31/08/07

puthje


Disa here ne jete na duhet te marrim nje vendim, qe patjeter lyp nje betim.Edhe pse mund te jesh ne gabim, kjo s'ka rendesi perballe fjales betim!Rastesisht kalova serish, tek" stoli im" ne lulishten e dashurise.Nuk ishte as stoli im dhe as dashuria ime. Qe vetem nje zhgjendrra ime.--E pashe nga larg stolin ku kisha kaluar ore te gjata me ate.Hera e pare qe u putha me ate vajzen italiane ndodhi pikerisht atje. Kane kaluar vite dhe akoma kujtoj çdo detaj nga puthja e pare deri tek ajo e fundit.Asnjehere me pare s'me pati qelluar te puth buze aq te bukura dhe te prekja nje gjoks femeror aq joshes.Sapo kisha mbushur 24 vjeç kur e njoha D. Gjithçka rrodhi shume lehte derisa u puthem ne takimin trete. Ne syte e saj pothuajse lexohej lutja per puthje, e cila mund te ishte shume lehte e lexueshme per nje femer, edhe ne syte e mij.E putha turpshem siç ndodh per here te pare me nje vajze,dhe ajo hapi menjehere gojen per puthje franceze. Nuk me ka pelqyer asnjehere femra qe hap gojen e para. Mund te jete e virgjer apo jo fort e ndershme, kjo s'ka rendesi. Puthjen franceze une e konsideroj si nje fitore qe mashkulli duhet ta arrij jo me vuajtje, por te pakten me merite. Ndersa kur ajo te hap gojen menjehere dhe nxjerr gjuhen duke kerkuar te thithi gjuhen e djalit, nuk e konsideroj shume eksituese. Buzet e saj qene shume te bukura per t'u lene pas dore.Ajo dukej e lumtur dhe çdo gje tashme mund te quhej e perfunduar.Duke qene se emri i saj nuk fillonte me germen fatale per mua M, kisha arsye te merakososha. Femrave kryesore ne jeten time u fillonte emri me M: Biles edhe qytetit me mbreselenes i jetes time rinore i fillonte me germen M. Une e dija qe germa M mund te lehtesonte gjithçka ne dashuri kur qe prezente, po aq sa mund te me veshtiresonte krejt çeshtjen ne rastet kur mungonte. Degjoheshim ne tel... çdo darke. Nje here e telefonoja une e nje here ajo. Ajo nuk pranonte prishje ekuilibri ne finance.Me kujtoi nja dy ish- dashnoret e mia gjermane te cilat nuk arrita t'i qerasja kurre, sepse ato paguanin kafen ose picen me leket e tyre. Nuk pranonin "Dhurata".Ne lulishten me te madhe te Terni-t ka edhe nje klub/barake me disa tavolina jashte gjate veres. Ju luta disa here te shkonin per te pire te pakten nje kafe ose gote uji ne Bar, por ajo nuk pranonte.Kjo lulishte me permasat e nje stadiumi (ndoshta edhe me teper) do te shnderrohej vendimtare ne jeten time.E dashuroja D. Me pelqente trupi i saj, fytyra, por jo mentaliteti. Kaluan dy muaj puthjesh e asgje me teper. Disa here i propozova te benin dashuri e ajo nuk pranonte. Donte te krijonte familje.Do te isha martuar me gjithe qejf me ate, por nderkohe une doja te kisha kenaqesine e plote.Vazhdova ta dashuroja deri ne muajin e trete. Per nje mashkull eshte torture te puthet me nje vajze, t'a preki, por pa akt final. Per vajzat dihet se eshte me e kendshme puthja.Muajin e katert puthjet e saj nuk me eksitonin si dikur,dhe ajo e kuptoi, derisa u shnderruan ne bezdi.Nderkohe njoha nje vajze nga Ukraina dhe ajo u tregua mjaft e "shkathet". Vajza nga Ukraina qe jo fort e bukur por me nje mentalitet qe e bente te dukej kryeveper erotike.
Degjoheshim rralle ne telefon me D. dhe nuk u takuam per jave te tera. Me ne fund une i kerkova takim ne daten 14 shkurt, diten e te dashuruarve.Kishin kaluar plot 6 muaj nga njohja jone.Vajza nga Ukraina po martohej me nje burre italian per qellimet e saj personale dhe une nuk e bezdisa me tej.Ne qytetin e Shen Valentinit (Terni) kjo do te ishte shume domethenese. N.Q.S ajo do te vinte ne takim, ndoshta vertetonte qe s'kishte dashnor tjeter!?.Une e parandjeja qe ajo ose do me pranonte perfundimisht me 14 shkurt, ose duhet ta lija ate muhabet.
U vesha bukur dhe u pashe per nje kohe te gjate ne pasqyre. Hera e pare qe po i kushtoja aq vemendje pamjes time te jashtme.Doja te beja goditjen perfundimtare mbi kete vajze.
Nga eksperienca e kuptova qe isha treguar fillestar i remdomte.Asnjehere me pare nuk isha treguar kaq i paafte me nje goce . Aftesia ime varej edhe nga Ajo.
I bleva lule per here te dyte. Heren e pare kisha pershkuar gjithe rrugen kryesore me lule ne dore dhe vajzat kthenin koken per te pare lulet. Kisha pak ndrojtje.Kesaj here gocave ne rruge nuk u beri shume pershtypje, pasi me 14 shkurt ne Terni lulet jane deri diku te zakonshme.
Ajo erdhi e perpikte ne takim. E dinte qe une isha tip rigoroz ne perpikmeri dhe i kisha bere fjale ne takimet e para, ngaqe ajo me mentalitetin mesdhetar s'kishte shume respekt per oraret.E lumtur per lulet me falenderoi. Pas gjysem ore i mbajta nje "fjalim" bindes dashurie dhe ajo afroi buzet per te me puthur. Papritur e pakuptueshem ajo u pendua dhe filloi te me quante te paedukuar etj,.
Shtanga komplet. " Pse nuk gjen ndonje tjeter me te edukuar?" i thashe dhe ika me nxitim.Ky eshte kulmi, mendoja rruges. Kur hap gojen ajo per puthje ne thellesi, eshte edukate, ndersa kur e puth une eshte mungese edukate.
Aty bera nje betim. Mjaft, me "virgjeresha"!Nder vite e takova dy here rastesisht ne qytet dhe heren e dyte ajo me tha se do te martohej.I bera urimet e mia dhe shtrenguam duart si shok te mire .Para disa kohesh e pashe ne nje qender tregtare me bashkeshortin e saj.Ajo me nguli syte dhe seç i tha burrit. Edhe ai po me shikonte me vemendje, por jo me inat ose urrejtje.Per instikt u buzeqesha te dyve dhe ata m'u pergjigjen me buzeqeshje qe te dy. U ktheva shpinen ngaqe s'dija ç'te beja e u largova.
S'kisha arritur te kuptoj pse ajo nuk kishte pranuar asnje kafe nga une. Valle tani me ato shikimet e tyre, donte te me thoshte qe t'a "qerasja" se bashku me bashkeshortin?!

Vargje femijerore

Emigrantet

çfare kemi bere per t'u dashur?
çfare kemi bere per t'u urryer?
çfare kemi bere per te vuajtur?
ose per te mos u gezuar.

çfare kemi mekatuar para se te lindnim?
ç'ka duhet te bejme per te ndryshuar?
permiresuar ose harruar
vitet e vuajtjes,vetmise,fyerjes

endrrave te ndaluara
deshirave te pergjakura
ndjenjave te plagosura
shpresave te pavdekshme
durimit te shteruar
emancipimit te munguar
dashurise se mohuar
Ne kete bote te shfytyruar.
----------------------
Veshtrimi yt
Do tè doja tè tè shihja pèrsèri
ngaqè èshtè njè kènaqèsi
mè pèlqen tè qèndroj me ty
jo pèr "mposhtje" apo pèr "pushtim"

vetèm pèr kènaqèsinè e shpirtit tim
Nuk dua qè ti tè mposhtesh
apo tè mè dorèzohesh pèrsèri
dèshiroj vetèm tè rri me ty

çdo gjè qè shoh nè sytè e tu
èshtè e ngrohtè e èmbèl ,femèrore e paksa hyjnore
Ka nè shikimin tènd edhe pak kuriozitet
ose pak dèshirè dhe epsh
por, unè e di qè ti gabohesh
jeta èshtè plot me gabime dhe epshe
-----------

P.S Mos me shani per keto vargje. Une nuk jam Poet.
Mendova t'ja fusja njehere kot edhe une.


30/08/07

Jete qeni


çuditerisht qente vazhdojne te jene te perkedhelurit e fatit ne boten e zhvilluar.


Agjensite e lajmeve dhane lajmin mbi qenin me te pasur ne bote. Ne SHBA pronarja e qenit, Zonja L. Helmsley nderroj jete para nje jave dhe i ka lene me testament 12 milione dollare qenit (femer) Troube.

Trashegimtaret legjitim dy niperit e saj kane marre vetem 5 milione dollare secili.


Kur te perdorni shprehjen "jete qeni" , qe sot e tutje askush nuk do e mari seriozisht.

Pasi ka edhe qen qe jetojne me mire sesa njerezit.

29/08/07

Zhgarravina ne qiell II
Mora keto dy pjese nga blog-u im i vjeter.------


Nje mace ka habitur shoferet dhe pasagjeret e linjes 331 ne Londer. 2-3 here ne jave macja hipen ne autobuz dhe zbret ne stacionin me te afert afersisht 400 metra rruge dhe ndalet perballe vitrines se nje dyqani qe shet peshk dhe patate te skuqura. Kjo mace jo e zakonshme me perpikmeri per t'u admiruar hipen perseri ne autobuz per te bere rrugen e kthimit. Ka vetem nje parregullsi ne udhetimin e maces. Thone se nuk paguan bileten e autobuzit! Wow!
---------
E çuditshme eshte SHBA, dhe per nje gomar mund te ndodhi qe te shkoj ne gjykate si deshmimtar. Ky gomar pèllet pa nderprerje aaaaiiiiiiaaaa duke shqetesuar lagjen. Ka patur grindje midis banoreve dhe pronarit te gomarit derisa kane perfunduar ne gjyq. Gjykata ka dashur edhe pranine e gomarit gjate proçesit gjyqesor per te degjuar deshmine e tij. Ndodh per herè te pare ne historine e njerezimit! Gomari ka hyre ne gjykate por nuk ka thene asnje fjale, madje ka pellitur si zakonisht aaaaiiiiiaaaa, keshtu qe gjykatesi ka nderprere proçesin.

27/08/07

Dashuri me shqiptare apo te huaja

I perkas atij kontigjenti djemsh shqiptar qe dashurite me te fuqishme, ato me tronditeset, i ka perjetuar me femra te huaja.

Me vajzat shqiptare kemi patur pak raste dhe per fat te keq, shume pak kohe per ato.

I kemi kaluar vitet tona me te bukura ne qytete perendimore.

Une jam nje nga ata qe jane mesuar me femra perendimore dhe lindore. Duke qene se kemi ndryshuar jo rralle vendbanim e kemi bere te larmishme harten tone te dashurise.

E çfare fituam me larmine tone?

Fituam pervoje, kenaqesi dhe zhgenjime. Sidomos nje mentalitet tjeter. Kontigjenti yne u largua 18-20 vjeçar nga atdheu pa shume pervoje, dhe n.q.s sot dijme te bejme per se mbari diçka ja kemi borxh femrave te emancipuara perendimore ne gershetim te pashmangshem me shthurjen e disa vajzave nga evropa lindore, te njohura verdalle neper perendim.
Une nuk arrij te jap maksimumin tim me vajzat shqiptare sidomos ne takimet reale. Jam pak me i çliruar ne njohjet online.
Nuk e kuptoj mire se ku qendron problemi, biles nuk besoj se ekzistojne problemet. Eshte vetem nje bllokim psikologjik, ashtu siç ndodh me gjerat qe nuk jemi te mesuar. Dhe kur kemi rast t'ia marrim doren, s'kemi durim.
S'mund te shahen femrat shqiptare per nga bukuria, perkundrazi!
Personalisht jam mesuar me vajza te "lehta" dhe nuk me pelqejne qendresat "heroike".
Mua ato qe duan te duken si te pamposhtura, nuk me pelqejne aspak.
Ne pergjithesi shume vajzave shqiptare u pelqejne "qendresat heroike", ato me te merzitshmet ne boten e sotme, plot ritem, dhe ku nuk te mjafton koha per asgje.
Ne njohjet e mia reale apo virtuale me femra shqiptare ka patur edhe kenaqesi e zhgenjme per te dyja palet, por ndodh keshtu per te gjithe, prandaj nuk ndihem as fajtor dhe as genjeshtar.
Une jetova çastin tim, dhe nuk jam penduar asnjehere. Dhe mos me thuaj qe ti lexues jeton çastet e te tjereve ose per te tjeret!Drejt apokalipsit


Jemi mesuar te flasim e lexojme me teper per dhimbjen sesa per kenaqesine.

Zjarret e fundit ne Greqi treguan sesa te papergatitur jane njerezit per t'u mbrojtur nga fatkeqesite mbinatyrore. Me teper se pergatitje e popullit, duhet te ishte organizim shteteror.
çuditerisht, shtete te ndryshme shpenzojne shume pak per zjarrfikesit.

Deri diku me mire Italia ne kete vere te perzhitur nga flaket. Me teper mjete kunder zjarrit dhe me pak deme.
Humbja e jetes se qytetareve grek eshte nje fatkeqesi e madhe dhe turp i madh per shtetin grek qe nuk arriti t'i shpetoj.
Nuk kuptohet se çfare i shtyn disa persona per t' u vene zjarrin pyjeve. Edhe nje here duhet perseritur qe jeta eshte edhe çeshtje klasi. Ngaqe ata njerez qe djegin vendin e tyre ose te te tjereve, mund te kene shume epitete qe nuk kane asgje te perbashket me njerezoren.
Per fat te mire stina e veres po perfundon dhe shiu i vjeshtes do te freskoj token e perveluar nga
dielli, zjarri, dhe çmenduria njerezore.
Megjithese do te duhet te kaloj nje kohe e gjate, ndofta deri ne perjetesi per te lexuar dhe pare me ne fund diçka civile ne planetin Toke, te cilin po e drejtojne vete njerezit drejt Apokalipsit.

Dhe per kete nuk kuptohet se si nuk kane turp disa njerez!

26/08/07

Kampionati

Rifilloi kampionati më i bukur në botë, siç quhej më parë kampionati i futbollit italian.
Sot ka të ngjarë që të mos jetë më i bukuri, por më i shtrenjti per t'u parë.
Ka vite që biletat në stadium janë shtrenjtuar dhe ndeshjet shihen me pagesë në TV.
Sporti më popullor në Evropë është bërë biznes i madh.
Paguan nga shtëpia 6 euro sikur te shkoje në kinema.
Ndoshta pas disa vitesh do shpikin ndonjë sistem ku do të na duhet të paguajmë bie fjala
1 euro per çdo blog që vizitojmë.
Atehere do të përfundonte edhe "ngujimi" ynë në blog.
Edhe kjo na mungonte!
Shpresojmë mirë.

22/08/07

Vitet e shkuara kot

"Na shkuan 15 vite kot se koti!" shkruan nder te tjera Z. Nikolle Lesi ne librin " Si i njoha Nanon dhe Berishen". botim i vitit 2005.
Jam ende ne lexim e siper te ketij libri i shkruar me stil gazetaresk. Duket me teper nje kronike e gjate ne gazete.
Me kureshtje po zbuloj disa sekrete te dy politikaneve me te rendesishem pas 90.

Shoh qe Botuesi i njohur Z. Lesi mendon se kemi humbur kohe e asgje me teper ne vitet e tranzicionit, i cili ende nuk ka te sosur.
Une nuk mund ta di sesi eshte e verteta. Por, po te besoj se " Na shkuan 15 vite kot se koti!", atehere me shume keqardhje mendoj se mund te kete ende shume vite te shkuara kot!
Edhe sa vite te tjera u kemi per "Borxh" atyre qe na drejtojne per te shkuar kot ose per "dhjame qeni"?

Bota Juaj

Me ka habitur perhere me sjelljen dhe fjalet e mira qe ajo perdor gjithmone.
Kam kenaqesine te jem edhe miku i saj virtual. Mbi te gjitha ajo eshte lexuesja ime me e rregullt dhe me ka krijuar nje rubrike ne Forumin e saj. Nuk e di pse ajo me konsideron "pena e arte" dhe me ka dhene titullin e larte VIP ne Forum. Hera e pare ne jeten time qe dikush me shpreh kaq shume nderim.
Forumi i ri "Bota Juaj "shume shpejt mund te shnderrohet ne nje sukses te madh per te gjithe ata qe kerkojne nga jeta me teper kenaqesi, klas dhe edukate. Dhe keto gjera nuk mungojne tek Gishteza.
http://bota.forums1.net/index.htm

21/08/07

Se shpejti e-book falas


Sondazhi per librin tim nuk pati sukses dhe vetem keshillat e disa miqve te mi virtual me mundesuan te krijoj nje ide te qarte.


Vizitoret votuan pak me shume per librin e mirefillte ne leter. Nuk perjashtuan as librin eletronik dhe as botimin ne blog.


Per momentin une perjashtoj mundesine e botimit pjese-pjese ne blog.


Bisedimet me Shtepite botuese jane te gjata dhe sot eshte e veshtire per çdo autor te firmosi nje kontrate fitimprurese.


Botuesi X te pergjigjet: Edhe Kadare paguan per botimin e librave te tij.


Ok. Po paguaj, por çfare ndodh? Botuesi te jep dy-tre kuti kartoni me libra dhe, Tungjatjeta!
Shtepite botuese ne shumicen e rasteve nuk bejne asgje per shperndarjen e librit ne treg. E pse do shperndajne libra ata, kur leket i kane marre nga autori?
Une pas nje muaji do bej nje perpjekje per te vogel per te gjetur ndonje Botues serioz, por nuk eshte e thene qe ta gjej.
Kam gjetur nje Portal te huaj qe boton libra eletronik ne çdo gjuhe. Atje mund te shkarkohen libra gratis dhe me pagese.


Do e botoj falas dhe nderkohe shoh se ç'mund te behet me librin ne leter qe sidoqofte do shtyp disa dhjetera kopje vete, per ata qe deshirojne nje liber te vertete.
e-book ka disa gjera te mira dhe ne rast se libri pelqehet, autori ka kenaqesine qe dhuroj kenaqesi per te tjeret. Mund te shnderrohet edhe nje reklame e mire per te ardhmen.


Ne rast suksesi on-line edhe botuesit mund te tregojne me teper vemendje ndaj meje!?


Teksti eshte me permbajtje serioze, dhe nuk ka aspak eros vulgar siç mund te dyshojne ata qe me njohin.


Natyrisht qe ka edhe disa fragmente dashurie, por jo shthurje.
Do e pergatis edhe ne Word e PDF. Me ndihmen e Zotit pas 1-2 muajsh do te jete on-line.


Me e-mail do t'jua dergoj vetem atyre qe njoh, ngaqe po te vendos njoftim ne blog qe te me kontaktojne te interesuarit, shume pak njerez do e benin. Nuk e kuptoj pse kane kaq ndrojtje te me shkruajne vizitoret?
Gjithashtu do u lutesha redaktoreve te Peshkut ta vendosnin librin per shkarkim ne faqen e tyre. Nuk e di nese ata do e pranojne, por shpresoj qe do tregohen zemergjere, siç kane bere deri me sot me mua e shume te tjere.
Nuk do t'ju zhgenjej!
Keshtu pra, do te jete nje udhetim i veshtire, por ne qofte se mberrita deri ketu, perse mos te mendoj se mund te shkoj edhe me larg?!
Erion


20/08/07

Zhgarravina ne qiell

Shkeputa keto rreshta nga disa shkrimet e mia.

Megjithate mbrojtesi i te dashuruarve sundon ende Terni-n, prandaj ka shume shprese qe dashuria te dali nga skutat e fshehta, te pakten me 14 shkurt.Do te kete ne kete rishfaqje jo vetem rikthim te dashurise apo ringjallje, por edhe perjetesi!
Nga shkrimi i cili pati dikur nje admiruese speciale.
---------
Do te kaloj ende mjaft kohe per te gjetur te arsyeshmen apo justifikimin, ndonese do te jete teper vone kur te kuptoj qe jo rralle, ne jemi ne gjendje t'a ndertojme fatin me duart tona, ashtu siç jemi krejt te pazotet te mbrohemi nga mungesa e
fatit.


Prej kohësh, mbi Tokë jetojnë 6 miliardë njerëz, më tepër se gjysma e të cilëve kanë qenë dhe vazhdojnë të jenë të bindur, se janë Perëndia vetë!

19/08/07

Alamet goli
Mbreme me telefonuan ca shoke te mi per te luajtur futboll me disa rumune.
Kisha kohe pa luajtur dhe e dija qe do lodhesha shume.
Ndeshjen e beme ne nje fushe sportive jashte qytetit, me porta te vogla. Ishim 5 shqipe kunder 5 rumuneve.
Jam mengjarash ne futboll, ndersa shkruaj me doren e djathte por edhe te majten e perdor mire. Sidomos kur punoja kamarier mesova te mbaj 4-5 pjata ne doren e majte (varet nga forma dhe permasa e pjatave).
Duke qene se luaj me kemben e majte u krijoj probleme kundershtareve, ngaqe ai qe luan me kemben e majte eshte i paparashikueshem nga portieri.

Kam luajtur kur isha i vogel me nje skuader ne VL , sterviteshim tek fusha e aviacionit,dhe isha mbrojtes i majte. Aty njoha Geri çipin qe ishte edhe nipi i kapitenit te Flamurtarit Kreshnik çipi. Geri luante ne qender te mbrojtjes ate dite plot shi dhe balte.Me kujtohet ndeshja e pare qe luajta dhe arritem tek penalltite. Portieri nuk e priste qe do gjuaja me te majten dhe e "paralizova". Ne lojtaret mengjarash e gjenim gjithnje nje vend ne çdo skuader, ngaqe ishim te pakte. Luajta edhe ne kampionatin e shkollave 8-vjeçare mbrapa stadiumit ne Vlore, tek aneksi ( siç quhet)
Me qelloi te kisha perballe Ervin Skelen, dhe ai dukej si brazilian midis nesh. Trajneri im(profesori i fiskultures) nuk me dha detyre te mbuloja Ervinin qe as e njihte. E. Skela na beri lemsh te gjitheve neve mbrojtesve te shkolles time dhe humbem.

Pastaj u dashurova me librat dhe e lashe futbollin.

Mbreme bera nje gol te madh. Luajta ne mbrojtje dhe i mbulova mire kundershtaret. Dikur dola perpara majtas si zakonisht dhe shoku im me pasoi topin dhe me nje goditje te thate ( si ato qe behen me kemben e majte)bera nje trikendesh te bukur.
Ulerita nga gezimi, sepse kishte kaluar kohe qe nuk luaja dhe shenoja. Me perqafuan shoket dhe padashur njeri me shkeli tek kavilja e kembes se djathte. Aty per aty nuk e ndjeva dhimbjen por me pas ne shtepi ....... E kam te operuar nga te dyja anet kyçin e kembes se djathte. Kujtim i larget nga autostrada Drezden-Nyremberg.

Per ne mbrojtesit te besh gol eshte diçka e madhe. S'kemi shume raste per te shenuar, por kur shenojme jemi te lumtur dhe i harrojme dhimbjet.
Mbreme fituam 3-2. Lumturia qe me dha goli nuk pershkruhet me fjale. M'u kujtuan idhujt e mi absolut ne futboll. Idhulli i gjithe tifozeve vlonjat Vasil Ruci dhe kapiteni i gjithe tifozeve gjerman; Lothar Matthaus ose siç e quaj une perandori i dyte pas Franz B. Kaiser II!

17/08/07

Aroma e dashurise/ ErosTrageti lekundej nga dallget e detit dhe levizjet ritmike te dy te dashuruarve shtonin edhe me teper lekundjet e kabines. Ajo ne kulmin e epshit me kembet e saj te ngritura mbi supet e djalit beri disa levizje te pazakonshme duke e shtrenguar deri ne shtrydhje organin mashkullor me buzet e saj te poshtme, ato me te egrat qe mund t’i qellonte ndonje mashkulli.
Me syte e ulur poshte ai kerkoj te shihte nese prezervativi qendronte ende ne vend apo ajo e kishte thithur ne brendesi, dhe atje neper erresire mund te humbiste rrugen gjithkush, aq me teper qe kondomi s’kishte sy ne balle. I kishte ndodhur edhe nje rreshqitje prezervativi ne nje rast tjeter, per fat te mire pa pasoja te papelqyeshme.
Vetem se ajo nuk i dha kohe te mendohej dhe beri levizjet e saj me te dhunshme duke i larguar perfundimisht nga truri mendimet dhe shkeputuar copa te lengshme nga brendesia e trupit.
Renkuan te dy deri ne ulerime pa u merakosur se ne korridor here pas here degjoheshin hapa njerezish. Ritmi i levizjeve ne çastet e fundit qe teper i larte, aq sa se bashku me dallget e detit krijonin pershtypjen e nje termeti.
Termeti i dashurise dhe orgazmes sublime!

- Sa keq qe nuk e filmuam skenen,- tha vajza duke shtremberuar buzet nga pakenaqesia- do te ishte nje kujtim i bukur nga udhetimi yne i pare.
- Mos u shqeteso e dashur se ka kohe plot. Une do te doja qe ti te perserisje spektaklin tend dashuror,- i tha ai plot embelsi me qellim qe te perfitonte ende kenaqesi.
- Ashtu? Kur te duash ti shpirt,- foli e lumtur vajza qe mundej te dhuronte dhe perjetonte te tjera kenaqesi.

Pas nje pushimi te shkurter vendosen mbi tryeze nje kamera per t’u filmuar. Nga lekundjet kamera leviste pak dhe u perpoqen ta fiksonin disi. Por, edhe po te lekundej pak s’kishte ndonje problem, ngaqe do te vertetonte me se miri me imazhet e filmuara, dallget e dashurise dhe “termetin” e orgazmes.


Pas dy ditesh te shtrire mbi krevatin e hotelit ne bregdet ai nuk po i bindej perkedheljeve te saj.
S’kishte deshire per asgje dhe donte te shihte tv ate pasdite te nxehte. Ajo vazhdonte ta ledhatonte ne trup e pastaj i puthi gushen, gjoksin e dalngadale u afrua tek barku derisa atij iu kujtua se duhej t’i shtynte pak kryet me dore me qellim qe ajo t’i bente disa puthje intime per t’i rikthyer me ne fund deshiren e zbehur te djalit, nga seksi i shfrenuar i diteve te fundit!

Ne disa raste ca femra benin te njejten gje kur donin te benin marredhenie orale. Ajo s’ta thoshte me fjale sidomos ne takimet e para, por linte te kuptohej veçanerisht kur puthte gjoksin dhe barkun e mashkullit. Aty mjaftonte t’i shtyje lehte kryet me dore dhe ajo ………..
Ndersa ne kete rast ajo nuk kishte aspak ndrojtje, vetem se duke qene femer, ngelej perhere e tille me virtytet apo difektet qe ka çdo njeri. Mbi te gjitha ajo po tregohej dinake per t’i rikthyer deshiren mashkullit, pasi pas disa puthjesh intime ajo hoqi te brendshmet dhe ja hodhi atij mbi gjoks. Qe ky momenti kur ai i djegur nga deshira e rikthyer papritur i vendosi perizomat e femres mbi koken e tij si kapele dhe brofi nga shtrati. E puthi egersisht deri ne dhimbje po ashtu e detyroj femren te shtrihej mbi dysheme duke i vendosur nje jastek poshte mesit. Pozicioni i ri nuk qe aspak i rehatshem per ate dhe pasi e morri vajzen ne krahe e shtriu mbi tavoline. Qe pikerisht ky pozicion ky ai dha piket e tij me te mira dhe iu lut asaj te masturbonte ndersa ai jepte goditjet e tij. Ato me te dhunshmet.

Kur mbaruan, ata pane se kishin lene deren e ballkonit hapur dhe nga hoteli perballe po i shihte nje grua. Ashtu siç ishte lakuriq ai shkoi drejt ballkonit per te mbyllur deren ndersa gruaja tek ballkoni perballe shihte e magjepsur. – Ik moj zonje se s’ta kam fuqine edhe ty- foli me ze te ulet duke mbyllur deren e perdet. “ edhe kjo gruaja me duhej tani dhe i zgjidha te gjitha problemet” mendoi ai dhe vuri doren mbi balle.
E kuptoi qe gruaja kurreshtare qe magjepsur jo vetem nga skena e dashurise qe kishte pare pjese-pjese por sidomos nga mbathjet femerore qe ai mbante mbi krye te cilat ai i kishte harruar krejt.
I mori nder duar perizomat dhe i nuhati si qen. S’para i pelqente aroma femerore pas dashurise, ndersa para se te bente dashuri eksitohej shume nga keto aroma dhe “bishti i tij ” drejtohej menjehere.
Ai degjoi zhurrmen e ujit qe vinte nga WC-ja dhe e mori me mend qe e dashura e tij po bente bide.
Hyri ne banje dhe ajo duke qeshur i tha: Mos mi merr me mbathjet se do dal ne rruge e zhveshur.
- Ne valixhen time ke breke sa te duash. Mund te perdoresh ndonje pale nga ato te miat,- tha ai dhe pastaj qeshen me te madhe. Vajza filloj te tallej me zakonin e tij per t’u lare pas dashurise.
- Mos bej dush tani, keshtu te ngelet ne trup aroma e djerses time. Nuk te duket eksituese?
Djali nuk u pergjigj dhe filloj te lahej. Po kendonte disa perzierje kengesh e me ne fund arriti tek fjalet “Love me tonight”. E dashura u shfaq papritur tek dushi me sy te lumtur.
- A bejme prape dashuri?- pyeti ajo
-Une po kendoja kot, nuk te ftova per dashuri. Thashe “Tonight”, dhe jo tani. Sonte para se te na mari gjumi bejme dashuri zemra ime, ngaqe tani dua te pushoj pak.
- Ti lodhesh shume shpejt i dashur- vazhdoj te tallej ajo per ta prekur ne seder.
- Po pse çfare mendon ti bukuroshe se kam ikur nga mendja e kokes une, te bej dashuri 24 ore rrjesht?
E.S
16/08/07

14/08/07

Mbush uje

Dhe vjen nje dite kur njeriu kerkon zgjidhjen e problemeve me nje klik. "Mbush uje". Google me solli nje vizitor ne kete faqe nga Shqiperia ( sipas statistikave)me keto fjalekerkime. Me erdhi edhe per te qeshur edhe per te qare.
A ka mundesi qe njeriu te kerkoj ne Google nje vend per t'u furnizuar me uje?
Ka te ngjare qe te jete ndonje person qe mbush çdo dite shishet dhe legenat me uje kur vjen uji neper banesa, dhe i mesuar me kete shprehje sapo mberriti tek motori kerkimit ne internet krejt padashur ose automatikisht kerkoj uje .......
Jam menduar gjate dhe ky shembull tregon sesi jetojne njerezit ne Shqiperi. Populli shqiptar ka si prioritet vetem drita dhe uje. Mund te duket popull pak ambicioz! Jo, ne jemi njerez mjaft ambicioz, vetem se kur nuk ke uje e drita atehere per cilen arsye mund te enderrosh me teper?!
Une dyshoj se pjeserisht mund te jete edhe nje strategji e politikaneve tane. Nje popull qe mendon kryesisht per uje e drita, s'ka shume motive per te kerkuar diçka me shume.
Ky eshte vetem nje dyshimi im ose fantazia ime.
Ngaqe po te na mungonte uji nuk do te lejonim te derdheshin ne det mijera tonelata me uje tek tuneli ne Vlore, per shembull. Kjo eshte nje derdhje qe zgjat qe kur une kam lindur e sigurisht edhe me pare ,kur une nuk ekzistoja.
Po deri kur?
--------
Provova te shkruaj tek blogu im i vjeter http://erionselmani.faqet.com/ por nuk punon. Ka ndodhur disa here tek Faqet.com qe nuk funksionon e pas disa ditesh ose 2- javesh rikthehet online.
Me pelqen blog-u im i vjeter ngaqe me beri te njohur dhe une i detyrohem diçka.
Aty duke shkruar mesova shume gjera, fitova edhe çmimin e pare, por plasi "lufta civile". Eshte e natyrshme edhe zilia midis atyre qe shkruajne ne blog. Komplimentet qene te pakta e me te shumtet shkruanin se nuk e meritoja fitoren. Fitoret edhe kur nuk jane te merituara mbeten gjithmone Fitore

Ne ate periudhe tek Faqet.com behej nami. Blogistat ishin shume aktiv dhe njoha djem e vajza shume te talentuar. Me shume guxim une provova te shkruaj diçka ndryshe nga te tjeret, e gjithe kjo pa u fshehur pas nje nick-name.
Komentet kane qene perhere te pakta per mua, kudo qe shkruaj, dhe avash-avash u mesova me mungesen e komenteve.
Mesazhet private kane qene perhere inkurajuese dhe aty kuptova qe shumica e njerezve nuk thone ate qe mendojne neper komentet publike.
Lajmin e fitores time ua dergova disa gazetave, por askush nuk e botoj ( nga sa kam pare), vetem se me pas filluan t'i pelqejne disa nga shkrimet e mia dhe i botuan.

Keto dite me habit mungesa ne kete faqe e lexuesve te mi besnik tek faqet.com. Eshte edhe periudhe pushimesh, por mungesa totale e tyre nuk shpjegohet dot me fjale. Jane ata qe une i kenaqa me shkrimet e mia, i çudita, e ndonjehere i eksitova me ndonje tregim.
Megjithate jam i mesuar me vetmine time. Une do te vazhdoj rrugen time siç kam bere gjithmone, pa marre parasysh simpatine, urrejtjen apo smiren e dikujt.
Jeta, ka qene perhere nje perzierje e pakuptueshme ndjenjash, deshirash dhe gustoje.


12/08/07

Shenime ne blog

Moti nuk eshte dhe aq i mire. Dalngadale iku edhe behari (vera). Ne te vertete vera vjen ngadale e iken shume shpejt.
Ky muaj e demton blogun, ngaqe vizitoret pakeson shume derisa ka raste qe ngelesh vetem.
Sondazhi nuk po ecen mire por tek e fundit do te me mjaftonin edhe pak keshilla si ato qe me shkruan me shume miresjellje Akull-naja dhe Edrus.
Do te me pelqente te dilja pas darke per te ngrene nje kupe me akullore.
Mendova se do ta braktisja per nje kohe te gjate blogun por nuk arrita t'i shmangesha per shume dite.

08/08/07

eBook apo tjeter?

Per ata qe do te donin te lexonin diçka me teper prej meje kam hapur nje sondazh (shih djathtas).
Me ka mbetur per t'i dhene doren e fundit nje romani jo fort te gjate dhe dua nje ide nga ju sepse jam i pavendosur.
Permbajtja eshte me teme bashkekohore dhe tani s'mund te them shume hollesira.
Ata qe me njohin e dine qe une s'para shkruaj gjera te merzitshme dhe mund te them pa frike se ky liber eshte krijimi im me cilesor deri me sot.

Kam menduar ta bej si liber eletronik dhe ta shperndaj falas me e-mail te interesuarve. eBook ka edhe bukurine e tij e mbi te gjitha nuk kushton asgje.

Ne rastin e botimit ne leter ka shpenzime dhe kokeçarje te pafundme, por nuk perjashtohet mundesia sepse ne kete rast do te ishte nje liber i vertete. Ka tjeter shije libri ne leter.

E fundit fare eshte botimi pjese-pjese ne blog.
Ne kete rast une sinqerisht mendoj se lexuesi perqendrohet me shume tek komentet (ne rast se do te kete komente) dhe do lej pas dore leximin e tekstit.

Pra, pres me kenaqesi ndonje ide nga vizitoret, prandaj ju lutem tregohuni te sjellshem merrni pjese ne sondazh ne rast se ju intereson.
Une jam nje nga ata qe pelqej me shume te me lexojne 10 persona qe kenaqen me shkrimet e mia, se sa te me lexojne 10 mije persona pa i pelqyer askujt.

Faleminderit per gjithçka
Erion

p.s Po largohem per disa jave me pushime dhe deri ne perfundim te sondazhit nuk mendoj se do te kete shkrime te reja.
Do e perdor me rralle internetin ne javet e ardhshme.

06/08/07

Dhimbje dhe Kenaqesi/Tregim

Me sytё e lodhur nga pagjumёsia shihte gotёn me aperitiv Negroni. Gota ishte thuajse bosh dhe ai porositi nje tjetёr aperitiv i cili ose do t’ja freskonte me tepёr kujtimin e largёt qe i kishte pushtuar mendjen, ose do ta bёnte tё harronte gjithçka, ndofta pёrgjithmonё!
Skena nuk ndryshonte shumё nga kujtimi i tij i largёt. Ndryshonin vetem forma e gotave, ngjyrat dhe shija e pijeve.
Dikur gota ishte me madheshtore me birrè bavareze ndersa kёsaj here gota qe mё e vogёl me aperitivin Negroni, ngjyra e tё cilit i shkonte shumё pёr shtat asaj nate tё shtune.
Nuk iu duk aspak se ndryshimi qёndronte tek njerёzit. Nё fund tё fundit ata ishin tё pandryshueshёm ne veset e tyre, pavarёsisht nga origjina , pamja e jashtme apo nga epoka qё jetonin.
“ Ndodh kёshtu prej mijёra vitesh e s’ka pёr tё ndryshuar kurrё asgjё” tha me vete ai kёtё shprehje shumё tё pёrdorur prej tij, por duke qenё se asgjё s’kishte ndryshuar e s’do tё ndryshonte kurrё ndonjeherё, atёherё pёr çfarё arsyeje Atiji i nevojitej tё ndryshonte shprehjen e preferuar!?

E dashura e tij po bёnte pak a shumё atё qё ai dёshironte tё mos pёrsёritej, por pёr dreq skena po pёrsèritej nё lokalin e natёs. “ tё paktёn tё mos shkoj tek salla e bilardos, sepse do te ishte nje film qè unё e di pёrmendsh” mendoi ai kur pa se ajo fliste pa ndrojtje disa metra larg tij nje djalё tjetёr. Tingujt e muzikёs vёshtirёsonin dialogun dhe njerёzit afronin gojёn tek veshi i tjetrit pёr tu kuptuar. Pa atё tjetrin qё seç po bёnte nё celular e mё pas e kuptoj qё ajo po i jepte numrin e telefonit.

Aperitivi i kthjelloj kujtimin e largёt kur ai me nje grup shokёsh kishin shkuar pёr qejf nё nje Disko-Pub.
E dashura e tij e asokohe qe fyer nga sjellja e tij nё pistёn e vallёzimit dhe papandehur pati pёrgatitur hakmarrjen e saj.
“Nuk duhet tё vallёzoje nё ate mёnyrё pranё asaj tjetrёs duke qenё i shoqeruar me femrёn tёnde” i kishte thёnё shoku i tij i ngushtё.
“po ajo s’donte tё kёrcente?” qe shfajёsuar ai.
“S’ka rёndёsi, ti s’duhet tё bёje ashtu, dukej sikur doje t’i haje gjoksin dhe kur u pёrkule pak me ato pёrdredhjet e tua unё mendova se do t’i puthje ose barkun e zbuluar, ose kofshёt qё minifundi i saj nxirrte nё pah.”
Arsyetimi i shokut dukej llogjik deri diku. “ Unё isha gati pёr ta rrahur atё lepurushin, por atё qё bёre ti s’mund tё besoj. Si mund t’i thuash dashnores tёnde: Unё uroj qё ti tё argetohesh e dashur! E kupton qё mё çmende fare?”
“unё dal nga shtёpia pёr qejf dhe jo pёr tё rrahur njerёz. E çfarё do tè fitoja? Do pёrfundoja nё burg dhe ajo do shkonte te argёtohej me atё “lepurushin” siç e quajte ti. S’ke ç’bёn. Do tё thuash ti qё me atё tipin nuk ёshtё e thёne qё ajo tё argetohet, mundet edhe tё vuaj, por ka ca kohё qё nё trurin tim ka lindur ideja se kur njerёzit arrijnё shumё kёnaqёsi me nje partner, ateherё bёn vaki tё shkojnё me njё tjetёr pёr tё vuajtur ose pёrjetuar dhimbje. Ndёrsa kur vuajne me partnerin atёherё kanё edhe me tepёr arsye pёr tё kёrkuar kёnaqёsinё tjetёrkund. Thjesht njerёzit s’kёnaqen kurrё me atё qё kanё”
“Mjaft, me kёto pèrralla, ti je i dehur ose po tallesh me mua!”
“Unё e pranoj qё mund tё jem i dehur, por njekohёsisht e di se gabova me sjelljen time gjatё vallёzimit, por jo kur ajo mё kёrkoj leje pёr tё ikur me atё tjetrin. Ajo kёrkoi leje dhe unё ja dhashё. I çudita tё gjithё dhe akoma mё tepёr vetveten. Unё s’bёra gjё tjetёr veç se pagova gabimin tim”Kёtu kishte pёrfunduar biseda midis dy shokёve.

Ai vёshtroi me bisht tё syrit vajzёn pranё atij tjetrit dhe vendosi te sqarohej me kundёrshtarin, ngaqё s’kishte ndёrmend t’i thoshte vajzёs “unё uroj qё ti tё argetohesh me kёtё mikun”. S’do t’i pelqente te rishikonte te njejten skene si dikur kur ish e dashura pati shqyer syte nga habia. Qe fare e lehte te parashikohej ngjarja, habia, ankthi dhe sherri i pashmangshem. Vetem se ai kesaj here nuk ndihej fajtor si dikur kur e teproi me ate tjetren. Kesaj here ai qe me ndergjegje te qete dhe me nje dhurate te vogel ne makine qe do t’ja jepte ne fund te mbremjes.

Nxorri nga kuleta te holllat dhe pagoi pijet e tij dhe te vajzes. Eci drejt atyre te dyve me vendosmёri e befas djali tjetёr iku me ngut I trembur se do hante ndonje grusht turinjve.
- Dёgjo e dashur. A e pe si iku ai miku yt dhe unё s’kisha ndermendje tё bёja sherr. Sonte ti je me mua dhe do qёndrosh me mua deri ne fund. Nesёr bёj çfarё tё duash dhe mos harro qё unё kam njё epёrsi nё kёtё rast. Pasi unё s’kam dёshire tё tё mbush mendjen ty se çfarё ёshtё mё e mira pёr ty. Ti bёj pёrzgjedhjen tёnde pa frikё. Vetёm ti e di nёse tё pёlqen dhimbja apo kёnaqёsia, por kam pёrshtypjen se tё pёlqejnё tё dyja bashkё, tё pandara.- Ai ngriti zerin me shprese qё ajo do tё dёgjonte çdo fjalё

Vajza degjonte pa folur me sy qё shprehnin habi e moskuptim.
- E mos me thuaj qё jam i dehur apo xheloz i semure, pёr tё gjetur njё justifikim!-

Ai e mbёrtheu nga dora dhe e tёrhoqi jashtё lokalit. Hipёn nё veturёn e djalit dhe rrugёn deri poshte banesёs sё saj e bёnё nё heshtje.
- Kam nje peshqesh pёr ty, ndofta do tё jetё edhe i fundit. – tha ai duke i dhёnё njё pako tё vogёl.
Ajo hapi kutinё me duart e saj tё shkathёta. Ai kishte vёnё re se duart e vajzave bёheshin mё tё shkathёta kur hapnin pakot e dhuratave.
-Wow! O Zot! Çfarё njeriu je? Foli goca mё nё fund e çuditur nga dhurata.
Bёhej fjale pёr njё vibrator pёr kёnaqesira femёrore.
- Unё doja qё ti tё kёnaqeshe dhe …….. ,- tha ai.

- Je shumё i çuditshёm! Mё fal pёr atё qё bёra i dashur.-

- Unё nuk e di nёse ti e meriton faljen time dhe do tё doja tё mendohesha pak. Flasim nesёr se tani dua te fle gjumё.Ajo ngeli e ngrirё dhe ai e kujtoj se duhej tё zbriste nga makinaNuk di si tё sillesh me njerёzit, mendoi ai pёrgjumshёm nё shtratin e tij.
Ashtu si nёpёr ёndrra iu duk sikur dёgjoi zhurrmёn e vibratorit tё vajzёs e cila po luante.
“ tё paktёn tё mos bёrtasi kur te vij nё qejf, se do mё prishi gjumin. Eh ç’kusur ja kam unё?” Foli pёrçart ai.
E.Selmani
04/08/07

03/08/07

Koment ( webcam mesazh)

Sa te dhunshem jemi ..........

01/08/07

Marredheniet blogger e gazetare

Ju lutem kini durim dhe shikojeni deri ne fund.