendova pak dhe vendosa te zgjdhja dike qe nuk do te me fyente apo lendonte, sido qe te ishte libri. E dija qe Edrus nuk do te me lendonte, madje qeshe krejt i bindur qe meritonte te ishte i pari ( edhe per kenaqesine time ) dhe ja dergova. Ai me nje shpejtesi mahnitese e lexoi dhe me falenderoj ne blogun e tij ( s'do ta harroj kurre). Keshtu u çlirova pak nga ankthi dhe nisa te perhapja e-book ne blogosfere. U treguan pothuaj te gjithe shume te sjellshem dhe me derguan komente e falenderime.
Vazhdoja te isha i drojtur dhe i pavendosur me menyren e perhapjes se librit ne internet. Ftova vizitoret te me dergonin e-mail nese u interesonte e-book. Kjo ishte edhe nje prove e madhe per mua, pasi doja te shihja se sa u interesoja ne te vertete vizitoreve. Mund te kishte qene edhe nje shuplake per mua nese askush s' do me shkruante. Per fat te madh mora dhjetera e-mail me kerkesa per e-book midis te cileve edhe emra te njohur ne web. Kjo me inkurajoj se tepermi.Vazhdova perseri te ftoja te lexonin librin falas te interesuarit. Ne kete blog e bera disi me droje, kurse tek blogu i vjeter andej nga FAQET ftesa ime per lexim qe thuajse arrogante per te mos thene e dhunshme :)))
Tek blogu i vjeter kisha edhe arsye te shprehesha dhe ndihesha i sigurt. Kisha plot vizitore te rregullt te cilet admironin deri diku shkrimet e mia.
Me idene dhe bindjen se barazimin e kisha ne xhep, vazhdoj rrugetimi i shperndarjes se librit tradicional dhe atij eletronik. Filluan te me dergonin mesazhe me komplimente lexuesit, dhe u gezova pamase . Libri s'ka reklame te madhe perveç ndonje linku ne forumet e blog-et e disa miqve qe u treguan te mrekullueshem. Une jam autor i nje libri pa reklame ! Duke qene se librin eletronik po e jepja Falas nuk shihja asnje arsye llogjike te paguaja ndonje website per promovimin.
Po te jepja te holla mund te bente vaki qe barazimi i garantuar te kthehej ne humbje. Ne fakt asnjeri nuk me kerkoj leke perveç dy websites qe botojne Lajmerime-Njoftime.
Po behen gati 3 muaj nga publikimi i librit " Endrrat e thyera " dhe duke lene menjane modestine e panevojshme ne disa raste, mund te them pa frike se ka patur sukses te bujshem. Reklama me e mire per kete krijim jane lexuesit e tij. Sipas disa njoftimeve ka patur nje perhapje te madhe via e-mail midis lexuesve. Pra, ja kane derguar njeri - tjetrit siç po me thone disa dhjetera prej atyre mijera lexuesve te mi. Keshtu pra, ne nje fare menyre me ndihmen e Zotit, endrrat e personazhit kryesor te librit tim qene realizuar. Me ne fund dhe pergjithmone!
Shpresoj se ky sukses eshte vetem fillimi. Jam ende shume i ri per t'u kenaqur me kaq.
Faleminderit per vemendjen !
E. Selmani
p.s Suksesin e deritanishem te librit ja dedikoj emigranteve shqiptare kudo qe jane.

02/01/08

Rifillim

Rifillojme nga e para. Per çudi gjeta forcen per t'u rikthyer ne blog kete vit te ri. Mendoj se duhet edhe force per te braktisur apo rifilluar gjerat. Pyetja eshte vetem nje ; Frymezimi ?
A do te kem frymezim per blog kete vit ? Rregulli kryesor ne blog eshte : MOS shkruaj kur nuk ke deshire !
Frymezimi here vjen e here iken per jave te tera, ndaj duhet pritur vetem momenti pershtatshem. S'kam asnje arsye perse te ngutem.